Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №595 від 21.03.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Червень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Липень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Актуальне інтерв’ю

Бабак бреше, хоча весна буде!

Бабак бреше, хоча весна буде!

От тільки коли, це вже зовсім інше питання. І хоча на календарі вже кінець березня, погода лютує не на жарт. На термометрі зрідка можна побачити +20С, а мінус десяти ми вже й не дивуємося. Сніг, мороз, вітер - ось вже четвертий місяць не хочуть нас покидати.

Ми пам’ятаємо, як всі раділи, коли бабак у Рівненському зоопарку напрогнозував ранню весну. Та, схоже, його прогноз так і не справдився.

Ми постійно жаліємося, що дощ йде не тоді, коли просять, а то тепло й холод не в пору, то і влітку, трапиться, кожуха потрібно носити, от люди й почали все аналізувати, створюючи народні прикмети. Та тільки не завжди вони є правдивими, як от (1 лютого - Макара) - “Якщо в цей день ясна погода, весну чекай ранню, гожу. Якщо погода ясна, то і весна буде красна, себто рання й тепла”, не надто правдоподібні. Хоча, якщо справдиться наступна прикмета - (15 березня - Федот) “На Федота замете - довго трави не буде”. Якщо на Федота вітряно й холодно, то довго не з’являтиметься трава, а тому казали: “Федот кошматий - паші не мати” - то на весну нам ой як довго ще чекати. Адже нас не просто замело, ми опинилися в сніговій пастці.

Аби не думати не гадати, ми вирішили дізнатися про всі погодні перипетії та аномальну весняну погоду в спеціалістів Рівненського обласного центру з гідрометеорології, зокрема, у його керівника Богдана МАСОВЦЯ.

- На календарі вже березень закінчується, а погода така, що можна носа відморозити, поясніть, що ж відбувається?

- Нічого аномального наразі не відбувається. Просто в нас постійно змінюється клімат, а з ним і погодні показники. І якщо, випадково, на Великдень випаде сніг - це не кінець світу. Такою погода була і раніше, просто люди були менш інформовані.

Аби вберегти себе від прикрої погодної несподіванки, котру може підкинути навколишній світ, людина хотіла не лише її собі пояснити, а й передбачити те, що може статися, щоб встигнути до всього підготуватися. Саме тому люди і почали вірити у народні прикмети. Але перед тим, як довіряти, потрібно все перевірити. Тим паче, що традиції традиціями, а ми живемо у сучасному світі із інноваціями та технологіями. Тому довіряти прогнозам тварин, які хочуть спати, а їх силоміць витягають з клітки, аби побачити, чи злякається тварина своєї тіні, чи ні, на сьогоднішній день - абсурд - розповідає Богдан Масовець.

- Судячи з вищесказаного, народні прикмети не надто відповідають дійсності. А взагалі, можна за допомогою них визначати, якою буде погода?

- Ми постійно намагаємося донести людям, що довіряти народним прогнозам чи неперевіреним сайтам не можна. Так і народні прикмети базуються на спостереженнях попередніх років, а позаяк клімат у нас постійно змінюється - погода стає більш мінливою.

- Наскільки точно можна спрогнозувати погоду?

- На 92% прогноз погоди можна передбачити лише на 3-5 днів. Погода, спрогнозована на довший термін - це лише аналогові прогнози на підставі аналізу попередніх років. Саме за допомогою цих аналізів на сайтах ми можемо бачити такі припущення, як літо буде вологим чи сухим. Такі прогнози можна було б робити 15-20 років тому, але не сьогодні. Тому за допомогою аналізу попередніх років говорити, які погодні умови чекають на нас через місяць чи два, просто неправильно.

- Завдяки чому вдається досягнути такої точності у погодних показниках?

- Всі основні дані та погодні показники, що ми надаємо населенню, виміряні приладами, які працюють з високою точністю.

Роботу проводять наші метеорологи цілодобово. Всю інформацію про погодні показники вони передають на Київ, а зі столиці цю інформацію відправляють у Брюссель. В області є три метеостанції - Сарни, Дубно і авіаметеостанція, що знаходиться в Рівному.

Сарни відповідають за зону Полісся, Дубно - зону лісостепу, Рівне - за центральну частину області, а також ми обслуговуємо авіацію, відповідно забезпечуємо впровадження та функціонування системи управління якістю метеорологічного обслуговування авіації, відповідно до чинних державних стандартів України з питань управління якістю.

Наш Гідрометцентр налічує 80 працівників, які займаються спостереженням за погодою та її прогнозуванням, дослідженням хімічних властивостей води та повітря, радіації, агросектор досліджує родючість ґрунтів.

Наша хімлабораторія відома на всю Західну Україну, адже саме ми робимо аналіз води всіх прилеглих регіонів. Окрім того, ми постійно контролюємо стан води в нашому місті та біля двох потужних атомних станцій - Рівненської та Хмельницької. У місті ми маємо три пости спостереження за забрудненням атмосфери - на залізничному вокзалі, в районі автостанції Чайка і на вулиці Млинівська, які визначають чистоту повітря, яким ми дихаємо.

- Маючи такий суттєвий арсенал, вам уже вдалося визначити, коли ж прийде справжня весняна погода?

- Ми поступово зможемо відчути прихід весни вже цього тижня. У деякі дні температура прогріватиметься до 10-12 градусів тепла. Тож вже зовсім скоро ми матимемо можливість грітися під весняним сонечком та насолоджуватися щебетанням птахів.

21 березня - Всесвітній день метеоролога

Щороку 23 березня за ініціативи Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) під егідою ООН відзначався Всесвітній метеорологічний день. Цього року вперше і надалі буде відмічатися 21 березня. У заході беруть участь 189 країн - учасниць ВМО.

23 березня 1950 року набула чинності Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації, в якій було проголошено утворення Організації. Девізом свята стали слова: “Погода, клімат і вода в інформаційну еру”.

Статистичні дані, накопичені за останнє десятиліття, красномовно свідчать, що понад 80% всіх стихійних лих мають метеорологічне або гідрологічне походження.

У 50-ті роки 20 століття втрати від всіх стихійних лих, що траплялися у світі, оцінювалися сумою приблизно в чотири мільярди доларів у рік, а в 90-ті роки - у 40 мільярдів доларів у рік.

В Україні святкування Дня гідрометслужби офіційно встановлено Указом Президента від 11/03/2003 №208 “Про День працівників гідрометеорологічної служби,” і відзначають щороку 19 листопада.

21.03.2013Юлія ГОЛИК


Переглядів: 1325

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1225 від 08.07.2025p.
¤ 
Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.

Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....

¤ 
Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Діяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.

Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....

¤ 
У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

На Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.

Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23360)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19300)
• Допомога під час карантину [967] (16430)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (16191)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15926)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15822)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15767)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15738)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15730)
• Живи до ста! [965] (15621)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15569)
• Бюджет і ми… [965] (15500)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15439)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15402)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15218)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (15177)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (15012)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14877)

ТОП-15 свіжого номера:

• «Це відзнака всього народу України», – Кличко у Франкфурті отримав престижну премію за права людини (1212)
• ChampionCasino — Ліцензована Платформа для Українських Гравців (1173)
• Група «Гюрза» отримала чергову автівку для бойових завдань від волонтерів «Української команди» (1118)
• Віталій Кличко передав допомогу від столичної громади двом військовим підрозділам – понад 2300 дронів та системи РЕБ (961)
• У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів (958)
• Ексклюзивний Верифікаційний Бонус ChampionCasino - Дізнаємося Деталі (424)
• Вартість манікюру: що входить у послугу та як не переплатити (341)
• Як знайти якісні курси англійської мови: універсальні поради для вибору (320)
• Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…» (257)
• УДАР запропонував законопроєкт, який захищає демократію на рівні місцевого самоврядування (186)
• Векторна чистка зубів щадний спосіб догляду за яснами (161)
• Бізнес англійська чому це ключ до міжнародної кар'єри (149)
• Ремонт квартир під ключ: переваги та особливості (148)
• У Рівному консультуватимуть фахівці Інституту серця МОЗ України (143)
• Віталій Кличко передав на фронт ще 2400 дронів та 5 вантажівок (134)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"