Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №428 від 24.12.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Квітень 2019p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Травень 2019p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


#Слово фахівця

Олег ТРОФИМЧУК та архітектор Сергій КОНДРАТЮК під час роботи над макетом Палацу спорту

“У вітчизняному законодавстві відсутні механізми узгодження інтересів громади, влади та бізнесу”

Директор Рівненської філії “Діпромісто” Олег ТРОФИМЧУК про проблеми містобудування

Нині проблема забудови міст не-покоїть не лише жителів, будівельні компанії та владу Києва, Львова чи Рівного. Теж саме відбувається в європейських столицях і містах - скрізь, де люди переймаються турботою про збереження національної ідентичності, де прийняттю певного містобудівного рішення передують довгі та аргументовані дискусії. Поки що Україні до такої практики далеко, вважає директор Рівненської філії “Діпромісто”, член Національної спілки архітекторів України Олег ТРОФИМЧУК.

“Містобудівна політика приречена мати хаотичний характер”

- На мою думку, - зазначив Олег Кирилович, - у вітчизняному законодавстві відсутні механізми узгодження інтересів громади, влади й бізнесу, внаслідок чого містобудівна політика приречена мати хаотичний та непередбачуваний характер. Так, при зміні соціально-економічних умов функціонування нашого суспільства, при переміщенні центра ваги інтересів із суспільних на приватні - на “господаря”, ми отримали ситуацію, за якої без закону про продаж землі всі цікаві у містобудівному відношенні землі вже розкуплені. Тому на інтереси громад міст і сіл, розуміння спеціалістів про грамотний містобудівний підхід до розвитку населених пунктів наклалися інтереси власників земель. Їх не цікавить логіка розвитку міст і сіл, розвитку транспортної та інженерної інфраструктури. Їх лише цікавить ціна їхніх ділянок. І тут стають нездійсненними бажання людей мати вулиці достойної ширини, нормальні рекреаційні зони та необхідні громаді об’єкти, що не становлять комерційної цінності для власника землі.

Незвичне за важливістю місце в містобудівному процесі зайняли шановні землевпорядники. Служба, яка повинна виконувати суто нотаріальні функції, може не погодити проект населеного пункту, його розвиток на землях запасу, виходячи з того, що, на “їх погляд”, це буде забагато для села. Для тих, кому незрозуміло: якщо землі включаються в межі села чи міста, їх використання контролюється громадою населеного пункту в особі його сільського голови та депутатів сільської ради; якщо землі за межами села, то контролює районна влада і той же землевпорядник.

На це сплетіння інтересів накладаються протиріччя в містобудівному законодавстві, де антикорупційні устремління стали головними і призвели до неможливості прийняття відповідальних рішень людьми, які несуть відповідальність за ці рішення. Система тотальних містобудівних обґрунтувань, містобудівних рад і громадських обговорень ліквідовує не тільки необхідну для розвитку держави динамічність прийняття рішень у будівництві, а іноді - і здоровий глузд. Наприклад, містобудівному обґ-рунтуванню підлягає влаштування балкону. Але, оскільки за квартирою в багатоквартирному будинку не закріплена земля, ви не отримаєте дозволу на розробку містобудівного обґрунтування.

На мій погляд, інтереси громади повинні бути вищі за власні бізнесові. Для мене, як містобудівника, важливо, щоб населені пункти у приміській зоні зростали і розвивалися органічно. Щоб вулиці міста продовжувалися вулицями села, щоб громадські центри обслуговували і місто, і село, щоб системи транспортної інфраструктури та інженерного забезпечення працювали, як єдине ціле.

- Як вплинула економічна криза на роботу Вашого колективу?

- В умовах економічного колапсу у будівництві працювати стало надзвичайно важко. Практично нічого не будується. З наших проектів було споруджено тільки торгівельний центр “Велика кишеня”. Крім того, за нашим містобудівним обґрунтуванням зроблено проект і побудовано центр оптової торгівлі МЕТРО. Що стосується житлового масиву “МЖК”, то із спроектованих нами трьох 16-поверхівок одна завершена, а дві багатоповерхівки з підземними гаражами біля ТРК “Чайка” законсервовані й чекають на кращі часи.

У зв’язку з різким скороченням через економічну кризу будівельних робіт наші працівники прожили рік із мінімальною зарплатою. Звичайно, працювати по 2-4 години в день - не вихід, але ми практично зберегли колектив - було 97 чоловік, стало 93. Сподіваємося, що ситуація в країні зміниться на краще, чому сприятимуть зміни у виборчому законодавстві: партії висуватимуть у кожному виборчому окрузі своїх кандидатів, які, потрапивши у Верховну Раду, відстоюватимуть інтереси не голови партії, а тих, хто їх обрав. Тоді у парламенті не буде потреби в “диригентах”, що керуватимуть голосуванням депутатів-“кнопкодавів”.

“Наш проект ДЮСШ відповідає усім нормам у будівництві”

- Чи вдасться наступного року уникнути скорочень?

- З нового року все може бути. У кінці грудня зведемо наш баланс і “портфель замовлень” і вже після цього, можливо, доведеться давати попередження на скорочення.

- Наскільки реальна для колективу філії можливість продовжити ефективну роботу після новорічних і різдвяних свят?

- Маємо надію на продовження роботи над проектом обласної дитячо-юнацької спортивної школи, яка повинна будуватися на вулиці Макарова, але на землі Шпанівської сільської ради. Цьогоріч восени облрада своїм рішенням виділила мільйон гривень на проведення проекно-вишукувальних робіт по споруд-женню цього об’єкта. У вересні фірмою “Рівнеінвестпроект” було зроблено містобудівне обґрунтування розміщення обласної ДЮСШ, щоб можна було вирішити питання по відведенню під забудову 10 гектарів землі. Оскільки це великий об’єкт, проектування і будівництво якого фінансуватиметься з бюджетних коштів, Управління капітального будівництва Рівненської облдержадміністрації провело тендер. Конкурсні умови взяли наш колектив, фірма “Рівнеінвестпроект”, одна з київських проектних організацій та конструкторське бюро Хмельницької АЕС. Але архітектурні пропозиції на першому етапі тендеру подали тільки Рівненська філія “Діпромісто” та ВАТ “КиївЗНДІЕП” - в радянські часи головна проектна організація з розробки типових проектів цивільного призначення (житло та громадські споруди) для регіонів України.

Містобудівна рада, розглянувши архітектурні пропозиції рівнян і киян, доручила обом учасникам тендеру розробити і подати цінові пропозиції. Рівненська філія “Діпромісто” оцінила свої проектні роботи у 800 тисяч гривень, а розробку технічної документації - у 5 мільйонів гривень. Натомість, ВАТ “КиївЗНДІЕП” на проектування забажав удвічі більшу суму - 1 мільйон 700 тисяч гривень, а на розробку технічної документації зажадав усього 3 мільйони гривень. Тендер виграли ми, оскільки наш проект ДЮСШ відповідав усім нормам ціноутворення у будівництві. До 25 грудня ми зобов’язані завершити проект, щоб видати документ на експертизу і, відповідно, на затвердження. Тоді замовнику - УКБ облдержадміністрації - залишиться підібрати генпідрядника і субпідрядників на початок будівництва обласної ДЮСШ, а ми зможемо приступити до розробки робочої документації на цей об’єкт.

“Багатофункціональний Палац спорту плюс обласна ДЮСШ”

- Що представляє сам проект?

- По суті, це багатофункціональний Палац спорту плюс обласна ДЮСШ. Він включає:

Основний центральний блок - універсальний зал на 3000 місць для глядачів, в якому частина місць при необхідності може трансформуватися під сцену для проведення концертів, театральних постановок та різноманітних шоу, тренувальні зали, адміністративні приміщення, приміщення по обслуговуванню глядачів (буфети, гардероби й туалети), рекреаційні приміщення, в яких можна буде проводити різні тематичні виставки.

Плавбасейн - складається з двох плавбасейнів (один на 50 метрів із десятьма доріжками, другий - на 25 метрів із вісьмома доріжками); 25-метровий басейн має достатню глибину для того, щоб можна було встановити вишку для стрибків і, відповідно, проводити змагання з цього виду спорту. Тут також буде встановлено 1000 місць для глядачів, віп-трибуни на 30 місць, виділено місце для теле- та радіокоментаторів і прес-центру, облаштовано басейн для навчання дітей плаванню, зали для сухого плавання, тренажерні зали, роздягальні, тренерські та лікарські кабінети, сауни, рекреаційні та масажні кімнати.

Третій блок об’єднує хокейний майданчик, на якому можна проводити також тренування та змагання хокеїстів і майстрів фігурного катання, тренувальні зали - льодові площадки - для хокеїстів та фігуристів, зали для загально-фізкультурної підготовки цих спортсменів. Тут передбачено 1000 місць для глядачів, віп-трибуни і місця для преси.

Четвертий блок призначений для спортивної боротьби на два килими, за спортивними поєдинками на яких можуть спостерігати 300 глядачів. Також до послуг спортсменів та любителів спорту - зали силової підготовки.

Крім того, в комплекс входить готель на 60 місць. Щоправда, на мою думку, при подальшому проектуванні готель буде збільшений - є можливість та необхідність створити більш висотний акцент в архітектурному ансамблі.

Конструктивно й архітектурно вся ідея комплексу будівель Палацу спорту тримається на тому, що на підвісні вантові конструкції обіперті арочні конструкції, що перекриватимуть зальні приміщення. Під підвісними конструкціями будуть місця для глядачів, а самі зали та площі, які використовуватимуть спортсмени, матимуть підвищену висоту за рахунок застосування арочних конструкцій над плавбасейнами, універсальним залом та катком. Таким чином, з єдності конструктивної частини випливає архітектурно-ансамблева єдність усього комплексу, організована арочністю перекрить залів, яка повторюється і над готельним блоком, в якому, до речі, буде облаштований конференц-зал.

Крім того, Палац спорту включає площинні споруди, на яких розташовані міні-футбольне поле, майданчик для пляжного волейболу, два майданчики для тенісу, два майданчики для звичайного волейболу, два баскетбольні майданчики. Місця для глядачів перекриті підвісною конструкцією, яка повторює вантову конструкцію над зальними приміщеннями. До комплексу входить також рекреаційна частина та вхідна частина, звідки потоки глядачів виходитимуть у паркову зону, де в найнижчій частині - між готельним блоком та блоком основних спортивних споруд - буде облаштована водойма. Для автомобілістів передбачена автостоянка, близька за розмірами до стоянки біля “Екватора” та “Великої кишені”.

- На завершення розмови, пане Олеже, Ваші новорічні та різдвяні побажання колегам, діловим партнерам та читачам “Рівне-Ракурсу”.

- Нехай для Вас і Ваших рідних Новий рік стане сповненим радості, добра, професійної наснаги та творчих успіхів!

24.12.2009Спілкувався Олександр ОЛЬХОВИК


Переглядів: 127

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 912 від 10.05.2019p.
¤ 
У Рівному депутати зібралися на позачергову сесію

У Рівному депутати зібралися на позачергову сесію

7 травня, депутати Рівненської міської ради зібралися на позачергове засідання сесії міськради....

¤ 

Покусала за повістку...

По-різному громадяни «косять» від служби в Збройних силах. Однак випадок, який днями стався у Млинові, має всі шанси стати унікальним у нелегкій роботі територіальних центрів комплектування....

¤ 
Що потрібно знати про субсидії

Що потрібно знати про субсидії

Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?...

¤ 

Кінець періоду розмитнення

Чого чекати власникам авто на єврономерах?

Залишилось менше місяця до того, як набудуть чинності санкції щодо власників авто на єврономерах. Згідно із законом, від 24 травня поліція почне зупиняти, штрафувати та відправляти нерозмитнені авто на штраф-майданчики. Залежно від строку порушення митних правил доведеться заплатити від 8,5 до 170 тисяч гривень. Чому слід поспішити із розмитненням авто з іноземною реєстрацією, і до чого готуватись в іншому випадку, дізнавались наші експерти....

¤ 

Побив до смерті співмешканку

Іще четвертого травня до поліції повідомив 38-річний житель села Хрінники, що за місцем проживання померла його 60-річна братова. Як встановили правоохоронці, причетним до її смерті виявився співмешканець....

¤ 
Зміцнюйте імунітет

Зміцнюйте імунітет

Насправді, імунітет не потрібно зміцнювати, він має працювати постійно. Просто восени і взимку з’являються різні віруси і бактерії, змінюється погода, це ослабляє організм і ми стаємо чутливішими до всього, тому саме імунітету потрібно приділити більше уваги. Особливо це стосується печінки: саме в ній міститься 70% імунних клітин, отже вона є своєрідним регулятором імунітету. Печінку не можна перевантажувати, вона реагує на режим харчування, яке має бути правильним, збалансованим. Досягають цього за рахунок частого прийому їжі (4-6 разів на день) невеликими порціями....

Найпопулярніші 15 статей:

1. Розшифровка аналізу крові: [841] (9655)
2. Моє місто - найкраще [427] (5155)
3. Як правильно приймати вітаміни? [749] (4440)
4. Секс із мусульманином [271] (3958)
5. Авокадо - це фрукт чи овоч? [318] (3798)
6. Секрети ігрових автоматів: як грати і вигравати? [755] (3636)
7. Догляньте мене до смерті [278] (3595)
8. ЧИ ВАРТО РОБИТИ ПОКУПКИ ДО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ? [519] (3467)
9. Первентин - легальний наркотик нового покоління [345] (3172)
10. Якщо у сні приснився вуж [219] (2492)
11. Біснуватих везуть у Рогачів [256] (2405)
12. Коли розпочинати садити городину [599] (2338)
13. Двох тяжкохворих сестер вилікував чоловік зі Здолбунова [465] (2197)
14. Розклад руху автобусів [253] (2194)
15. Яйце-райце, в чому твоя сила? [257] (2165)

ТОП-15 свіжого номера:

1. У Рівненському районі під колесами вантажівки загинув пішохід (161)
2. Позбавлена титулу «Міс Україна» Вероніка Дідусенко поділилася деталями майбутнього весілля (144)
3. Депутатство – зайняття пожежонебезпечне (135)
4. Аудит замість атестації (133)
5. «Культурний» травень. Які фестивалі та свята відбудуться на Рівненщині (131)
6. 75 тисяч жителів Рівненщини (126)
7. На Рівненщині зростають площі посівів (124)
8. Навики не підвели: службовий пес знайшов метамфетамін (124)
9. Кілька речей, які варто знати про хлібопічку (122)
10. Жителя Квасилова обікрав односельця (122)
11. Кінець періоду розмитнення (122)
12. Мотоцикліст скоїв наїзд на пішохода (121)
13. Оля Полякова жорстко розкритикувала шоу «Холостяк» (120)
14. Лінивий рулет з вишнею (119)
15. Що потрібно знати про субсидії (117)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2018 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс