Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №826 від 07.09.2017p.
Передплатні індекси:
23429 (на 1-6 місяців)
08903 (на рік).
Тел. +38(0362) 62-31-31
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Грудень 2017p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Січень 2018p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


#Особливий погляд

На грані виживання

На грані виживання

опинилося державне підприємство «Бурштин України» через свавілля та злочинний саботаж бюрократичної системи

ДП «Бурштин України» є єдиним державним підприємством, яке ось уже чверть віку - 15 вересня відзначить 25-річчя свого заснування - займається видобутком бурштину, його переробкою та реалізацією готової продукції. На одному з відеодоказів НАБУ по «бурштиновій справі» нардеп Борислав Розенблат пояснює агенту Катерині, що «Бурштин України» - не чуже для партії «Народний фронт» підприємство: «Це наше, це пана Полякова (народний депутат від «НФ» - О.Д.), ну, їхньої партії відповідальність». Натомість в.о. генерального директора ДП «Бурштин України» Дмитро ТЯГЛІЙ (на фото), який третій рік очолює підприємство, вважає, що державна підтримка і законодавче забезпечення легального видобутку та переробки бурштину - це проблема і відповідальність української влади на всіх рівнях: від депутата сільської ради до високих посадових осіб у Кабміні та депутатів ВР, які, зухвало нехтуючи інте­ресами народу, перешкоджають легалізації одного з найбільш прибуткових для держави видів діяльності.

«Нелегальний ринок бурштину в країні становить 90%»

- За офіційними даними аналітиків, - зазначив Дмитро Євгенович, - втрати держави від нахабного грабунку національного багатства України - бурштину становлять щорічно до двох мільярдів доларів. Це набагато більше за річний бюджет таких важливих галузей, як освіта та наука разом із геологорозвідкою. Загальна сума таких втрат за останні три роки навіть перевищує річний бюджет на оборону країни. Нагадаю, що після приходу до влади Президент України Петро Порошенко заявив про масштабну боротьбу з корупцією та контрабандою. Через рік влада взялася за врегулювання видобутку бурштину, нелегальний ринок якого в країні на сьогодні становить 90%. Поки влада намагається покласти край незаконному видобутку «сонячного каменю», здійснюючи силами поліції рейди по припиненню контрабанди, чорний ринок продовжує працювати. В той же час підпорядковане безпосередньо Державній службі геології та надр України ДП «Бурштин України», яке має багаторічний досвід і бездоганну репутацію на ринку ювелірних виробів та зарекомендувало себе як надійний і потужний партнер, що відповідає за високу якість своєї продукції, уже два роки знаходиться в стані постійного балансування на грані виживання.

Зі слів Дмитра Тяглія, «Бурштин України» не може нормально працювати, бо немає повноцінного видобутку бурштину. То придбали трохи сировини - ціна захмарна, а якість бажає кращого! - в Державному сховищі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України, то видобули трохи на додаткових геологорозвідувальних роботах. Купувати ж бурштин на чорному ринку державне підприємство не може, а відкритих ринків в Україні немає та й невідомо, коли вони з’являться.

«Йде стихійний процес безконтрольного розкрадання надр»

- На жаль, за всі роки незалежності так і не складена державна програма «Бурштин України», яка б у великій мірі регулювала питання геологорозвідки, видобутку і переробки «сонячного каменю», - наголошує Володи­мир ТУЦЬКИЙ, заступник генерального директора з геології та гірничих робіт ДП «Бурштин України», який працює на підприємстві від самого початку його діяльності. - А тому сьогодні йде стихійний процес безконт­рольного розкрадання надр, знищується довкілля в трьох областях - Рівненській, Житомирській та Волинській. І, як не прикро, перспективи припинення цього руйнівного процесу поки не видно. Законопроект «Про видобування та реалізацію бурштину» (№ 1351-1), що 7 лютого цього року розглядався у Верховній Раді в другому читанні та був провалений народними обранцями при голосуванні (голосів «за» - 158, «проти» - 5,60 депутатів утрималися та 122 не голосували - О.Д.), питання не вирішить, оскільки не передбачає цивілізованого видобутку бурштину - немає ні геологічного вивчення площ, ні їх системної класифікації.

На думку досвідченого спеціаліста-геолога, відсутність фінансування гірничорозвідувальних робіт не дозволяє визначити родовища з промисловими запасами бурштину, які можна віддати в розробку потужним державним і приватним підприємствам, що можуть займатись лише видобутком. Невеличкі ж об’єкти - не родовища, а прояви, як їх називають геологи - могли б освоювати приватні підприємці. Це можна наладити, якщо мати геологічну інформацію. Але її, на жаль, сьогодні обмаль. Аби було достатньо, потрібно вкладати кошти у відповідні геологічні роботи: буріння свердловин, закладання шурфів, проведення оцінки геологічних об’єктів - великих і малих.

Володимир Туцький упевнений, що держава зможе стати ефективним регулятором тільки за однієї умови: якщо «бурштиновий» закон не буде супе­речити чинному законодавству - Кодексу України про надра, Земельному і Водному кодексам.

- В Україні 128 корисних копалин, то чому для бурштину має бути окремий закон, - обурюється Дмитро Тяглій, юрист за фахом. - Кодекс України про надра працює скрізь, не працює тільки щодо бурштину. Напевне, так закони виконують, що вони не працюють. З кожним роком ринок втрачає інтерес до бурштину. Коли був пік активності на ринку «сонячного каменю», ми сиділи й чогось чекали. Зараз, коли мода на бурштин проходить, починаємо думати, що з ним робити. Великі надії покладаємо на участь нашого підприємства у пілотному проекті рекультивації земель, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину, вже укладено перші угоди з держлісгоспами.

«Влада не зацікавлена, аби наше підприємство працювало»

Звісно, ніхто не заперечує необхідності чітко, на законодавчому рівні, врегулювати питання реалізації бурштину, зокрема, через бурштинову біржу.

- Але для того, аби працювала біржа, потрібні офіційні біржові учасники, - зауважує в.о. генерального директора ДП «Бурштин України» Дмитро Тяглій. - А в Україні всього кілька державних і приватних підприємств мають спеціальні дозволи на геологорозвідку та видобуток бурштину. Щоб запустити біржовий механізм, треба легалізувати решту учасників ринку. Чи зможуть вони ефективно працювати в рамках, визначених регулятором? Все-таки, гірничо-видобувне підприємство - це специфічне виробництво зі спеціальною технікою та підготовленими інженерними і робітничими кадрами. Десь на Волині, де глибина залягання бурштинової породи до двох мет­рів, добувати камінь простіше, а в північних районах Рівненщини, де ми працюємо, набагато складніше - глибина залягання породи шість-вісім метрів і три метри води.

Отже, промисловий видобуток бурштину можна вести лише кар’єрним способом, який вимагає сучасної техніки і кваліфікованих кадрів, відповідних ліцензій та дозволів, а також дотримання вимог охорони праці. Усе це в ДП «Бурштин України» є - немає тільки землі.

- Два роки добиватись землевідведення для державного підприємства із земель державного лісового фонду - це виходить за межі здорового глузду, - вважає Дмитро Тяглій. - Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко місяць не підписує запит на Мінрегіонбуд, щоб туди відправити документи. Очевидно, влада не зацікавлена, аби наше підприємство працювало. Тому, опинившись на межі банкрутства через свавілля та злочинний саботаж бюрократичної системи, ми звернулися по допомогу до Порошенка.

З листа Президенту України (від 20.06.2017 р. № 198):

«З огляду на вищевказані штучно сформовані бюрократичні перепони, Державне підприємство «Бурштин України» в особі Президента України має останню надію на вирішення даної проблеми. Просимо Вас взяти на особистий контроль це питання і всіма можливими способами та засобами посприяти його вирішенню, оскільки в іншому випадку єдине в Україні офіційне державне підприємство, яке займається видобутком бурштину, рекультивацією порушених незаконним видобутком бурштину земель та виробництвом ювелірних виробів з даного дорогоцінного каміння, змушене буде оголосити себе банкрутом».

«Ми в змозі збільшити свої потужності навіть у десять разів»

Нелегка доля кризового менеджера дісталася виконувачу обов’язків генерального директора ДП «Бурштин України» Дмитру Тяглію. Та він не втрачає оптимізму:

- Сьогодні на підприємстві працюють понад 120 високо­кваліфікованих працівників. При необхідності ми в змозі збільшити свої потужності навіть у десять разів та забезпечити видобування бурштину по всій території України, витіснивши повністю нелегальний видобуток. У багатих бурштином районах можуть створюватися самостійні структурні підрозділи, а на родовищах - дільниці. Все перебуватиме під належним державним контролем і надійною охороною. Тож для нелегального видобутку просто не залишиться місця.

Напевне, в столиці не всіх це влаштовує. Крім підтримки Міністерства екології та природних ресурсів, ми нічиєї підтримки не відчуваємо, хоча й пишемо листи в усі інстанції. Нам потрібне рішення Кабінету Міністрів про переведення землі із власності Державного агентства лісових ресурсів під наш кар’єр. Але Міністерство фінансів, перетягуючи на себе не властиві йому функції, блокує роботу нашого підприємства.

Зараз «Бурштин України» змушений працювати на мінімальних залишках, внаслідок чого втрачає позиції на ринку. Ми згортаємо фірмову торгівлю, закрили магазин у Львові: через нестачу товарної маси та дорогу оренду прибутки не перекривали його утримання. Але, попри всі труднощі, в тому числі й маленькі зарплати, докладаємо максимально зусиль, аби зберегти славу українського бурштину. Якість нашої продукції - а це картини та ювелірні прикраси - за оцінками польських експертів, на п’ятому місці у світі. Враховуючи присутність на ринку відомих прибалтійських і польських фірм, це про щось говорить.

Сьогодні ДП «Бурштин України» розвиває оптову торгівлю та налагоджує співпрацю із приватними підприємцями. Підприємство вийшло на турецький ринок, відправляє свою продукцію в Казахстан. На жаль, китайський бурштиновий бізнес цікавить тільки сировина, чого не скажеш про китайських туристів, які часто приїжджають в Україну придбати художні та ювелірні вироби із «сонячного каменю». На спеціалізованих виставках в Києві та Одесі можна зустріти багато відвідувачів - українців та іноземців, зачарованих теплом і енергією, яку випромінює поліський бурштин.

07.09.2017Олесь ДУБОВИК

ДП «Бурштин України» 33027, м. Рівне, вул. Київська, 94; тел/факс: (0362) 62-06-45 (приймальня) e-mail: office@amber-gem.com


Переглядів: 773

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 842 від 28.12.2017p.
¤ 
Де зустрічати Новий 2018 рік Собаки?

Де зустрічати Новий 2018 рік Собаки?

Вибір місця зустрічі залежить від багатьох факторів, у тому числі особистих уподобань, бажань і фінансових можливостей. Зустріти рік Жовтого Земляного Собаки можна вдома або за його межами, у рідному ...

¤ 
2018 рік –

2018 рік –

що чекають від нього в Китаї?

Якщо вірити китайцям, то 2018 рік буде достатньо стабільним у фінансовому і емоційному плані. У сім’ях очікується взаєморозуміння і мир. Відштовхуючись від пророкувань гороскопів, економіка в рік Соба...

¤ 
Як уникнути переїдання в новорічні свята: здорове харчування

Як уникнути переїдання в новорічні свята: здорове харчування

Довгоочікувані новорічні урочистості є тим часом, коли можна проводити в колі своїх близьких і друзів нескінченні застілля, і в більшості випадків перший тиждень місяця січень зосереджений саме навкол...

¤ 
За розбій та завдані смертельні травми - десять років за ґратами

За розбій та завдані смертельні травми - десять років за ґратами

Трагічний випадок трапився 27 червня 2016 року. 46-річний житель села Мостище Володимирецького району наніс тілесні ушкодження односельчанину, що призвели до смерті, та відібрав у нього шість тисяч гр...

¤ Нічна варта
Іван ЧЕРНОМОРЕЦЬ: «Ми робимо Рівне
світлішим, гарнішим і безпечнішим»

Іван ЧЕРНОМОРЕЦЬ: «Ми робимо Рівне світлішим, гарнішим і безпечнішим»

Завдяки впровадженню енергоощадної світлодіодної техніки інші джерела вуличного освітлення стануть історичними раритетами

Комфортно і безпечно ввечері та вночі стає там, де якісне зовнішнє освітлення. Освітлення вулиць Рівного є одним із важливих критеріїв безпеки руху. З настанням темряви пішоходу важче оцінити відстань...

¤ 
На оновлення сільської медицини Рівненщини спрямують 186 мільйонів гривень

На оновлення сільської медицини Рівненщини спрямують 186 мільйонів гривень

Якісні медичні послуги та мотивація лікарів – головне для сільської медицини первинного рівня. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зуб...


Найпопулярніші 15 статей:

1. Розклад руху приміських та пасажирських потягів [242] (22895)
2. Розклад руху автобусів [253] (20420)
3. Моє місто - найкраще [427] (17468)
4. Догляньте мене до смерті [278] (12240)
5. Яйце-райце, в чому твоя сила? [257] (12020)
6. Скрегіт зубами посеред ночі [312] (11759)
7. Коли розпочинати садити городину [599] (11358)
8. Не я б’ю, верба б’є За тиждень - Великдень! [235] (9637)
9. Душ для всіх [432] (8809)
10. Приваблюють і відлякують привиди Тараканівського форту [419] (8769)
11. Кульова блискавка: феномен, який не розгадано [462] (8444)
12. ПАТ “Волинь- Цемент”: [505] (8441)
13. За кордон можна вивезти не більше 50 тисяч доларів! - [205] (8404)
14. “Тартак” закликав не бути байдужими [205] (8390)
15. Тахінна халва зміцнює кістки та зуби [390] (8225)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Як швидко видалити іржу з металу - огляд ефективних засобів (334)
2. Де зустрічати Новий 2018 рік Собаки? (284)
3. На Рівненщині запрацював перший в Україні Центр реабілітації наслідків нейротравм (279)
4. 2018 рік – (276)
5. Як уникнути переїдання в новорічні свята: здорове харчування (266)
6. Микола Драганчук: «Наявні в бюджеті ресурси всі потреби області не задовольнять…» (265)
7. Розпочали досудове розслідування за фактом пошкодження автомобіля (264)
8. Іван ЧЕРНОМОРЕЦЬ: «Ми робимо Рівне світлішим, гарнішим і безпечнішим» (262)
9. За розбій та завдані смертельні травми - десять років за ґратами (258)
10. «Робимо як олімпійці!» (256)
11. Рік собаки 2018: як зустрічати? Правильна зустріч Нового року (256)
12. Ореден Святого Пантлеймона – відзнака для найкращих медиків (256)
13. Затримати крадія у Рівному допомогла небайдужість громадян (255)
14. У Білій Криниці внаслідок ДТП загинула жінка (254)
15. Наркотики та зброю вилучили працівники поліції на Рівненщині (253)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2015 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс