Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №363 від 25.09.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Відкриття сезону

Родом із дитинства

Родом із дитинства

Актори розповідають про свій шлях до лялькового театру

Напередодні відкриття нового театрального сезону ми вирішили поцікавитися у акторів Рівненського академічного обласного театру ляльок, чому вони обрали саме цю професію і яким чином опинилися у стінах театру. Як з’ясувалося, тут немає випадкових людей, так чи інакше їхня доля пов’язана з творчістю, і більшість із них у дитинстві мріяли бути акторами. Ось що вони розповідають...

Провідна актриса Олена ТКАЧУК:

- У дитинстві в мене було дві мрії - стати вчителем або артисткою. Вони здійснилися: за освітою я - вчитель історії, а за покликом долі - артистка.

Займалася у драмгуртках, спочатку - при Зорянському палаці культури, а потім - у Рівному, ми постійно їздили виступати в райони. Пізніше відвідувала театральну студію в ЗОШ №27, керівником якої був Дмитро Карачун. Студенткою працювала на 10-му каналі. На другому ж курсі інституту я прийшла на прослуховування до театру ляльок і лишилася. Працюю вже третій театральний сезон. Досі пам’ятаю свій перший робочий день, з яким пов’язана кумедна історія. Під час чайної церемонії я помітила, що усі актриси пили чай без цукру, а я на той час на маленьку чашку клала три ложечки цукру з гіркою. Вирішила бути, як усі. Увесь тиждень пила чай без цукру. Потім дізналася, що це не обов’язково, але звичка залишилася донині.

Провідна актриса Ірина ДЗИГАЛЬЧУК:

- Здається, кожна дівчинка у дитинстві мріяла бути акторкою! Я ж - ні. Натомість завжди була активна, наполеглива, хотіла зробити людям свято. Мене яскраво характеризує такий випадок: на новорічному ранку у мами на фабриці я один і той самий віршик розповідала три рази!

Після закінчення Кам’янець-Подільського училища культури їхала до Хмельницького українського музично-драматичного театру. Під час зупинки у Рівному мама встигла побувати у театрі ляльок, де дізналася, що туди потрібна акторка на конкурсній основі. Я й пішла на прослуховування. Прочитала прозу, поему, вірш, байку, зіграла на фортепіано, станцювала. Мені одразу сказали, щоб принесла трудову книжку. Цікаво, що на той час у Хмельницькому мене вже не чекали...

Тож я надзвичайно люблю наш колектив. Дякую Богу за те, що тут працюю.

Майстер сцени Олександр ШИЛО:

- У дитинстві хотів бути космонавтом. Під час навчання у школі займався у театральній студії в ЗОШ №27. А потім поступав у Рівненський інститут культури на режисуру. З першого разу не пройшов, тож мав рік у запасі. Тоді у театрі ляльок звільнилося місце машиніста сцени (хоча я взагалі-то цікавився драмою). Мені неодноразово пропонували, щоб перевівся на актора. Я весь час відмовлявся, казав, що це не моє.

У 1995 році ми святкували 20-річчя з дня створення театру (на той час я вже пропрацював рік). На мене це справило велике враження і я захотів перевестися на актора. Перша моя роль - Їжачок у виставі “Теремок”, режисером якої був Віктор Клімчук з Вітебська (Білорусь). Зараз за сумісництвом працюю помічником режисера, також пишу сценарії до новорічних ранків.

Взагалі, ніколи б не подумав, що стану актором. Батьки спочатку були проти. Але коли я цим захопився, то погодилися.

Заслужена артистка України Алла ЧЕРУХА:

- Я не думала, що буду артисткою саме театру ляльок. Після закінчення Дубенського культосвітнього училища збиралася вступати до Києва чи Львова. Але прочитала в газеті, що оголошується набір у Рівненський театр ляльок, який розпочинав свою роботу. Незважаючи на мій малий зріст (1,52 м), мене все ж таки взяли на роботу. Саме на той час режисер збирався ставити спектакль “Гусеня” і йому була потрібна дівчинка у живому плані, яка б пасла гусенят. Працювати мені справді було нелегко, адже доводилося ставати на котурни - пристосування, на яких пересуваються актори лялькового театру надто малого зросту. Цікаво, що у Рівному я їх знайти не могла, мені їх подарували вже згодом під час гастролей у Києві.

Сюди я прийшла в 19 років і, окрім театру ляльок, більше ніде не працювала. Тут я і з чоловіком познайомилася, і заміж вийшла. Я дуже люблю свою професію й ні на що її б не проміняла. Працюючи з дітьми, відчуваєш себе завжди молодим, забуваєш про свої роки.

Майстер сцени Леся МИКИТЮК:

- Під час навчання у школі я хотіла бути вчителькою. Водночас займалася у драм-гуртку. Коли ж у восьмому класі ми поїхали на огляд, до мене підійшов режисер, який бачив мою гру, і порадив вступати до театрального.

Мама мене підтримала. Я поїхала у Дніпропетровськ на конкурс, подала документи на драмвідділення, а мій викладач порекомендував мені перейти на лялькове. Поступила з першого разу. Спочатку було дуже важко, навіть хотіла забирати документи. Та далі навчання давалося дуже легко.

Після закінчення вузу я отримала чотири запрошення на роботу в театри, одне з них - у Рівненський обласний театр ляльок, в якому працюю вже 19-й рік.

Заслужена артистка України Франческа БАРАБАШ:

- З дитинства хотіла бути актрисою, ходила, співала по лісі, - адже батько був лісником. Закінчила Дніпропетровське театральне училище, відділення - “актор театру ляльок”. У Рівне потрапила за направленням, навіть ще встигла отримати квартиру від театру. У моїй трудовій книжці - лише один запис, адже у театрі я вже 30 років. Ляльковий театр - це моє покликання, іншого мені не треба.

Актор Олексій ЗАВОРОТНІЙ:

- Спочатку хотів бути водієм великих вантажівок. Але потім змінив свою мрію - вирішив, що стану актором, але не ляльковиком. Тож вступив до інституту культури РДГУ. На четвертому курсі прийшов на прослуховування у театр ляльок і залишився тут працювати. І не шкодую про це. Я зрозумів, що це зовсім інше мистецтво. Мені дуже подобається тут працювати - посмішки дітей заряджають тебе енергією та натхненням, а ти натомість даруєш їм радість, любов і тепло.

Актриса Юлія ГОЛЬОНКО:

- До сьомого класу мріяла працювати у міліції, а потім почала займатися у театральному гуртку й мені це сподобалося. В одинадцятому класі після уроків пішла на прослуховування, після чого мене одразу запросили на роботу. Потім вступила до Рівненського інституту культури на заочне відділення. Поки працюю у театрі ляльок, а далі - як Бог дасть. Актриса Олена ПОДОЛЕЦЬ:

- У дитинстві я хотіла бути вихователькою й працювати з дітьми. Але коли виросла, почала цікавитися театром і, зрештою, працюю у театрі, але з дітьми. Так що частково моя дитяча мрія здійснилася.

25.09.2008Кароліна КРУГЛИК


Переглядів: 882

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1166 від 23.04.2024p.
¤ 
Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані

Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані

Цей первинний матеріал використовуватимуть для лікування травм спинного мозку. Про це на своєму Telegram повідомив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш....

¤ 
У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей

У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей

П’ять громад Рівненської області візьмуть участь у загальнонаціональному проєкті ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». Це Гощанська, Рівненська, Костопільська, Радивилівська та Вараська....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21213)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17349)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14577)
• Допомога під час карантину [967] (14500)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14336)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14151)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14025)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13995)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13990)
• Живи до ста! [965] (13970)
• Бюджет і ми… [965] (13909)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13903)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13773)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13680)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13676)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13624)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13235)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13210)

ТОП-15 свіжого номера:

• Збільшено грант для Рівного від корпорації НЕФКО (260)
• Три простих напої для профілактики тромбозу (53)
• Як шкіра може розповісти вам про здоров’я серця? (53)
• Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані (53)
• Чому темніє в очах, коли ви встаєте з ліжка? (51)
• У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей (51)
• Прості способи знизити кров’яний тиск (50)
• Зіткнення автомобіля з велосипедом (50)
• Переходив дорогу і потрапив під авто (41)
• У трьох закладах Рівненщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті (39)
• У Березному в ДТП постраждав неповнолітній пішохід (39)
• П’яний водій збив пішохода (39)
• Переправляв за кордон чоловіків з «інвалідністю» (39)
• Постачали наркотики до колонії (38)
• У Вараському районі загинув мотоцикліст (37)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"