Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №309 від 13.09.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Червень 2020p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Липень 2020p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Новини Рівне

#На рівні світових зразків

“ОДЕК” - флагман фанерного виробництва

“ОДЕК” - флагман фанерного виробництва

Мирон Чернецький: “Економіка розвивається і споживання фанери в державі зростає”

Коли мова заходить про сучасні виробництва Рівненщини, то неодмінно в їх числі згадують ТОВ “ОДЕК” Україна”. Адже завдяки оснащенню підприємства високотехнологічним обладнанням, використанню якісної, екологічно чистої сировини, оржівскі майстри виготовляють конкурентноспроможну продукцію світового рівня. Фанера з Оржева користується попитом більш як у сорока країнах світу.

Серед клієнтів фірми - добре відомі компанії з Німеччини, Італії, Франції, Голландії, Бельгії, Австрії, Данії, Фінляндії, США, Канади, деякі країни Північної Африки і Близького Сходу та багато інших держав світу. Якість фанери відповідає вимогам європейських стандартів, що підтверджено Сертифікатом відповідності управління з випробування матеріалів землі Бранденбург (Німеччина).

“ОДЕК” Україна” - член Європейської асоціації виробників фанери, що гарантує оржівцям вільний доступ до всіх тонкощів розвитку галузі та, при необхідності, захист інтересів підприємства на міжнародному ринку.

“Оржівський фанерний завод був найбільший

у Галичині”

- Історія нашого заводу, - розповідає генеральний директор ТОВ “ОДЕК” Україна” Мирон ЧЕРНЕЦЬКИЙ (на фото), - сягає кінця ХІХ століття, коли у 1881 році в Оржеві було створено Товариство механічної обробки деревини. За більш ніж 125 років діяльності набуто унікальний досвід з виробництва фанери, який, до речі, слугує нашим майстрам і сьогодні. Цікаво, що в 1939 році, як свідчать польські архіви, Оржівський фанерний завод був найбільший у Галичині. З того часу виробництво зазнавало спадів і підйомів, цехи перебудовувалися, оновлювалися і вдосконалювалися технології. У нинішньому, так би мовити, сучасному форматі, початок якому поклало впровадження на підприємстві передових фінських технологій та устаткування всесвітньовідомої фірми “RAUTE”, ми працюємо десятий рік.

- Які кардинальні зміни відбулися у виробництві за останні роки?

- Ми почали більше дбати про енергетичну безпеку підприємства, зокрема про економію природного газу. У 2000 році спільно з голландською фірмою “Кара Енерджі Системз Б.В.”, реалізуючи затверджений урядами України та Голландії проект “Енергозбереження та зниження рівня викидів СО2 у деревообробній промисловості України”, побудували котельню з одним котлом потужністю 5 Мвт, яка працює на деревинних відходах фанерного виробництва. Котельня дала змогу щорічно заощаджувати 3,6 мільйона кубометрів природного газу, спалюючи в котлі 22896 тонн відходів.

Минулого року ми запустили котельню, яка взагалі працює на корі та тирсі. Для нас це гостра проблема: адже кожної доби накопичується майже чотири вагони кори. Таким чином, абсолютно всі відходи підприємства стовідсотково використовуються як паливо, тобто нам вдалося створити виробництво із замкнутим циклом.

Акціонери постійно дбають про високий технічний рівень виробництва з метою забезпечення конкурентноспроможності підприємства на міжнародному ринку. Повірте, кожен рік - більше мільйона євро реінвестицій. Особливо показовим був минулий рік, коли на технічне переоснащення виробництва пішло близько чотирьох мільйонів євро!

“ОДЕК” - єдиний

в Україні виготовляє ламіновану фанеру”

- За 25 років праці на підприємстві ви, Мироне Львовичу, пройшли всіма щаблями службової кар’єри - від інженера-механіка фанерного цеху Оржівського ДОКу до генерального директора ТОВ “ОДЕК” Україна”. Коли було цікавіше працювати - в радянський період чи зараз?

- Важко сказати наскільки цікавіше, а от напруженіше - це дійсно так. Справа в тому, що проектна потужність нашого підприємства - 50 тисяч кубічних метрів фанери в рік, а сьогодні ми вже на тих самих виробничих площах випускаємо 82,5 тисячі. За три роки ми майже вдвічі збільшили чисельність колективу і, відповідно, випуск продукції. Нині її частка в загальноукраїнському випуску фанери складає десь 47-48 відсотків, тобто вже наближається до 50. Близько 80 відсотків продукції експортуємо, в Україні ж залишається 20. Але, повинен зазначити, наша доля на українському ринку щорічно зростає. Національна економіка розвивається і, відповідно, споживання фанери в державі зростає.

- Чим оржівська фанера відрізняється від костопільської?

- Фанера “ОДЕК”, по-перше, відрізняється розміром - 1250х2500 мм (2500х1250 мм), усі решта випускають квадратну фанеру - 1500х1500 мм. По-друге, ми випускаємо фанеру підвищеної вологостійкості на фенольних клеях, всі решта виробляють фанеру на карбомідних клеях. По-третє, “ОДЕК” - єдиний в Україні виготовляє ламіновану фанеру, тобто захищену плівками. Словом, ні в Україні, ні в Центральній та Південній Європі такої фанери, як в Оржеві, ніхто не випускає. А що стосується якості, то нам є чим пишатися: Золота медаль національного конкурсу “Вища проба”, свідоцтво та знак переможця конкурсу “100 кращих товарів України”.

“На західному ринку

ми присутні вже

два десятки років”

- Які перспективи розвитку експортних можливостей підприємства “ОДЕК” Україна”?

- На західному ринку ми присутні вже два десятки років - це достатній термін для того, щоб зміцнити свої позиції. Намагаємося розширювати нашу мережу, мати більшу клієнтуру, щоб бути менш залежними від настроїв одного крупного клієнта. Сьогодні наша стратегія: чим більша мережа збуту за кількістю як країн, так і клієнтів.

- Мироне Львовичу, чи не здається вам, що “ОДЕК” втрачає частину прибутку, віддаючи закордонному виробнику напівфабрикат…

- Якщо розібратися, то фанера у чистому виді і є напівфабрикат. Аби перетворити її у більш завершений виріб, ми робимо відповідні кроки і маємо певні напрацювання. На нинішньому етапі зупинено зростання кількісних показників - прагнемо продавати нашу фанеру у такому вигляді, щоб кінцевий споживач уже отримував готову важливу деталь.

І, звичайно, наш головний аргумент в конкурентній боротьбі - якість продукції. “ОДЕК” - це вже торгова марка, розкручений бренд світової якості. Європа довіряє оржівській фанері, як, скажімо німецьким автомобілям або швейцарським годинникам. Система менеджменту якості продукції ТОВ “ОДЕК” Україна” сертифікована на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 9000-2000 та вітчизняних стандартів (сертифікати УкрСепро).

- Чи завдає фанерне виробництво шкоду довкіллю?

- Підприємство робить усе необхідне, щоб не створювати найменших екологічних проблем, - це наше кредо. Адже ми тут живемо і працюємо, тут також будуть жити і працювати наші діти.

“Запорука успіху - стабільний і дієздатний колектив”

- Наскільки відповідає кадровий потенціал підприємства рівню поставлених перед ним завдань?

- Для нас уже стало аксіомою твердження: запорука успіху - стабільний і дієздатний колектив. Тож дбаємо, щоб у людей і зарплата була, і квартира, і певні соціальні гарантії. Намагаємося, щоб ті люди, які стараються, мали відповідну винагороду. Більше того, зробили так, щоб працівник, який хоче заробити, міг заробити на нашому підприємстві навіть більше, ніж, наприклад, у Києві.

Враховуючи, що у нас великий колектив - 1500 працівників, то, безумовно, помітною є роль майстра як у виробничому, так і виховному процесі. Майстри - мають безпосередній контакт із робітничим середовищем, найбільше впливають на дотримання технологічних нормативів і трудової дисципліни, на формування відповідального ставлення до роботи, досягнення високих якісних показників. Як правило, це фахівці високого класу, переважно з вищою та спеціальною профільною освітою.

Поповнюємо також колектив за рахунок випускників профільних вузів, зокрема Львівського національного лісотехнічного університету. Якщо бачимо, що молоді спеціалісти, які прийшли на підприємство, відповідають нашим критеріям, даємо їм безвідсоткові кредити, щоб вони могли влаштувати своє житло.

“Намагаємося соціально справедливо виплачувати зарплату”

- Напевне, на зарплату ваші працівники не скаржаться?

- Звичайно, що грошей завжди не вистачає, але ми намагаємося соціально справедливо виплачувати зарплату, знаємо ринок праці, рівень зарплати по області, в Україні, тож стараємося не відставати.

- На завершення розмови хочеться почути кілька слів про благодійну і меценатську діяльність підприємства.

- Ми взяли на повне матеріальне утримання всіх сиріт селища Оржів. Забезпечуємо їх продуктами харчування, одягом, організовуємо відпочинок тощо. Дбаємо про дозвілля і відпочинок наших робітників, про розвиток спорту. Футбольна команда підприємства - неодноразовий чемпіон області, учасник всеукраїнських змагань. Своїми силами спорудили чудовий стадіон - таких, непевне, небагато в Україні.

Користучись нагодою, вітаю всіх працівників лісової та деревообробної галузі Рівненщини з професійним святом. Щастя Вам і здоров’я, високих трудових здобутків і родинного благополуччя, шановні друзі та партнери!

Досьє “РР”

Мирон Львович ЧЕРНЕЦЬКИЙ народився 26 січня 1958 року в селі Довголука Стрийського району Львівської області.

Після закінчення Львівського технікуму механічної обробки деревини у 1977 році розпочав трудову діяльність верстатником четвертого розряду цеху механічної обробки деревини Дніпродзержинської меблевої фабрики.

У 1978-1982 роках навчається на технологічному факультеті Львівського лісотехнічного інституту.

З 1982 року - інженер-механік фанерного виробництва, начальник складу сировини Оржівського ДОКу.

1994-1998 роки - генеральний директор спільного українсько-німецького підприємства “Мюллер-ОДЕК”. У 1998 році - директор з фінансів, з 2004 року - генеральний директор ТОВ “ОДЕК” Україна”.

ТОВ “ОДЕК” Україна”

Україна, 35313, Рівненська область, смт Оржів, вул. Заводська, 9

Тел. (0362) 693-608, факс (0362) 693-610

13.09.2007Спілкувався Олександр ОЛЬХОВИК


Переглядів: 235

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 971 від 02.07.2020p.
¤ 
Зіткнення двох мотоциклів: один із водіїв у реанімації

Зіткнення двох мотоциклів: один із водіїв у реанімації

Автопригода сталася 26 червня близько четвертої ранку поблизу села Повча Дубенського району....

¤ 
Завідувачку кафедри затримали на хабарі

Завідувачку кафедри затримали на хабарі

Реалізацію провели 30 червня працівники слідчого управління спільно із оперативниками управління стратегічних розслідувань за процесуального керівництва прокуратури Рівненської області....

¤ 
129 замість 490: Навіщо скорочувати кількість районів в областях?

129 замість 490: Навіщо скорочувати кількість районів в областях?

Цього року Україна підходить до наступного етапу децентралізації – утворення нових меж районів замість тих, що існують зараз. 12 червня уряд підтримав відповідний проєкт постанови Верховної Ради. Тепер остаточне рішення за парламентом. Відповідно до плану, кількість районів скоротиться майже у 4 рази – з 490 до 129. Як це вплине на мешканців та що буде зі старими районами, з’ясував Центр громадського моніторингу та контролю....

¤ 
1 липня розпочалося повернення коштів за пробне ЗНО

1 липня розпочалося повернення коштів за пробне ЗНО

З 1 липня 2020 року МОН спільно з ПриватБанком розпочинають повертати учасникам пробного ЗНО кошти, сплачені раніше за участь у тестуванні. Що потрібно знати, щоб швидко отримати кошти?...

Найпопулярніші статті:

• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (1214)
• Живи до ста! [965] (1180)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (1174)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (1168)
• Бюджет і ми… [965] (1165)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (1162)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (1146)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (1139)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (1133)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (978)
• Допомога під час карантину [967] (938)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (933)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (921)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (917)
• Гостра бюджетна пандемія… [964] (906)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (905)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (899)
• Пиріг з зеленою цибулею [964] (894)

ТОП-15 свіжого номера:

• Що буде з пальним? (148)
• 1 липня розпочалося повернення коштів за пробне ЗНО (146)
• 129 замість 490: Навіщо скорочувати кількість районів в областях? (136)
• Завідувачку кафедри затримали на хабарі (136)
• Зіткнення двох мотоциклів: один із водіїв у реанімації (133)
• Цибульна лушпайка врятує огірки від хвороб (128)
• 5 трюків з мікрохвильовою, про які ви не знали (126)
• Кабачково-сирні вафлі (126)
• Як вибрати форму для випічки (122)
• Що робити при серцевому нападі (120)
• Чому німіють руки і ноги (120)
• Як вирощувати та доглядати за лавандою (117)
• Названий четвертий постраждалий у ДТП з Михайлом Єфремовим (113)
• Що треба знати про вологі серветки (108)
• Як полегшити свербіж і набряки при укусах комах (106)


 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2020 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс