Результати дослідження узагальнені в доповіді, представленій на конгресі “Людина і ліки”, що відбувся в Москві. Одна з найпоширеніших помилок - думка, що тривалість курсу лікування антибіотиками має становити 10-14 днів. Насправді, продовжувати курс антибактеріального лікування до повного зникнення симптомів хвороби не треба. Часто для досягнення ефекту цілком досить короткого курсу або навіть одноразового прийому ліків.
Друга помилка стосується потреби змінювати препарати кожні 5-7 днів для запобігання стійкості мікробів до ліків. Однак заміна ефективного препарату іншим не знижує, а навпаки, підвищує ризик. Якщо ж стан хворого у перші дві-три доби не поліпшується, ліки треба замінити негайно.
Застарілою вважають смоленські вчені й думку про токсичність та негативну дію антибіотиків на імунітет. Старі антибактеріальні препарати справді мали такі негативні властивості, нині ж ліки, що пригнічують імунітет, відбраковуються ще на стадії досліджень. Ба більше, при цьому деякі антибіотики, наприклад, макроліди, не тільки не пригнічують, а навіть стимулюють імунну систему.
У зв’язку з цим спеціалісти не рекомендують супроводжувати антимікробну терапію призначенням імуномодуляторів та протиалергійних препаратів, а протигрибкові засоби радять застосовувати тільки під час лікування хворих із ослабленим імунітетом - пацієнтів із ВІЛ або онкологічними захворюваннями.
Дуже перебільшене й уявлення про такий побічний ефект від антибіотиків, як дисбактеріоз. Найчастіше зміна складу кишкової мікрофлори, викликана антимікробними засобами, клінічно не виявляється, не потребує спеціальної корекції й минає сама.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |