Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №385 від 26.02.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Актуальність наших днів

Директор РІС КСУ Руслан ПОСТОЛОВСЬКИЙ, посол Словацької республіки в Україні Урбан РУСНАК, координатор Вишеградського фонду в Україні Анар РУСНАКОВА (зліва направо)

НАТО - тема не для спекуляцій, НАТО - це нові можливості

На базі Рівненського інституту слов’янознавства працює Центр євроатлантичної інтеграції

Немає сумніву, що нарешті настали часи, коли сучасний українець повинен знати все стосовно європейської та євроатлантичної інтеграцій. Зараз такі структури, як НАТО чи ЄС відомі пересічному громадянину хіба що сполученням літер в абревіатурі, а інформація про “недалекий” Європейський Союз закрита ще більше, ніж тематика самого НАТО. Коли ж, врешті, розпочнеться серйозна інформаційно-просвітницька робота у напрямі інтеграційного прагнення України та які можливості отримали жителі Рівненщини завдяки плідній роботі інституту слов’янознавства, розповідає доцент кафедри міжнародних відносин та країнознавства Рівненського інституту слов’янознавства Київського Славістичного університету, директор Рівненського Центру євроатлантичної інтеграції Олег САНЖАРЕВСЬКИЙ.

Чиновники слухають лекції з євроінтеграції

- Про діяльність таких організацій, як ЄС і НАТО люди дізнаються переважно із всеукраїнських ЗМІ. Часто ця інформація надходить вже у спотвореному вигляді. Чи проводиться якась просвітницька робота на рівні області?

- Тривалий час в органах державної влади Рівненщини мусувалися пропозиції про можливість запустити певний проект, пов’язаний із євро-атлантичною тематикою. Обласна рада ніби-то виділяла кошти на кілька років наперед для того, щоб інформувати населення про євроінтеграцію. Однак, з певних причин, у тому числі й через несподівану фінансову кризу, на даний час майже нічого не реалізували. Можливо, це ще попереду.

- Але інформаційна робота таки проводилася?

- При облдержадміністрації та обласній раді діє Центр підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів (директор - Савчук В.І.). Більше тисячі чиновників прослухали лекції з євроінтеграції, які проводили спеціалісти цього профілю. Особисто я та мої колеги провели більше десятка ігрових тренінгів за участю студентів і чиновників. Результат, скажу відверто, був приголомшливий, оскільки саме у грі набагато легше зрозуміти, що і до чого (яка відмінність між єврокомісією та європарламентом, які приймаються рішення, нові члени тощо). Зрозуміло, що лише цього - недостатньо.

Інтереси

трьох структур об’єдналися

в Рівному

- Наскільки я розумію, це передісторія створення на базі інституту слов’янознавства Рівненського Центру євроатлантичної інтеграції?

- Так сталося, що восени минулого року зійшлися інтереси і активізувалися певні зусилля відразу трьох структур. У 2008 році МЗС України проводив активну інформаційну політику щодо євроінтеграції та будував плани на майбутнє. У цьому ж контексті давно працює Інститут трансформації суспільства Олега Соскіна. Із західних країн, які увійшли до Євросоюзу і НАТО, відповідальним за нашу територію, тобто, зв’язковим з інформування є посольство Словаччини. За словами Посла Словацької республіки в Україні Урбана Руснака, Словаччина всіляко вітає інтеграційні прагнення України й готова ділитися словацьким позитивним досвідом євроінтеграції. Ця країна довела, що громадську думку стосовно НАТО та ЄС можна змінити, якщо для цього зробити послідовні кроки.

Так, об’єднавши зусилля, МЗС України, Інститут трансформації суспільства і посольство Словаччини почали шукати партнера у західному регіоні. У нашій області ним став рівненський інститут слов’янознавства Київського Славістичного університету, на базі якого директор закладу Руслан Постоловський запропонував відкрити Центр євроатлантичної інтеграції, про що й підписали відповідну угоду.

- Звідки така впевненість, що заклад стане надійним рівноправним партнером?

- В інституті працює потужний потенціал спеціалістів, обізнаних у цій сфері. Наприклад, кілька з них захистили дисертації з відповідного напрямку, є спеціалісти з інформаційної роботи високого рівня. Заступник директора Центру Тарас Жовтенко захищає дисертацію по проблемі інформаційного протистояння. Тобто, в інституті є науковий потенціал для проведення роботи у цій сфері.

- Як проходило відкриття центру?

- 27 листопада відбувся візит попередньої делегації із військовим радником посольства Словацької республіки паном Качмаром. Наступного дня, 28 листопада, приїхав особисто посол Словаччини в Україні - Урбан Руснак. Таким чином був відкритий Центр євроатлантичної інтеграції по Рівненській області.

В ідеалі передбачено, що ця структура буде розміщена в окремому приміщенні, але поки воно будується, тимчасово знаходиться у будівлі інституту. Хочу зазначити, що інститут слов’янознавства чи не єдиний в регіоні заклад, який будує власну бібліотеку. Вона буде оснащена сучасною технікою, найкращою літературою, матиме різні зали. У тому ж корпусі знаходитиметься й Центр. Головне - створити мультимедійний комплекс, щоб у разі замовлення будь-якою райдержадміністрацією, де ми плануємо відкривати філіали, мати можливість інформувати громадян. Це передбачає: начитування, літературу, екскурсії.

Головне - доступність інформації

- Що з цього матимуть самі студенти?

- Керівництво ВУЗу прийняло принципове рішення: кожен студент - чи то психолог, чи то економіст, повинен знати про все, що відбувається в державі в контексті співпраці України з НАТО і ЄС. Зараз у слов’янознавстві навчається близько 4-х тисяч студентів. З вересня по травень будуть проведені заняття тривалістю близько 6 годин щодо роз’яснення стратегічного курсу української держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію для формування серед молоді свідомого ставлення до перспектив приєднання України до ЄС та НАТО. У ВУЗі не буде жодного студента, який би не взяв у цьому участі. Вони повинні знати про те, що їх оточує.

- Таку практику можуть взяти до уваги й інші виші…

- Враховуючи активну зацікавленість, ми почали співробітництво з ВУЗами Рівненської області. Наприклад, Національний Університет “Острозька академія” робитиме подібний проект на кафедрі політології. Але, на відміну від нашого центру, вони бра-тимуть більш вузький регіон - Острог та Острозький район.

- Інформування - це, по суті, один із основних напрямків роботи Центру. Чи не так?

- Робота Центру - різновекторна. Головне - окреслити на конкретних прикладах роль НАТО у забезпеченні національної та державної безпеки України. Для цього будуть проводитися дебати між студентами, дискусії за участю експертів, представників місцевої влади, освітян, громадських організацій.

- Що вже вдалося зробити за той період, відколи була створена організаційна структура?

- По-перше, проводиться потужна інформаційна робота. Подаємо матеріали на радіо, оскільки воно транслюється в усіх куточках Рівненської області. По-друге, намагаємося поширити діяльність не лише на студентів і педагогів ВУЗу, але й на інші структури міста Рівне. Наприклад, зовсім нещодавно, у лютому, до міста приїхали військовий аташе Посольства Республіки Литва в Україні Сігітас Буткус, військовий аташе Посольства Словацької республіки Юрай Бескід, координатор проектів Центру інформації та документації НАТО Світлана Ротаєнко, представники чеського посольства та інші фахівці - всі, хто працював з нами у тісному контакті. Окрім лекцій, які читалися фактично у всіх ВУЗах Рівного, була проведена дискусія на базі РДГУ за участю студентів, представників політичних партій та працівників Центру.

19-20 лютого співробітники Центру взяли участь у семінарі на тему: "Національна безпека України і НАТО", який проводився для голів територіальних громад Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки міжнародного фонду "Відродження".

У планах на початок весни - привезти тренерів із Інституту трансформації суспільства при підтримці Міністерства закордонних справ України, які усім бажаючим проведуть тренінги за тематикою НАТО і ЄС. Слухачі ж зможуть проводити такі самі заняття зі школярами та студентами (до речі, отримавши ліцензію на право проведення тренінгів).

Про НАТО варто знати правду

- Часто говорять, що євроатлантична інтеграція - це більше політика, ніж реальність…

- Хочу з цим не погодитися. Відповідно до оціночних суджень, проведених у Рівненській області, переважна більшість громадян або взагалі не знає про євроінтеграцію, або ця проблема їх цікавить в останню чергу. Та й розуміння цієї теми у переважній більшості відмінне від реального.

Люди не знають, що якщо говорити про встановлені сьогодні ціни, то, за законодавством Євросоюзу, націнка може бути максимум 9 відсотків, а не 200, як у Рівному. І чим більше про такі моменти знатимуть рівняни, тим важче буде ввести їх в оману. Відповідно, тим кращим буде їхнє життя. Україні потрібно провести реформу судів, соціальної сфери тощо. Як не дивно, українських чиновників просить зробити це НАТО, а не якась інша структура. Українські ж політики спекулюють, що НАТО - це суто військова організація і не більше.

Європа вимагає певного стандарту

Вказали б краще на зовсім інші речі! Наприклад, коли ми на переговорах країн Єв-росоюзу і України говоримо про зону вільної торгівлі, ЄС робить зауваження щодо величезної фармацевтичної надбавки, вартості ліків… Чи знають українці, за чиї кошти розбудовують кордони України? Знову ж - ЄС! А чи знають, що НАТО фінансує інформатизацію та проведення інтернету до наших шкіл? Українців просто дезорієнтують.

Отож, основною місією регіонального центру євроатлантичної інтеграції в Україні є науково-методичне та методологічне сприяння підвищенню свідомої підтримки суспільством, насамперед, регіональною громадськістю, вступу України до НАТО через просвітницьку діяльність, інформування та активне залучення до їх діяльності органів місцевого самоврядування, вищих навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, громадських організацій тощо. Одним словом, завдання Центру - надати усім бажаючим інформацію, навчити їх та ознайомити з реальним станом речей. Нехай простий громадянин, незалежно від місця проживання, дізнається про відомі постулати, побачить в НАТО друга, а не узурпатора.

Чи не цікаво дізнатися, що в багатьох країнах світу є професія журналіста - який не багато пише і працює, а займається тим, що відвідує державні установи і чекає, коли йому відмовлять у наданні інформації. Тоді й розголос буде на всю країну, і чиновник довго працювати не зможе… Хіба погано знати, що Європа і від нас вимагає такого ж стандарту?! Свого часу західні країни вклали гроші в людину, і це дозволило їм зробити ривок уперед. Це приклад для України. Щоб стати конкурентоздатними, потрібно провести реформи у медицині й освіті. Віддача буде колосальна.

Зважаючи, що головна проблема українського суспільства - необізнаність громадян, працівники Центру намагатимуться надавати якомога більше інформації, спираючись на науковий потенціал Рівненського інституту слов’янознавства.

26.02.2009Любов РОМАНЮК


Переглядів: 1522

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21068)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17209)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14466)
• Допомога під час карантину [967] (14380)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14224)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14033)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13907)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13878)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13860)
• Живи до ста! [965] (13850)
• Бюджет і ми… [965] (13785)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13777)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13656)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13567)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13565)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13504)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13116)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13098)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (785)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (87)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (80)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (79)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (79)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (77)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (77)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (76)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (76)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (75)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (74)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (74)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (73)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (70)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (67)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"