Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №901 від 22.02.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Травень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Як вибрати новобудову, щоб не було проблем?

Уявіть, що ви накопичили 0,5 млн грн. і ще 1,5 млн грн. позичили в банку, щоб купити квартиру своєї мрії. Однак на будівництві будинку в останні тижні зависла тиша. Міняти щось в такому випадку вже пізно. Перш ніж підписувати договір про покупку квартири в споруджуваному будинку, перевірте себе. Юристи і ріелтори розповіли Порівняй про те, як дізнатися в собі обманутого пайовика і, головне, як їм не стати.

Нарватися на шахраїв може будь-хто, але у деяких покупців шансів втратити гроші більше, ніж у інших. Вони не хочуть витрачати ні час, ні гроші, але в підсумку втрачають спочатку гроші, а потім і час, намагаючись ці гроші повернути. Щоб не стати одним з них, потрібно підготуватися до покупки квартири і вивчити всі можливі проблеми ще на стадії підготовки угоди. Ми з'ясували, як поводиться потенційний обманутий пайовик.

1. Вивчає документацію проекту через інтернет

Перша порада, яку дають юристи: вивчіть документацію. Слухняний покупець йде на сайт забудовника і вивчає багатосторінкову документацію з почуттям виконаного обов'язку.

Як треба?

Зазвичай потрібна новостройка Киева http://tradicia.kiev.ua/ краще вивчати відомі компанії.

Документи на сайті - це добре, але перевіряти паперу потрібно в офісі компанії, бажано разом з юристом або професійним агентом з нерухомості. Так ви позбавляєте себе від можливості нарватися на підробку.

Які документи вивчити:

Установчі документи забудовника (статут, свідоцтво про реєстрацію, свідоцтво про постановку на податковий облік, виписка з ЕГРЮЛ) - дати в документах необхідно перевірити в органах податкового обліку за запитом, вони повинні збігатися.

Проектну декларацію - в ній повинні бути вказані будинки, які вже побудував забудовник, цю інформацію можна перевірити, відвідавши об'єкти.

Документи, що підтверджують право на використання земельної ділянки - ця інформація є в проектній декларації. Якщо у забудовника право тільки на оренду, зверніться до власника за підтвердженням.

Інформацію про фінансування проекту і договір страхування на випадок банкрутства забудовника - шукайте фразу «фінансується за рахунок позикових коштів», найкраще вибирати проект, який акредитований великим банком, а страхова компанія повинні бути в списку Центробанку.

Проект договору, за яким пропонується придбати нерухомість.

ДДУ (договір пайової участі) - найпопулярніша схема взаємодії інвестора і забудовника. Такий тип угоди підлягає обов'язковій державній реєстрації. Це є гарантією захисту від подвійного продажу квартири, а також того, що в разі банкрутства забудовника вимоги пайовика будуть забезпечені заставою.

Інші варіанти договорів:

Договір поступки прав вимоги - це угода між фізичними особами, яке полягає, коли людина вирішує продати квартиру, що будується до отримання прав власності на квадратні метри. Договір підписується з обов'язковим повідомленням забудовника і підлягає державній реєстрації.

Договір паенакопления в ЖБК - відносно нова форма придбання нерухомості. Вона передбачає створення кооперативу (ЖБК) майбутніх мешканців будинку і придбання нерухомості за допомогою виплати паю. У порівнянні з ДДУ для забудовника така схема більш приваблива, а для покупця - більш ризикована, тому що договір паєнагромадження не вимагає обов'язкової реєстрації.

2. Вибирає комплекс по картинках

Реклами нових житлових комплексів виглядають приблизно однаково: красиві будівлі, дитячі майданчики, щасливі люди і парочка чистеньких машин на парковці. Але після здачі будинку покупці частіше бачать недобудовані будинки по сусідству, сміття, пил і забиті парковки.

Як треба?

Щоб сувора реальність не вбила радість від покупки, обов'язково прокотитеся на будівництво ще до покупки квартири. Не завадить відвідати і вже готові проекти, щоб зрозуміти, наскільки вони відрізняються від того, що обіцяла реклама.

Якщо з вашого нового вікна, незважаючи на всі обережності, відкривається вид на смітник, доведеться вдаватися до рішучих дій.

Від чого не захищає ДДУ?

Послужливий менеджер в офісі продажів запропонує клієнтові купу додаткових послуг: починаючи з реєстрації договору, закінчуючи плануванням квартири на стадії будівництва. Покупець, який погоджується на цей «доважок», ризикує серйозно переплатити.

Як треба?

«Відмовтеся від додаткових послуг, які нав'язує забудовником - як юридичного характеру (реєстрація договору і т.п.), так і фізичного (перепланування та інше). Вони не є обов'язковими, але відчутно впливають на кінцеву вартість », - радить Роман Харланов.

Оформити договір в реєстраційній палаті можна самостійно, а зробити стіни в квартирі вільного планування - запросивши ремонтну бригаду. Все це обійдеться в рази дешевше, ніж при оформленні в будівельній компанії.

Не забувайте, що згідно із законом продавець не має права обумовлювати покупку одних послуг придбанням інших. В крайньому випадку ви можете укласти угоду, а потім відмовитися від нав'язаної послуги окремо від основної.

Те ж саме стосується покупки страховки при оформленні іпотеки. В офісі банку зазвичай пропонують найдорожчий варіант. Але ви маєте право ознайомитися зі списком акредитованих страхових компаній і самостійно вибрати відповідний вам варіант.

4. Оплачує «зайві» метри за кошторисом забудовника

Після здачі будинку площа квартири може бути більше запланованої. У такій ситуації покупець доплачує за різницю. Причому недосвідчений покупець робить це, не перевіряючи виміри забудовника, а даремно.

Як треба?

Щоб дізнатися точну площу квартири, запросіть співробітників БТІ, які у вашій присутності проведуть виміри (часто виміри проводяться неякісно, технік заміряє дві стіни і вираховує площа кімнати, «округляючи» її в більшу сторону).

Простежте, щоб були заміряні всі стіни.

Якщо нові виміри будуть відрізнятися від тих, що вам надали під час здачі квартири, ви можете їх оскаржити, отримавши нову довідку з БТІ.

неправильно:

Площа дорівнює добутку сторін: S = a * b, де a і b - дві перпендикулярні стіни кімнати.

правильно:

Площа являє собою корінь з добутку різниці напівпериметр з довжиною кожної сторони :, де a, b, c, d - стіни кімнати, а p = (a + b + c + d): 2.

Як вважають в БТІ:

Технік заміряє дві перпендикулярні стіни: а і b, припускаючи, що стіни в кімнаті рівні. Площа розраховує за формулою: S = a * b.

Наприклад, довжина кімнати - 4,05 метра, ширина - 6 метрів. За підрахунками техніка площа кімнати складе 24,3 кв.м.

Як треба?

Завдання власника квартири простежити, щоб технік заміряв всі стіни, адже при будівництві часто бувають розбіжності в параметрах приміщення до декількох сантиметрів. Наприклад, одна стіна кімнати становить 4,05 м, друга - 3,96, третя - 6, а четверта - 5,93.

В результаті площа квартири становитиме: 23,88 кв. м.

Здавалося б, різниця незначна. Але уявімо, що за договором передбачалося, що площа кімнати буде становити 22 кв.м., а допустиме відхилення становило 2 кв.м. У першому випадку власник квартири повинен буде сплатити різницю зі своєї кишені, у другому - може нічого не платити.

«Перевірте, яке відхилення від проектної площі допустимо для обох сторін і не вимагає взаємних компенсацій. Доплата відбувається тільки за ту площу, яка перевищує зазначений у договорі розмір відхилення. У разі ж якщо навпаки, площа квартири менше, ніж це передбачено договором, клієнт має право вимагати від забудовника повернення частини сплаченого за квартиру вартістю. Інші особливо важкі випадки можуть вимагати втручання суду », - пояснює керуючий партнера Rezidential group Еміль Захаряна.

На стадії підписання договору із забудовником ви можете запропонувати прописати в договорі не тільки мінімально допустиме відхилення від планованої площі, а й максимальне.

5. Знаходить виняткові пропозиції з цінами «нижче за ринок"

Здорово, якщо ви вмієте знаходити товари зі знижками, але при покупці нерухомості це вміння може зіграти з покупцем злий жарт.

Як треба?

«Необхідно розуміти, що всі забудовники працюють приблизно в однакових ринкових умовах, - пояснює Анна Левітова. - Вартість квартири може варіюватися в залежності від району, від технології будівництва, площі об'єкта, рівня благоустрою. Але занадто низька ціна повинна бути обгрунтована. Забудовники - це, як правило, комерційні компанії, мета яких - прибуток. І ціна «нижче за ринок» дуже часто має приховані мотиви ».

Низька ціна, як правило, пояснюється неякісними матеріал ами, використаними при будівництві. Стіни в таких новобудовах починають «сипатися» при першій спробі перегартувати шпалери і вкриваються пліснявою кожну осінь і весну. Інша причина, по якій ціна на квартиру може бути нижчою за середню - договір без реєстрації. Як ми вже говорили вище, деякі типи договорів не потребують державної реєстрації. Це робить угоду дешевше, але покупець в такій ситуації не захищений від шахраїв, які можуть продавати одну квартиру кільком власникам.

Разом:

Вибираючи квартиру, не шкодуйте часу, щоб особисто ознайомитися з усією документацією в офісі компанії.

Не вірте красивій рекламі, всі обіцянки менеджера повинні бути зафіксовані в договорі.

Не погоджуйтеся на покупку нав'язаних послуг.

Не довіряйте вимірами, які надає забудовник і БТІ, простежте особисто, щоб технік сумлінно заміряв кожну стіну.

Не купуйте підозріло дешеві квартири.

22.02.2019


Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1167 від 01.05.2024p.
¤ 
Як правильно розріджувати кров?

Як правильно розріджувати кров?

Стежити за в’язкістю крові дуже важливо, адже хоч «густа кров» не класифікується як клінічний стан, вона може сприяти ризику формування тромбів. Для визначення в’язкості крові необхідно здати аналіз крові, хоча деякі симптоми також можуть вказувати на цю проблему....

¤ 
Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські

Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські

Санкціонований обшук у господарстві 22-річного жителя села Ільпінь поліцейські за процесуального керівництва окружної прокуратури провели 19 квітня....

¤ 
На Рівненщині запрацює школа у лікарні

На Рівненщині запрацює школа у лікарні

На Рівненщині запрацює Школа Супергероїв. Освітній осередок, розташований в Рівненській обласній дитячій лікарні, де будуть навчатись маленькі пацієнти, які вимушені довгий час перебувати на лікуванні. Нині ідуть ремонті роботи в навчальному просторі та формують колектив вчителів та вихователів. Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін....

¤ 
Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів»

Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів»

Кияни, які взяли участь в благодійному забігу на Трухановому острові та аукціоні зі збору коштів на дрони, зібрали понад 3 мільйони гривень. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21272)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17396)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14620)
• Допомога під час карантину [967] (14535)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14370)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14187)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14062)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14033)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14032)
• Живи до ста! [965] (14006)
• Бюджет і ми… [965] (13945)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13938)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13813)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13717)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13713)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13655)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13273)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13243)

ТОП-15 свіжого номера:

• Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів» (267)
• Чому залізний купорос не варто використовувати на ділянці навесні? (65)
• Чилбир – яйця по-турецьки (62)
• 12 кращих джерел вітаміну Е: чиста шкіра, добрий зір, міцний імунітет та збереження молодості (59)
• Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські (58)
• Як правильно розріджувати кров? (57)
• Що не варто чистити харчовою содою? (56)
• Їхав п’яним за кермом: загинула 19-річна пасажирка (54)
• У Рівному нарешті впорядкують вуличну торгівлю на вулицях Шевченка та Базарна (54)
• Лікарі назвали фрукт, який стає кориснішим після термічної обробки (54)
• Вітамін D і не тільки: популярні добавки, які можуть бути небезпечними для вашого серця (53)
• Переваги паперових форм для пасок (52)
• На Рівненщині запрацює школа у лікарні (52)
• Ефективний спосіб збільшити горіння свічки (51)
• Які шкідники бояться чорнобривців? (49)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"