Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №367 від 23.10.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Серпень 2020p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Вересень 2020p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Новини Рівне

#Ракурс житейський

Ринок праці

Дотації на створення робочих місць - інвестиції служби зайнятості в економіку

Питання подолання безробіття стоїть на порядку сьогодення досить гостро, і ніхто не віднайшов єдиного рецепту його розв’язання. Служба зайнятості відшукує своє місце, місце посередника, котре може принести користь і роботодавцю, і найманому працівникові.

Хороший і досвідчений працівник сьогодні - вимога часу

Саме пошуком і підбором потрібних для підприємств та підприємців району кадрів займається Гощанський центр зайнятості.

Злагоджена робота центру з місцевою владою, співпрацею з роботодавцями сприяла збереженню та поширенню позитивних тенденцій у сфері зайнятості. Головним питанням у роботі є забезпечення кадрами працівників підприємств та підприємців і, відповідно, робочими місцями безробітних.

Завдання районної Програми зайнятості виконуються за всіма параметрами. До кожної людини у центрі знаходять особливий підхід, адже у службі працюють професіонали своєї справи, яким можна довірити пошук роботи. З початку року за допомогою центру зайнятості знайшли роботу понад 1400 осіб, тобто кожен другий з тих, хто звернувся до них.

Оскільки Гощанський район - це сільський район, то актуальною є проблема сільського безробіття. Понад 80 відсотків громадян, зареєстрованих у службі зайнятості, є мешканцями села. Тому важливим є створення робочих місць у селах через розвиток сільськогосподарського виробництва та сфери послуг.

Сільське господарство потребує

робочих рук

Співпраця Гощанської служби зайнятості із ТОВ СГП ім. Воловікова триває уже не один рік, таким чином налагоджені партнерські стосунки, проводиться підбір кадрів.

Реформоване у 2005 році підприємство, основними галузями якого є рослинництво та тваринництво, досягло значних вершин. Враховуючи аналіз ринку, стратегічним визначено виробництво молока.

Директор ТОВ СГП ім. Воловікова Микола ПИЛИПЧУК повідомляє, що наразі реалізовується бізнес-план на обладнання сучасного доїльного залу на дві тисячі корів у селі Іллін. Даний проект вступить у дію в червні 2009 року. У механізації підприємство надає перевагу імпортній та новій техніці, яка забезпечує високу продуктивність при виконанні комплексу сільськогосподарських робіт, якість та надійність у її експлуатації. Тільки за минулий рік господарство одержало від реалізації продукції та надання послуг 30 мільйонів гривень прибутку, чистий дохід склав 7,5 мільйона гривень, а середньомісячна заробітна плата становить 720 гривень. Натомість у механізаторів, водіїв, доярок - 1200-1800 гривень.

Люди - найцінніший

скарб

Начальник служби персоналу Раїса МЕЛЬНИЧУК наголошує, що саме люди є джерелом успіху їхнього підприємства.

Оскільки підприємство є одним із ринкоутворюючих у районі, між центром зайнятості і ТОВ СГП ім. Воловікова укладено договір про співпрацю щодо підбору та підготовки кадрів. На замовлення роботодавців центр зайнятості проводить навчання, а згодом і стажування на місцях роботи. Загальна кількість працевлаштованих через службу зайнятості сягає 100 осіб, серед них і особи із категорії соціально незахищених громадян. Наразі є 12 діючих договорів із надання дотації. Сьогодні з цієї категорії на підприємстві успішно працюють: тракторист Степан Данилюк, оператори машинного доїння Людмила Левчишина та Римарук Леся, підвізник кормів Віталій Соколівський, агроном Юрій Муляр та інші.

За своїми виробничими потребами підприємство не губить соціального спрямування. “Значні суми коштів витрачаються на допомогу навчальним і медичним закладам, церковним громадам. Створюються умови не тільки для виконання обов’язків працюючими, а й безпосередньо для відпочинку,” - наголошує Микола Пилипчук. Господарство матеріально підтримує хоровий колектив, духовний оркестр та три футбольні команди, зацікавлюючи таким чином молодь. Адже третина працівників – молоді юнаки та дівчата, які знайшли своє покликання в сільськогосподарському виробництві.

Сфера обслуговування - це теж важливо

Центр зайнятості співпрацює і з приватними підприємцями. Серед них - Валентина Бук, яка разом з чоловіком Володимиром створила мережу закладів торгівлі, зокрема, торговий комплекс “Монастирський”. Тут є кафе, магазин з продовольчою групою та товарами повсякденного попиту. Створено нові робочі місця. Тут на дотації п'ятеро працівників. Незамінною у кафе “Монастирське” є бармен Тетяна Чигировська, яка у 2006 році центром зайнятості направлена сюди на дотаційне робоче місце. Тетяна каже, що задоволена своїм місцем роботи і вдячна центру зайнятості.

Не менш щиру подяку висловлює центру зайнятості підприємець Петро Головайчук, який відкрив у Тучині торгівельно-побутовий комплекс “Яворина”, та мережу закладів торгівлі та побутового обслуговування у навколишніх селах. Петро Миколайович розширює сферу діяльності, створюючи нові робочі місця. Співпраця зі службою зайнятості триває вже десять років. Понад сорок працівників підібрано центром зайнятості. Вісім з них - із наданням дотації. Зокрема, на дотаційне місце роботи від центру зайнятості прийшла перукар Раїса Коротюк. Свого часу вона відвідувала курси у службі зайнятості, так як і Тетяна Степанюк, яка працює у господарчому магазині, та Марія Андрійчук і Тетяна Чепрасова - працівники продовольчого магазину.

Немалу кількість подяк і грамот від різних структур має Петро Головайчук. І це - справедливо. Бо робота підприємця - це постійні турботи. Вони були б набагато більші, якби бізнес не став сімейною справою, до якої долучилися дружина Зінаїда та син Микола.

Алла БІДЮК

Для якнайповнішої зайнятості населення

Державна служба зайнятості активно сприяє роботодавцям у створенні нових робочих місць шляхом надання дотацій, беручи на себе щомісячні фактичні витрати на заробітну плату, але не більші від середнього рівня заробітної плати за всіма видами економічної діяльності по області впродовж першого року. Неодмінний пункт такої угоди: другий рік роботодавець вже сам зобов’язаний виплачувати йому заробітну плату. Впродовж цих двох років сторони не мають права без поважних причин розпрощатися один із одним.

У першу чергу ці зусилля служби спрямовані на те, щоб допомогти безробітним, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці - молоді, жінкам, які мають дітей віком до шести років, особам передпенсійного віку та іншим. У житті трапляється немало й інших ситуацій, коли людині потрібна певна підмога, щоб знову увійти в благодатне трудове русло, піднятися на професійну висоту. Практиковані службою зайнятості дотації служать саме такою підтримкою.

А з другого боку, це підмога і для роботодавців. Скільки з них ремствують, що часто від новачків не доводиться сподіватися, як мовиться, повнокровної роботи, що багатьох - в силу специфіки підприємства - доводиться донавчати. Досвідчені роботодавці давно вже зрозуміли, що створення так званого дотаційного робочого місця - це можливість подолати всі ці “мінуси” з найменшими фінансовими витратами. Відтак коло власників, керівників великих і малих підприємств, які зрозуміли переваги такої співпраці з нашою службою, постійно розширюється. Розширюється і коло осіб, які можуть бути працевлаштованими за допомогою дотації.

Назву такі цифри. Цьогоріч на це економічне заохочення в районі вже витрачено більше 630 тис. гривень, а до кінця року ця цифра сягне 1 млн. На дотаційних місцях працюють понад 150 осіб, лише цього року надано дотацію майже на 90 громадян із числа безробітних, з них близько половини осіб із категорії соціально незахищених.

Наразі особливу увагу приділяємо такому нововведенню, як надання дотацій роботодавцям, які забезпечать першим робочим місцем випускників професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

І наостанок зазначу, що з кожним роком умови надання дотацій спрощуються. Ось і останнім часом з’явилися нововведення, які надають значно більше можливостей для працевлаштування безробітних. Все це покликано й надалі сприяти якомога повнішій трудовій зайнятості наших земляків.

Нестача кваліфікованих кадрів робітничих професій - це проблема. Найбільшим попитом на ринку праці району користуються водії, трактористи, тваринники, електрогазозварники, слюсарі, токарі, столяри, будівельники різних спеціальностей. Тому працівники служби зайнятості завжди готові прийти на допомогу тим, хто шукає роботу, а при вимозі і навчити працівників для потреб роботодавців.

Підбір та підготовка кадрів, професійне вдосконалення робітників, задоволення потреб роботодавців - є основною метою служби зайнятості. Було б лише у людей бажання працювати.

Петро ЗУБКЕВИЧ, директор Гощанського

районного центру зайнятості.

23.10.2008


Переглядів: 176

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 982 від 17.09.2020p.
¤ 
Чому чорніють і сохнуть кінчики листя у квітів

Чому чорніють і сохнуть кінчики листя у квітів

Сухе повітря та спека Спекотні дні дуже згубно діють на кімнатні рослини. Сухе повітря й низька вологість у приміщенні, не дають змоги рости та розвиватись повноцінно квітам....

¤ 
45 кілограмів бурштину вилучили поліцейські

45 кілограмів бурштину вилучили поліцейські

Автомобіль поліцейські сектору реагування патрульної поліції зупинили 15 вересня близько 16 години поблизу селища Володимирець під час відпрацювань у протидії незаконному видобутку бурштину-сирцю....

¤ 19 вересня – День фармацевта
ОЛЬГА САДОВНИК: «Фармацевт – остання лінія захисту пацієнта»

ОЛЬГА САДОВНИК: «Фармацевт – остання лінія захисту пацієнта»

Корпоративний девіз фармацевтичної династії Синяків: «КОЖЕН ДЕНЬ ДОПОМАГАТИ ЛЮДЯМ»

Моїй співрозмовниці із самісінького дитинства здавалося, що найрозумніші люди працюють в аптеці. Для неї вони були оповиті ореолом таємничості та благородства. З тих пір пройшло вже багато років, а продовжувачка фармацевтичної династії Синяків, заступниця генерального директора ТДВ «Рівнефармація», кандидат фармацевтичних наук, професор КЗВО «Рівненська медична академія» Ольга САДОВНИК (на фото) в обраній професії жодного разу не розчарувалася....

¤ 
Олександр Данильчук відкрив XX Всеукраїнську нараду-семінар з актуальних питань децентралізації

Олександр Данильчук відкрив XX Всеукраїнську нараду-семінар з актуальних питань децентралізації

Розпочала роботу XX Всеукраїнська нарада-семінар з актуальних питань децентралізації. Захід традиційно відбувається в Затоці Одеської області за ініціативи Української асоціації районних та обласних рад за участі міжнародних партнерів. Відкрив захід голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, який очолив делегацію з Рівненщини....

¤ 
Створення системи екстреної медичної допомоги опинилося під загрозою

Створення системи екстреної медичної допомоги опинилося під загрозою

МОЗ не реагує на запит депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» про ймовірну корупцію під час закупівлі обладнання

У Міністерстві охорони здоров’я України обмежились звичайною бюрократичною відпискою на депутатський запит групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» щодо ймовірних зловживань при закупівлі обладнання для понад 200 лікарень по всій країні....

¤ 
Олексій Муляренко: “Рівне стає комфортнішим для проживання людей з інвалідністю”

Олексій Муляренко: “Рівне стає комфортнішим для проживання людей з інвалідністю”

В Рівному проживає близько 13 тисяч людей з інвалідністю. Чимало зусиль для привернення уваги до їхніх потреб, вже декілька років підряд докладає депутат Рівнеради, голова Рівненської ОДА (2016-2019 рр.) Олексій Муляренко. Він є ініціатором проєктів, що роблять Рівне доступним для усіх людей, незалежно від їх фізичних можливостей....

Найпопулярніші статті:

• Як позбутися шпори на п’яті [850] (2127)
• Бюджет і ми… [965] (1897)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (1845)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (1818)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (1813)
• Живи до ста! [965] (1807)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (1805)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (1796)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (1791)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (1780)
• Допомога під час карантину [967] (1733)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (1641)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (1585)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (1579)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (1557)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (1553)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (1513)
• Гостра бюджетна пандемія… [964] (1508)

ТОП-15 свіжого номера:

• Створення системи екстреної медичної допомоги опинилося під загрозою (130)
• Біля Радіозаводу впорядковують стадіон «Форт» (128)
• Олександр Данильчук відкрив XX Всеукраїнську нараду-семінар з актуальних питань децентралізації (125)
• Чому чорніють і сохнуть кінчики листя у квітів (122)
• ОЛЬГА САДОВНИК: «Фармацевт – остання лінія захисту пацієнта» (120)
• Олексій Муляренко: “Рівне стає комфортнішим для проживання людей з інвалідністю” (118)
• 45 кілограмів бурштину вилучили поліцейські (113)
• 7 засобів, які усувають неприємний запах у шафі (109)
• Тісто на пельмені, вареники, хінкалі, манти (104)
• 17 цікавих способів використання кавової гущі в побуті (103)
• Літо… (100)
• «Я тобі зрадила… подумки» (97)
• Який вазон кому дарувати (97)
• Аферистів із Луганщини, які ошукували рівнян затримали (96)
• Вбивство через необережність (94)


 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2020 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс