Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №428 від 24.12.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Слово фахівця

Олег ТРОФИМЧУК та архітектор Сергій КОНДРАТЮК під час роботи над макетом Палацу спорту

“У вітчизняному законодавстві відсутні механізми узгодження інтересів громади, влади та бізнесу”

Директор Рівненської філії “Діпромісто” Олег ТРОФИМЧУК про проблеми містобудування

Нині проблема забудови міст не-покоїть не лише жителів, будівельні компанії та владу Києва, Львова чи Рівного. Теж саме відбувається в європейських столицях і містах - скрізь, де люди переймаються турботою про збереження національної ідентичності, де прийняттю певного містобудівного рішення передують довгі та аргументовані дискусії. Поки що Україні до такої практики далеко, вважає директор Рівненської філії “Діпромісто”, член Національної спілки архітекторів України Олег ТРОФИМЧУК.

“Містобудівна політика приречена мати хаотичний характер”

- На мою думку, - зазначив Олег Кирилович, - у вітчизняному законодавстві відсутні механізми узгодження інтересів громади, влади й бізнесу, внаслідок чого містобудівна політика приречена мати хаотичний та непередбачуваний характер. Так, при зміні соціально-економічних умов функціонування нашого суспільства, при переміщенні центра ваги інтересів із суспільних на приватні - на “господаря”, ми отримали ситуацію, за якої без закону про продаж землі всі цікаві у містобудівному відношенні землі вже розкуплені. Тому на інтереси громад міст і сіл, розуміння спеціалістів про грамотний містобудівний підхід до розвитку населених пунктів наклалися інтереси власників земель. Їх не цікавить логіка розвитку міст і сіл, розвитку транспортної та інженерної інфраструктури. Їх лише цікавить ціна їхніх ділянок. І тут стають нездійсненними бажання людей мати вулиці достойної ширини, нормальні рекреаційні зони та необхідні громаді об’єкти, що не становлять комерційної цінності для власника землі.

Незвичне за важливістю місце в містобудівному процесі зайняли шановні землевпорядники. Служба, яка повинна виконувати суто нотаріальні функції, може не погодити проект населеного пункту, його розвиток на землях запасу, виходячи з того, що, на “їх погляд”, це буде забагато для села. Для тих, кому незрозуміло: якщо землі включаються в межі села чи міста, їх використання контролюється громадою населеного пункту в особі його сільського голови та депутатів сільської ради; якщо землі за межами села, то контролює районна влада і той же землевпорядник.

На це сплетіння інтересів накладаються протиріччя в містобудівному законодавстві, де антикорупційні устремління стали головними і призвели до неможливості прийняття відповідальних рішень людьми, які несуть відповідальність за ці рішення. Система тотальних містобудівних обґрунтувань, містобудівних рад і громадських обговорень ліквідовує не тільки необхідну для розвитку держави динамічність прийняття рішень у будівництві, а іноді - і здоровий глузд. Наприклад, містобудівному обґ-рунтуванню підлягає влаштування балкону. Але, оскільки за квартирою в багатоквартирному будинку не закріплена земля, ви не отримаєте дозволу на розробку містобудівного обґрунтування.

На мій погляд, інтереси громади повинні бути вищі за власні бізнесові. Для мене, як містобудівника, важливо, щоб населені пункти у приміській зоні зростали і розвивалися органічно. Щоб вулиці міста продовжувалися вулицями села, щоб громадські центри обслуговували і місто, і село, щоб системи транспортної інфраструктури та інженерного забезпечення працювали, як єдине ціле.

- Як вплинула економічна криза на роботу Вашого колективу?

- В умовах економічного колапсу у будівництві працювати стало надзвичайно важко. Практично нічого не будується. З наших проектів було споруджено тільки торгівельний центр “Велика кишеня”. Крім того, за нашим містобудівним обґрунтуванням зроблено проект і побудовано центр оптової торгівлі МЕТРО. Що стосується житлового масиву “МЖК”, то із спроектованих нами трьох 16-поверхівок одна завершена, а дві багатоповерхівки з підземними гаражами біля ТРК “Чайка” законсервовані й чекають на кращі часи.

У зв’язку з різким скороченням через економічну кризу будівельних робіт наші працівники прожили рік із мінімальною зарплатою. Звичайно, працювати по 2-4 години в день - не вихід, але ми практично зберегли колектив - було 97 чоловік, стало 93. Сподіваємося, що ситуація в країні зміниться на краще, чому сприятимуть зміни у виборчому законодавстві: партії висуватимуть у кожному виборчому окрузі своїх кандидатів, які, потрапивши у Верховну Раду, відстоюватимуть інтереси не голови партії, а тих, хто їх обрав. Тоді у парламенті не буде потреби в “диригентах”, що керуватимуть голосуванням депутатів-“кнопкодавів”.

“Наш проект ДЮСШ відповідає усім нормам у будівництві”

- Чи вдасться наступного року уникнути скорочень?

- З нового року все може бути. У кінці грудня зведемо наш баланс і “портфель замовлень” і вже після цього, можливо, доведеться давати попередження на скорочення.

- Наскільки реальна для колективу філії можливість продовжити ефективну роботу після новорічних і різдвяних свят?

- Маємо надію на продовження роботи над проектом обласної дитячо-юнацької спортивної школи, яка повинна будуватися на вулиці Макарова, але на землі Шпанівської сільської ради. Цьогоріч восени облрада своїм рішенням виділила мільйон гривень на проведення проекно-вишукувальних робіт по споруд-женню цього об’єкта. У вересні фірмою “Рівнеінвестпроект” було зроблено містобудівне обґрунтування розміщення обласної ДЮСШ, щоб можна було вирішити питання по відведенню під забудову 10 гектарів землі. Оскільки це великий об’єкт, проектування і будівництво якого фінансуватиметься з бюджетних коштів, Управління капітального будівництва Рівненської облдержадміністрації провело тендер. Конкурсні умови взяли наш колектив, фірма “Рівнеінвестпроект”, одна з київських проектних організацій та конструкторське бюро Хмельницької АЕС. Але архітектурні пропозиції на першому етапі тендеру подали тільки Рівненська філія “Діпромісто” та ВАТ “КиївЗНДІЕП” - в радянські часи головна проектна організація з розробки типових проектів цивільного призначення (житло та громадські споруди) для регіонів України.

Містобудівна рада, розглянувши архітектурні пропозиції рівнян і киян, доручила обом учасникам тендеру розробити і подати цінові пропозиції. Рівненська філія “Діпромісто” оцінила свої проектні роботи у 800 тисяч гривень, а розробку технічної документації - у 5 мільйонів гривень. Натомість, ВАТ “КиївЗНДІЕП” на проектування забажав удвічі більшу суму - 1 мільйон 700 тисяч гривень, а на розробку технічної документації зажадав усього 3 мільйони гривень. Тендер виграли ми, оскільки наш проект ДЮСШ відповідав усім нормам ціноутворення у будівництві. До 25 грудня ми зобов’язані завершити проект, щоб видати документ на експертизу і, відповідно, на затвердження. Тоді замовнику - УКБ облдержадміністрації - залишиться підібрати генпідрядника і субпідрядників на початок будівництва обласної ДЮСШ, а ми зможемо приступити до розробки робочої документації на цей об’єкт.

“Багатофункціональний Палац спорту плюс обласна ДЮСШ”

- Що представляє сам проект?

- По суті, це багатофункціональний Палац спорту плюс обласна ДЮСШ. Він включає:

Основний центральний блок - універсальний зал на 3000 місць для глядачів, в якому частина місць при необхідності може трансформуватися під сцену для проведення концертів, театральних постановок та різноманітних шоу, тренувальні зали, адміністративні приміщення, приміщення по обслуговуванню глядачів (буфети, гардероби й туалети), рекреаційні приміщення, в яких можна буде проводити різні тематичні виставки.

Плавбасейн - складається з двох плавбасейнів (один на 50 метрів із десятьма доріжками, другий - на 25 метрів із вісьмома доріжками); 25-метровий басейн має достатню глибину для того, щоб можна було встановити вишку для стрибків і, відповідно, проводити змагання з цього виду спорту. Тут також буде встановлено 1000 місць для глядачів, віп-трибуни на 30 місць, виділено місце для теле- та радіокоментаторів і прес-центру, облаштовано басейн для навчання дітей плаванню, зали для сухого плавання, тренажерні зали, роздягальні, тренерські та лікарські кабінети, сауни, рекреаційні та масажні кімнати.

Третій блок об’єднує хокейний майданчик, на якому можна проводити також тренування та змагання хокеїстів і майстрів фігурного катання, тренувальні зали - льодові площадки - для хокеїстів та фігуристів, зали для загально-фізкультурної підготовки цих спортсменів. Тут передбачено 1000 місць для глядачів, віп-трибуни і місця для преси.

Четвертий блок призначений для спортивної боротьби на два килими, за спортивними поєдинками на яких можуть спостерігати 300 глядачів. Також до послуг спортсменів та любителів спорту - зали силової підготовки.

Крім того, в комплекс входить готель на 60 місць. Щоправда, на мою думку, при подальшому проектуванні готель буде збільшений - є можливість та необхідність створити більш висотний акцент в архітектурному ансамблі.

Конструктивно й архітектурно вся ідея комплексу будівель Палацу спорту тримається на тому, що на підвісні вантові конструкції обіперті арочні конструкції, що перекриватимуть зальні приміщення. Під підвісними конструкціями будуть місця для глядачів, а самі зали та площі, які використовуватимуть спортсмени, матимуть підвищену висоту за рахунок застосування арочних конструкцій над плавбасейнами, універсальним залом та катком. Таким чином, з єдності конструктивної частини випливає архітектурно-ансамблева єдність усього комплексу, організована арочністю перекрить залів, яка повторюється і над готельним блоком, в якому, до речі, буде облаштований конференц-зал.

Крім того, Палац спорту включає площинні споруди, на яких розташовані міні-футбольне поле, майданчик для пляжного волейболу, два майданчики для тенісу, два майданчики для звичайного волейболу, два баскетбольні майданчики. Місця для глядачів перекриті підвісною конструкцією, яка повторює вантову конструкцію над зальними приміщеннями. До комплексу входить також рекреаційна частина та вхідна частина, звідки потоки глядачів виходитимуть у паркову зону, де в найнижчій частині - між готельним блоком та блоком основних спортивних споруд - буде облаштована водойма. Для автомобілістів передбачена автостоянка, близька за розмірами до стоянки біля “Екватора” та “Великої кишені”.

- На завершення розмови, пане Олеже, Ваші новорічні та різдвяні побажання колегам, діловим партнерам та читачам “Рівне-Ракурсу”.

- Нехай для Вас і Ваших рідних Новий рік стане сповненим радості, добра, професійної наснаги та творчих успіхів!

24.12.2009Спілкувався Олександр ОЛЬХОВИК


Переглядів: 884

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1165 від 17.04.2024p.
¤ 
Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

П’ятого квітня близько 18 год до поліції повідомив 34-річний житель села Зірне, що в дендрологічному парку міста Березне, невідомий чоловік раптово почав нецензурно висловлюватися в його адресу, а потім – побив металевою палицею та втік....

¤ 
Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР та релокований ДЗ «Луганський державний медичний університет» уклали тристоронній договір про співпрацю із Литовським університетом медичних наук....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21174)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17326)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14555)
• Допомога під час карантину [967] (14479)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14314)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14127)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14002)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13974)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13964)
• Живи до ста! [965] (13949)
• Бюджет і ми… [965] (13885)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13879)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13752)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13660)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13656)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13602)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13213)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13186)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному вперше люди з інвалідністю отримають безкоштовне оздоровлення (403)
• Які шкідливі речовини можуть містити вологі серветки? (66)
• Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід (65)
• Тонкощі заварювання кави (61)
• Побив в парку чоловіка телескопічною палицею (61)
• Небезпека вологих серветок (58)
• Пиріг «Чорний ліс» (58)
• Рідні брат та сестра з бабусею загинули у ДТП (58)
• Особливості вживання видів води (56)
• Часникові стрілки корисніші за часник (54)
• Чому варто їсти кабачки, особливо жінкам? (52)
• А ваш шампунь безпечний? (51)
• Про стан печінки «розповість» ваш вказівний палець (51)
• Нецукровий діабет (47)
• Водій напідпитку пропонував хабар поліцейським (38)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"