Формуємо кущ перцю
Варто відзначити, що низькорослі рунисті сорти перцю не формують. Це обумовлене тим, що в них дуже слабкі безплідні пагони. Крім того, внутрішні пагони занадто загущують рослину. Кущі перцю можна формувати в 1, 2 і 3 пагони. Якщо площа для посадки невелика і є гарна здорова розсада, краще вирощувати перець в один пагін. Якщо ж розсади обмаль, а місця предосить, можна сформувати кущ перцю в 3 пагони. Але найчастіше віддається перевага формуванню у 2 пагони.
Спочатку рослина розвивається з одного стебла. Пізніше в місці розгалуження бічних пагонів з’являється коронний бутон. Його для кращого розвитку рослини видаляють. Потім слід вибрати два найбільш сильні бічні пагони першого або другого порядку (дозволяє створити кістяк рослини), а інші пагони прищипують.
Коли кістякові пагони почнуть гілкуватися, при цьому утворюючи своєрідну «вилочку», варто при кожному розгалуженні зберегти найбільш сильний пагін, а слабкий прищипнути після першого листка. Крім того, рекомендується регулярно видаляти всі безплідні пагони, які перебувають нижче місця розгалуження головного стебла.
Потім кожну гілку перцю окремо підв’язують і періодично підкручують навколо опори або шпагату.
Формування перцю відбувається наступним чином: на слабких рослинах зберігають менше плодів, вискубуючи зайві зав’язі та бутони, а на сильній рослині залишають більше плодів. Сорти перцю, що слабо гілкуються, дозволять спростити формування рослини, оскільки вони вимагають до себе мінімальної уваги.
Формуємо баклажани
Щоб сформувати кущ баклажанів, необхідно щоб рослина мала не більше, ніж три стебла. Оскільки баклажани мають дуже тендітні пагони, над кожним рядом рослин потрібно натягати дріт, до якого підв’язують рослини. Після того як три пагони будуть сформовані, усі нові пагони необхідно видалити. Робити це потрібно після того, як вони досягнуть 5-8 см у довжину. Також слід видалити листя, яке затінює квітки рослин, оскільки баклажани здатні зав’язувати плоди, тільки в тому випадку, якщо на їхні квітки потрапляють прямі промені сонця.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |