Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №682 від 13.11.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"
  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2019p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2019p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне

#Точка зору

Легальна зарплата – підтримка української армії

Легальна зарплата – підтримка української армії

Сьогодні відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам чинного законодавства. Бажаючи збагатитися за будь-яку ціну, окремі працедавці свідомо ігнорують закони. Деякі суб’єкти господарювання розраховуються з найманими працівниками виплатою заробітку у “конвертах”. А виплата заробітної плати таким методом відіграє негативну роль не лише при наповненні місцевих бюджетів, але й позбавляє найманих працівників соціального захисту, призводить до зменшення нарахованих сум пенсій у майбутньому. Поділитися своїми думками з порушеної проблеми ми попросили начальника ГУ ДФС у Рівненській області Дмитра Зайцева.

- Дмитре Борисовичу, на Вашу думку, чи реально наявну кількість тіньових працівників легалізувати?

- Звичайно ж реально. Органами ДФС систематично проводяться заходи з виявлення суб’єктів господарювання, які використовують працю незареєстрованих найманих осіб.

Протягом січня - жовтня 2014 року, за результатами проведення такої роботи, було виявлено та залучено до оподаткування 4333 наймані працівники, додатково надійшло до бюджету 701,3 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 1 412,7 тис. грн єдиного соціального внес­ку. А це - так необхідні кошти на нашу армію, оплату праці освітян та медиків, соціальні виплати багатодітним сім’ям та дітям-сиротам, іншим незахищеним верствам населення.

- А в який спосіб податківці виявляють зарплату в “конвертах”?

- Ми ретельно проводимо доперевірочний аналіз отриманої із різних джерел інформації щодо повноти залучення до оподаткування фізичних осіб. Спільно з працівниками територіальних інспекцій праці, правоохоронних органів, органів прокуратури та інших державних відомств та установ проводимо спільні заходи (рейди) з метою виявлення нелегально працюючих громадян. Територіальними органами ДФС області протягом січня-жовтня 2014р. проведено 111 перевірок підприємств та фізичних осіб – підприємців, які виплачували заробітну плату (або інші доходи) громадянам з порушенням діючого податкового законодавства, додатково донараховано до бюджету 6 898,8 тис. грн ПДФО та 531,1 тис. грн ЄСВ.

Слід зазначити, що протягом січня - жовтня 2014р. по 45 перевірках були виявлені факти використання не облікованої робочої сили та/або виплати заробітної плати за рахунок тіньових коштів, за наслідками даних перевірок порушникам донараховано податкових зобов’язань та застосовано штрафних санкцій на суму 543,5 тис. грн, зокрема:

- по 20 перевірках встановлено факти виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі менше мінімально встановленого рівня (в т.ч. погодинного), за результатами перевірок збільшено фонд оплати праці 47 найманих працівників та донараховано 286,8 тис. грн;

- по 25 перевірках встановлено факти використання найманих працівників без належного оформлення трудових відносин, залучено до оподаткування 35 найманих особи та донараховано 256,6 тис. грн.

- У якій сфері ведення бізнесу найчастіше розраховуються з найманими працівниками неофіційною зарплатнею, тобто в “конвертах”?

- Найчастіше зловживання спостерігаються у сфері торгівлі, громадського харчування та будівництві.

Зокрема, нами виявлені факти порушень:

- суб’єкт підприємницької діяльності “Н”, маючи 6 касових апаратів, використовує працю лише 1 найманої особи;

- суб’єкт підприємницької діяльності “С”, при наявності 9 торгових точок, взагалі не має найманих працівників;

- перевізник “Ч”, маючи ліцензію на перевезення пасажирів та декілька одиниць транспорту, не зареєстрував жодного водія;

- підприємство-забудовник, у якого субпідрядна організація, яка здійснювала будівельні роботи, у штаті не мала жодного працівника будівельної професії, лише директор і бухгалтер були офіційно працевлаштовані.

І таких випадків виявляємо багато.

- Які заходи вживає ГУ ДФС у Рівненській області, щоб зменшити кількість працюючих тіньовиків?

- Сьогодні податкові органи не застосовують жодних фінансових санкцій до порушників трудового законодавства. Це не входить до нашої компетенції, а є прерогативою територіальних інспекцій праці.

З керівниками підприємств, які потрапили до групи ризику, проводяться співбесіди в органах виконавчої влади.

Так, за 10 місяців 2014р. на комісіях по заробітній платі при держадміністраціях заслухано 866 керівників підприємств та організацій з питань дотримання виплати заробітної плати відповідно до діючого законодавства, 686 юридичних осіб підвищили рівень оплати праці, в результаті чого до бюджету надійшло 552,7 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

Із проведених співбесід безпосередньо в державних податкових інспекціях із 1397 СГД, підвищили рівень оплати праці 1192 підприємств, додатково надійшло 523,5 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

Станом на 31.10.2014р. виявлено 4333 незареєстровані наймані працівники, надійшло податку на доходи в сумі 701,3 тис. грн.

За січень-жовтень 2014 р. на комісіях по заробітній платі при держадміністраціях заслухано 322 керівники підприємств та організацій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати; 272 підприємства погасили заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 6030,6 тис. грн та сплатили до бюджету 591,4 тис. грн ПДФО.

Із проведених співбесід безпосередньо в державних податкових інспекціях із 458 СГД, погасили заборгованість із виплати зарплати 411 підприємств, додатково надійшло 808,5 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

- Що може держава запропонувати роботодавцю для того, щоб в нього була мотивація виплачувати легальну зарплату?

- При розробці Концепції реформування податкової системи України, зменшення податкового навантаження на заробітну плату найманих працівників є одним із ключових питань. Так, запропоновано зменшити розмір Єдиного соціального внеску до 15 відсотків із суми заробітної плати, що перевищує дві мінімальні заробітні плати (на сьогоднішній день нарахування ЄСВ складає до 49,7%).

Крім того, у кожній державі всі однаково повинні дотримуватися Законів. У випадку їх порушення покарання буде неминучим.

На даний момент розмір адмінсанкцій за порушення трудового законодавства складає від попередження платника до 51 гривні. Більше того, як свідчить судова практика, у 22 відсотках випадків суди, визнаючи відповідача винуватим, призначають йому в якості міри покарання “громадський осуд”. Вивчивши досвід декількох країн східної Європи, хочу сказати, що за ухилення від укладання трудової угоди там накладають штрафні санкції в декілька разів більші ніж у нас.

- Легалізація зарплат поповнить лави безробітних?

- Звичайно ж, ні. Легалізація зарплати передбачає зменшення кількості людей, які нечесно збагачуються за рахунок інших, а кошти, які приховуються від держави - потрапили до бюджету.

- Як зміниться зарплата у зв’язку з її легалізацією?

- На її розмір це не вплине (тобто вона точно не зменшиться), адже законом встановлено її мінімальний розмір (1218 грн).

- Наскільки серйозною є проблема отримання зарплатні в “конвертах” для держави в цілому і для кожного окремого найманого працівника?

- Через виплату зарплати в “конвертах”, в цей важкий для країни час, не тільки місцеві бюджети та Пенсійний фонд недоотримують необхідні кошти на оплату праці освітян та медиків, соціальні виплати пенсіонерам, інвалідам, дітям-сиротам та незахищеним верствам населення, також не в повній мірі ідуть відрахування Військового збору, який так необхідний для підтримання нашої армії. Лише за серпень-жовтень наша область перерахувала до бюджету 27 157,1 тис. грн військового збору, які дають можливість модернізувати військову техніку, забезпечити всім необхідним наших військових, які воюють в зоні АТО.

Громадяни, які погоджуються на неофіційну зарплату, позбавляють себе соціальних гарантій: оплати тимчасової непрацездатності; виплат у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; допомоги по безробіттю; гідної пенсії. Оформивши трудові відносини у встановленому порядку, працівник отримує захист від незаконного звільнення; безпечні умови праці; гарантоване право на відпочинок; своєчасно виплачену заробітну плату не нижчу за мінімальний розмір (сьогодні це 1218 грн.), гідну пенсію, визначену у відповідності до отримуваної зарплати та офіційно оформленого страхового стажу.

13.11.2014Cектор комунікацій ГУ ДФС у Рівненській області


Переглядів: 243

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 942 від 06.12.2019p.
¤ 
Рівняни стали кращими в світі з танців на візках

Рівняни стали кращими в світі з танців на візках

Понад дві сотні спортсменів з 26 країн взяли участь у чемпіонаті світу зі спортивних танців на візках. Змагання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату відбулись у німецькому місті Бонн....

¤ 
Четверо гравців «Вереса» – у символічній збірній півріччя

Четверо гравців «Вереса» – у символічній збірній півріччя

Одразу четверо гравців рівненського «Вереса» потрапили до збірної півріччя у Другій лізі за версією порталу Sportarena.ua та компанії Wyscout....

¤ 
Сімейний дебошир побив поліцейського

Сімейний дебошир побив поліцейського

Екіпаж патрульної поліції другого грудня близько 18 години отримав виклик, що у будинку на вулиці Соборна чоловік гримає у двері квартири колишньої дружини. Під час припинення правопорушення дебошир завдав тілесні ушкодження поліцейському....

¤ Державна справа
«Системи Управління – КОНСИС»:

«Системи Управління – КОНСИС»:

Усе для перемоги!

Життя переконливо показало низьку ефективність як промислових гігантів оборонного комплексу України, так і тих підприємств, які використовують застарілі технології. Сучасний світ вимагає швидкого реагування на виклики, в тому числі й завдяки залученню передових технологій. Одним із підприємств Рівненської області, що виготовляє продукцію для оборонного комплексу України і, відповідно, забезпечує обороноздатність держави на високому технічному рівні, є ТзОВ-ВКП «Системи Управління – КОНСИС»....

¤ 
У Рівненській області запрацювала десята сімейна молочна ферма

У Рівненській області запрацювала десята сімейна молочна ферма

Молода родина села Орестів Здолбунівського району відкрила сімейну молочну ферму «Родина-Плюс». Вона стала вже десятою на Рівненщині, що запрацювала в межах великого проєкту зі створення молочних сімейних ферм за сприяння ТОВ «Укрмілкінвест» та кластеру «Натуральне молоко»....

¤ 
Які підприємства забруднюють Клевань, з’ясовуватиме обласна комісія при ОДА

Які підприємства забруднюють Клевань, з’ясовуватиме обласна комісія при ОДА

На обласній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки розглянули питання щодо небезпечних викидів у повітря Клеваня. У засіданні взяли участь представники департаментів екології, держпродслужби, лабораторної інспекції, служби з надзвичайних ситуацій та правоохоронців....

Найпопулярніші 15 статей:

1. Розшифровка аналізу крові: [841] (23482)
2. Як правильно приймати вітаміни? [749] (8433)
3. Моє місто - найкраще [427] (8099)
4. Авокадо - це фрукт чи овоч? [318] (6986)
5. Як позбутися шпори на п’яті [850] (6946)
6. Секс із мусульманином [271] (6635)
7. Кращі засоби для потенції чоловіків - ТОП-10 [891] (6628)
8. Первентин - легальний наркотик нового покоління [345] (6058)
9. ЧИ ВАРТО РОБИТИ ПОКУПКИ ДО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ? [519] (5956)
10. Секрети ігрових автоматів: як грати і вигравати? [755] (5905)
11. Догляньте мене до смерті [278] (5822)
12. Якщо у сні приснився вуж [219] (4296)
13. Біснуватих везуть у Рогачів [256] (4144)
14. Двох тяжкохворих сестер вилікував чоловік зі Здолбунова [465] (4040)
15. Коли розпочинати садити городину [599] (3722)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Водій напідпитку спричинив потрійну ДТП (153)
2. У Рівному вшанували людей з обмеженими можливостями (142)
3. Погоня у Гощі: п’яний водій врізався у стовп (140)
4. Викрав та розбив ВАЗівку пенсіонера (139)
5. Город на підвіконні. (139)
6. На зиму консервуємо… інструменти (137)
7. Покинула люблячого багатого чоловіка… і стала щасливою (136)
8. Список речей, які змінили моє життя (136)
9. «Ми з вашим чоловіком кохаємо одне одного» (135)
10. “Кардинал ДЮСШ №4” – здобув дві перемоги у Дніпрі (134)
11. У Гощанському районі в ДТП постраждав пішохід (134)
12. Малозабезпечених пригостять гарячими обідами (134)
13. Хотіла продати цуценят та втратила 21 тисячу гривень (132)
14. На Рівненщині триває проєкт «Розминка від чемпіона» (132)
15. На Березнівщині відкрили третій ІРЦ (132)
 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2018 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс