Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №227 від 16.02.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Середньовіччя по-сучасному

Посвячення у лицарі

Посвячення у лицарі

Бути сміливим, благородним, вміти віддано кохати - кодекс честі справжнього воїна

Хоч за вікном 21 століття - епоха роботів, ядерної зброї та освоєння космічного простору - дехто ще й досі живе Середньовіччям. Бій на мечах під стінами старовинного замку, стрільба з лука у «царстві ельфів», танці на балу в короля - це не епізод з фільму «Володар кілець» чи якоїсь саги. Це реальне життя. А ви не проти поповнити ряди рівненських лицарів?

Немає проблем. На Рівненщині існують три молодіжні лицарські клуби: «Русич», під керівництвом Кирила Капустіна, «Гриффонгард», на чолі якого стоїть Олексій Москаленко та «Silverwing» з Віктором Бєловим, де кожен бажаючий може реалізувати мрію стати лицарем.

А щоб більше дізнатися, що ж сьогодні являє собою лицарський рух у нашій області, кореспондент «РР» зустрілася з 20-річним студентом Рівненського інституту слов'янознавства Віталієм БЄЛОВИМ (у молодіжних колах відомий, як Владомир), який навчає дітей історичному фехтуванню у Рівненській ЗОШ № 19. До речі, Владомир - єдиний лицар на Рівненщині, який пройшов ритуал посвяти. От із цього й почалася наша розмова.

- Вікторе, як, власне, відбувається обряд посвяти в лицарі?

- На турнірі бою на мечах (у Києві) мені запропонували пройти посвячення, і я погодився, бо в лицарських колах це почесно.

Ритуал посвяти проходив під керівництвом 30-річного киянина лорда Феанора - неодноразового чемпіона з фехтування на мечах у Східній Європі. І хоч сама церемонія триває недовго, вона назавжди залишає слід у серці та свідомості кожного чоловіка.

Лорд символічно вдарив мене мечем по плечі, голові й мовив ритуальні слова: «Нехай це буде останній удар, який ти залишив без відповіді». Це означає, що справжній лицар повинен бути мужнім, справедливим, сильним, наполегливим, а ще - освіченим, стриманим, елегантним, поважати жінку й вміти по-справжньому кохати.

- Розглядаючи фото з турнірів, помітила, що у багатьох лицарів довге волосся. І в тебе теж. Це щось уособлює?

- У часи лицарства у чоловіків завжди було довге волосся. Воно є символом волелюбства і здоров'я. Недарма ув'язнених у багатьох країнах раніше стригли наголо, що символічно означало їх невільницьке становище. У вікінгів, самураїв і козаків (оселедець), індусів було довге волосся. Моє довге волосся - символ власного вибору стилю життя.

- А коли вперше з'явилися лицарі, і чому їхній культ зберігся й до наших часів?

- Лицарі вийшли з племен гунів, вікінгів, готів, венетів, кельтів і поширилися всією Європою у п'ятому столітті. Ці люди славилися войовничістю та цілеспрямованістю в бою. Фактично, вони зруйнували Римську імперію. Не повірите, але спочатку лицарі були некультурні, неосвічені та... нечистоплотні. Наприклад, милися принципово двічі-тричі на рік після походів. Духовний світ їх мало цікавив - лише фізична сила та бойове мистецтво. В історію цей час увійшов під назвою «темні віки».

А починаючи з 13-14 століть, у лицарському світі набув значної популярності культ меча, дами, з'являється кодекс справжнього лицаря, в який входить вміння не тільки ідеально володіти мечем, а й танцювати, грати в шахи, знатися на музиці і бути всебічно розвиненою особистістю. Такий «бренд» лицаря зберігся й досі.

А сьогодні найбільшу увагу реконструкторів історичних подій приваблюють німецьке та польське лицарство 13-15 століть. Цей період у всесвітній історії характеризується, як епоха розквіту лицарства у Європі. Хоча немало молоді, зокрема в Західній Україні, із задоволенням відтворюють події Київської Русі, відображаючи життя українських лицарів - русичів.

- Як часто у наших краях проводять лицарські турніри і куди потрібно їхати, щоб їх побачити?

- Хоч на Рівненщині є багато середньовічних замків, де найкраще влаштовувати лицарські бої, однак у нашій області регіональні турніри практично не організовуються. До нас важко добиратися з інших кутків держави, тому змагання проводять, здебільшого, в столиці чи в південній Україні, де лицарський рух набагато потужніший, аніж у нас. Крім того, в інших регіонах молодь отримує більше уваги та підтримки з боку влади.

Щороку у вересні проходить лицарський турнір у Луцьку, який називається «Меч Луцького замку», у місті Золочів - на свято Покрови. В обласному центрі лицарські бої можна побачити в центрі Рівного на День молоді та День міста.

До речі, в Західній Україні найбільш прогресивними молодіжними лицарськими рухами є «Хелм» (м. Луцьк), «Золота шпора» (м.Житомир), «Галицький лев» та «Срібний вовк» (м. Львів)

- Що являє собою гурток історичного фехтування, який ти ведеш у ЗОШ №19 м.Рівного?

- У ньому займаються учні 9-11 класів, з якими я тричі на тиждень проводжу заняття. У середу, як правило, читаю лекції на теми «Історія меча», «Лицарський обладунок», «Медицина вікінгів» тощо. А в суботу-неділю на практичних заняттях діти беруть участь у рольових іграх за сюжетами фантастичних творів Толкіена, Стругацьких, Г.Л. Олди і т.п. Крім того, ми відтворюємо історичні події та вивчаємо класичні танці. Користуючись нагодою, запрошую бажаючих приєднуватися до нас. До речі, за надане приміщення ми вдячні директору загальноосвітньої школи №19 Інні Верховій, яка з розумінням поставилася до нашої пропозиції та зацікавилася нашою діяльністю.

- Сьогодні лицарство - це хобі, не більше. А що дає тобі це заняття в буденному житті?

- Окрім морального задоволення, тренування в поєдинках на мечах робить людину сильною та витривалою як фізично, так і психологічно. А в житті без цих якостей дуже важко. Крім того, лицарство - це один із шляхів самовдосконалення, можливість краще себе пізнати. На мою думку, жити потрібно цікаво, бо суцільна буденність пригнічує людей. А лицарство - це рятівний острівок для романтиків та людей, які хочуть від життя отримати більше яскравих вражень.

І не варто гадати, що лицарство - хобі (чи зміст життя) тільки для підлітків. У лицарські ордени, яких в Україні є більше п'ятдесяти, входять чоловіки й жінки, яким вже далеко за тридцять. Серед лицарів є лікарі, юристи, журналісти, вчителі. Щомісяця у лицарському середовищі організовуються не тільки бої на мечах, але й бали на честь короля чи королеви. А з приходом літа рух лицарства набирає обертів.

16.02.2006Ольга ДОЛЯ


Переглядів: 1725

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21063)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17206)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14462)
• Допомога під час карантину [967] (14376)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14220)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14030)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13905)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13875)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13857)
• Живи до ста! [965] (13847)
• Бюджет і ми… [965] (13782)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13772)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13653)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13564)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13562)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13501)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13112)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13095)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (731)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (80)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (76)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (75)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (73)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (73)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (73)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (71)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (71)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (71)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (70)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (69)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (68)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (66)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (64)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"