Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №549 від 26.04.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

Актальні ціни на бензин, дизель.
Олас - якісне пальне.

  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Вересень 2019p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Жовтень 2019p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Новини Рівне

#28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Передбачити і запобігти!

Передбачити і запобігти!

Тетяна АНТОНЮК: “Людське життя - найвища цінність”

Щорічно, починаючи з 2002 року, понад 50 країн світу за ініціативою Міжнародної конфедерації вільних профспілок трудящих, яку підтримала Міжнародна організація праці (МОП), відзначають Всесвітній день охорони праці. З 2006 року день об’єднання людей навколо проблеми збереження життя та здоров’я працівників офіційно визнаний і в Україні. 28 квітня наша держава разом з усім світом відзначатиме Всесвітній День охорони праці. Відповідно до рекомендацій МОП, у 2012 році він проводиться під девізом: “Сприяння охороні праці у “зеленій” економіці”. “Але розвиток екологічної економіки, як і всього господарського комплексу країни, повинен бути тісно пов’язаний із забезпеченням безпечних і здорових робочих місць, - переконана начальник навчально-методичного відділу ДП “Рівненський експертно-технічний центр” Тетяна АНТОНЮК (на фото). - Адже людське життя - найвища цінність”.

“У державі системно реалізується концепція розумно досягнутого рівня безпеки”

- Пані Тетяно, наприкінці минулого року Європейська комісія прийняла чергову стратегію щодо корпоративної соціальної відповідальності на 2011-2014 роки. Чи вдасться Україні наблизитись до світових стандартів у соціальній сфері?

- У державі розроблена й системно реалізується концепція управління охороною праці та промисловою безпекою, а саме - концепція розумно досягнутого рівня безпеки (“прийнятного ризику”), основний принцип якої - “Передбачити і запобігти!”. Для чого це потрібно? Створюючи підприємство або починаючи власний бізнес, роботодавці не задумуються про наслідки нещасного випадку або аварії, що може статися в їхній організації чи установі. Переважно тільки після цього або перевірки й отримання припису інспектора Держгірпромнагляду директори і підприємці займаються організацією служби охорони праці та розробкою відповідної документації на підприємстві. Однак багатьох проблем можна було б уникнути, якби робота зі створення безпечних умов праці, зменшення ризиків травмування працівників, навчання та інструктажу була проведена раніше, згідно з вимогами Закону України “Про охорону праці”, ще до того, як стався нещасний випадок чи був виданий припис державного інспектора.

Велика увага приділяється навчанню інженерів з охорони праці та осіб, на яких покладено функції служби охорони праці на підприємствах. Згідно із законодавством, в малому бізнесі, на приватних підприємствах, де працює до 20 осіб, функції таких осіб виконують фахівці інших фірм, що залучаються на договірних засадах. Тому, навчивши одного працівника, ми сподіваємося, що він успішно працюватиме на кількох підприємствах.

“Головний критерій оцінки знань з охорони праці - об’єктивність”

- І де можна пройти таке навчання?

- У Рівненському експертно-технічному центрі. На базі навчально-методичного відділу ЕТЦ створені cучасні умови для навчання спеціалістів і посадових осіб підприємств області. Лекційні та практичні заняття відбуваються у навчальних аудиторіях, які обладнані сучасними технічними засобами: комп’ютерами, проекторами, телевідеоапаратурою, плакатами, стендами з охорони праці, виставкою засобів індивідуального та колективного захисту. У процесі навчання використовуються комп’ютерний навчально-контролюючий комплекс - автоекзаменатор “Охорона праці”, відеофільми і слайд-шоу. Слухачі мають можливість практикувати першу медичну допомогу на фантомі-тренажері серцево-легеневої реанімації.

Навчання з питань охорони праці та правил безпеки потребує спеціальної фахової підготовки, поєднання теорії з практикою. Тож до проведення занять залучаються досвідчені технічні експерти Рівненського ЕТЦ, державні інспектори Територіального управління Держгірпромнагляду України в Рівненській області, представники Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань, Управління МНС, інспекції Держенергонагляду та інспекції праці. Слухачі мають змогу користуватися нормативно-правовими актами з охорони праці (НПАОП), які є в технічній бібліотеці ЕТЦ. Бібліотека, що нараховує близько двох тисяч примірників нормативної та технічної літератури, постійно поповнюється новими виданнями НПАОП, довідковою та іншою технічною літературою.

Торік у Рівненському ЕТЦ пройшли навчання близько чотирьох тисяч фахівців підприємств різних форм власності. Особлива увага приділяється навчанню посадових осіб, які організовують проведення робіт, внесених до “Переліку робіт з підвищеною небезпекою”, відповідальних за газове господарство, електробезпеку, посудини, що працюють під тиском, котли, вантажопідіймальні споруди тощо.

З метою допомоги підприємствам, які розташовані за 100 і більше кілометрів від обласного центру, навчально-методичний відділ організовує навчання на виїзді. Ми тісно співпрацюємо з посадовими особами райдержадміністрацій, які відповідають за стан охорони праці в районах, а також з представниками районних відділень Фонду соціального страхування від нещасних випадків і професійних захворювань. Уже більше десяти років Фонд постійно виділяє кошти на навчання спеціалістів та осіб, які виконують функції служби охорони праці на підприємствах. У 2011 році за його рахунок змогли пройти навчання 120 працівників. До речі, торік Рівненський ЕТЦ отримав нову ліцензію Міністерства освіти і науки України на право підготовки та підвищення кваліфікації зварників пластмас. Можливість пройти атестацію та підвищити свій кваліфікаційний рівень на базі відділу мають спеціалісти як нашої області, так і сусідніх.

Як будь-яке навчання, навчання з питань охорони праці закінчується перевіркою знань слухачів комісією у складі державних інспекторів Держгірпромнагляду та Держенергонагляду. Головний критерій оцінки знань - об’єктивність. Вимогливість комісії зрозуміла: адже від рівня знань спеціалістів з питань охорони праці залежить безпека, здоров’я та життя працівників.

“Щоб людина, яка прийшла на виробництво,

була захищена”

- Які, на Вашу думку, перші кроки повинен зробити спеціаліст з охорони праці або відповідальна особа, приступивши до виконання своїх обов’язків?

- Якщо говорити коротко, то він повинен:

• розробити та затвердити документи підприємства з охорони праці згідно з рекомендованим переліком;

• завести, прошнурувати, пронумерувати і закріпити печаткою журнали з охорони праці та безпечного проведення робіт;

• підготувати всі необхідні розпорядчі накази з організації системи управління охороною праці (СУОП);

• підготувати необхідні документи для отримання підприємством дозволу на експлуатацію машин, механізмів підвищеної небезпеки та виконання робіт підвищеної небезпеки;

• проконтролювати забезпечення підрозділів підприємства та працівників необхідними правилами, положеннями та інструкціями з охорони праці;

- Які основні функції має виконувати інженер з охорони праці?

- У процесі роботи він повинен:

• проводити вступний інструктаж з охорони праці працівникам при прийомі на роботу.

• організувати проведення первинного та періодичних інструктажів на робочих місцях, а також проведення періодичних медичних оглядів працівників;

• організувати навчання посадових осіб та працівників з питань охорони праці та спеціальне навчання працівників, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою, а також забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту;

• проводити розслідування нещасних випадків, атестацію робочих місць та оформити куток з охорони праці для навчання та інструктажів;

- Наша розмова завершується. У Вас, пані Тетяно, є можливість привітати із професійним святом працівників Рівненського ЕТЦ та численний загін інженерів з охорони праці, відповідальних осіб за цю важливу ділянку роботи на підприємствах і керівників служб ОП.

- Звичайно, я щиро вітаю всіх своїх колег із Днем охорони праці. Наша з Вами щоденна робота вимагає постійного контролю, спрямованого на те, щоб людина, яка прийшла на виробництво, була захищена та впевнена, що стан устаткування, яке використовується, - безпечний, і що на підприємстві робиться все необхідне, аби виключити можливість нещасного випадку або аварії. Хай супроводжують Вас і Ваші родини мир і злагода, добро і любов, благополуччя і щастя.

Також сердечно вітаю з цим професійним святом юних пропагандистів охорони праці. Нагадаю, що в березні на Рівненщині був проведений регіональний тур всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку “Охорона праці очима дітей”, на який було представлено з 16 районів та двох міст області 445 творчих робіт, присвячених дотриманню норм і правил охорони праці та промислової безпеки. Конкурсна комісія визначила переможців за трьома віковими категоріями. Всі вони нагороджені дипломами, медалями та подарунками, а роботи лауреатів регіонального туру надіслані в Держгірпромнагляд України для участі у всеукраїнському турі, підсумки якого будуть підбиті до Дня охорони праці.

ДП “Рівненський експертно-технічний центр”

33028, м. Рівне, вул. Лермонтова, 7;

тел.: (0362) 63-34-21, факс: (0362) 26-58-90;

е-mail: office@drop.rovno.ua

26.04.2012Спілкувався Олесь ДУБОВИК


Переглядів: 305

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 935 від 17.10.2019p.
¤ 
Хвороби мовою тиску та пульсу

Хвороби мовою тиску та пульсу

120 на 80… яка сучасна норма тиску?

Більшість людей вважає, що ідеальний тиск – це 120 на 80 мм рт. ст., і все, що вище або нижче, - ознаки гіпо- чи гіпертонії. Чи завжди це так і яку інформацію про стан організму нам доносить тиск?...

¤ 
Землю не копати, а врожай добрий мати

Землю не копати, а врожай добрий мати

Органічне землеробство відрізняється від традиційного тим, що землю не копають і не орють, а лише поверхнево розпушують на глибину 5–10 см....

¤ 
Загинув внаслідок вогнепального поранення під час полювання

Загинув внаслідок вогнепального поранення під час полювання

14 жовтня близько 13:30 до поліції повідомили лікарі «швидкої», що в урочищі «Залив» поблизу села Страшево під час надання медичної допомоги помер чоловік, у якого виявили вогнепальне поранення....

¤ 
Від держави до приватних рук.

Від держави до приватних рук.

Як рухається приватизація?

Наступного року уряд планує залучити 5 млрд грн від приватизації держпідприємств. Наразі Мінекономіки готує майже 800 компаній до продажу на аукціоні. Серед них є як заводи, так і маленькі виробничі цехи, недобудови, колишні кав’ярні тощо. Що таке мала і велика приватизації та чому держава розпродує свої активи, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю....

¤ 
На Рівненщині базуватиметься дорожній мобільний загін

На Рівненщині базуватиметься дорожній мобільний загін

У Рівному розташовуватиметься один з 4-х центрів дислокації спеціальних дорожніх мобільних загонів в Україні....

¤ 
Митрополіт Єпіфаній підтримав хворих дітей Рівненщини

Митрополіт Єпіфаній підтримав хворих дітей Рівненщини

Днями до Рівненської обласної дитячої лікарні завітав предстоятель Православної церкви України Блаженніший митрополит Єпіфаній. Його зустріла завідувачка відділенням цієї лікарні, голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка в Рівненській обласній раді Оксана Лозова, керівник Благодійного Фонду “Скарбниця Надії” Мар’яна Рева, лікар-ортопед, депутат обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Юзепчук Віктор Іванович. Вже після візиту автор попросив розповісти Оксану Василівну про цю зустріч....

Найпопулярніші 15 статей:

1. Розшифровка аналізу крові: [841] (21140)
2. Як правильно приймати вітаміни? [749] (7447)
3. Моє місто - найкраще [427] (7172)
4. Секс із мусульманином [271] (6024)
5. Авокадо - це фрукт чи овоч? [318] (5986)
6. Як позбутися шпори на п’яті [850] (5812)
7. ЧИ ВАРТО РОБИТИ ПОКУПКИ ДО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ? [519] (5424)
8. Первентин - легальний наркотик нового покоління [345] (5390)
9. Догляньте мене до смерті [278] (5310)
10. Секрети ігрових автоматів: як грати і вигравати? [755] (5300)
11. Кращі засоби для потенції чоловіків - ТОП-10 [891] (5204)
12. Якщо у сні приснився вуж [219] (3756)
13. Біснуватих везуть у Рогачів [256] (3673)
14. Коли розпочинати садити городину [599] (3382)
15. Розклад руху автобусів [253] (3302)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Наречена для сина (238)
2. Про головне: (238)
3. Жінка вдарила ножем в спину співмешканця (223)
4. Раніше судимого за вбивство затримали за розбійний напад (214)
5. Матір замкнула новонароджену дитину в кімнаті (213)
6. Кір відступає: за три тижні - жодного захворювання (212)
7. На Острожчині розширено покриття Інтернет-з’єднання 4G (212)
8. Чоловіка, який «замінував» міст на Сарненщині викрили (212)
9. У Квасилові невідомий підпалив новобудову (210)
10. Пільги по земельному податку для фізичних осіб (209)
11. П’ятьом ОСББ Рівного допоможуть погасити відсотки за кредитами на утеплення (209)
12. Метод Міттлайдера (209)
13. Три ДТП за участю мотоциклістів (208)
14. Канадські методи реабілітації впроваджують на Рівненщині (207)
15. Міський голова Рівного Володимир Хомко представив нового керівника ЦНАПу (207)
 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2018 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс