Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №452 від 10.06.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Визначна подія

Микола ПАНАЩУК: “Сильна Україна” єдина мала 40 державних прапорів”

Микола ПАНАЩУК: “Сильна Україна” єдина мала 40 державних прапорів”

Цьогорічне відзначення річниці битви під Берестечком мало пройти під одним державним прапором. Однак домовленість порушили майже всі політичні сили. Як розповів голова міської організації партії “Сильна Україна” Микола ПАНАЩУК, молоді люди від їхньої партії гордо несли державні прапори, а від участі у мітингу відмовилися взагалі.

- Миколо Васильовичу, з якою метою представники партії “Сильна Україна” були присутні на відзначенні річниці Берестецької битви?

- Ця дата відзначається щороку на загальнонаціональному рівні, адже це визначна подія в історії України і символічно те, що багатотисячні акції там проходили ще на початку 90-х років. У партії “Сильна Україна” багато нових людей та молоді, тому поїздка мала на меті не лише відзначити власне дату, але й згуртувати людей. Крім того усі мали можливість ознайомитися з історичним місцем, визначним для нашого краю та України в цілому.

- “Сильна Україна”, а саме її міський та обласний осередки, брали участь в організації проведення річниці вшанування пам’яті козаків?

- Так, звичайно. Триста наших представників виїхали у неділю на підготовані ще з п’ятниці майданчики. У суботу виїхали групи, які розставили намети та облаштували табори. У неділю варили козацький куліш. Був цілий комплекс заходів. І, що символічно, що ми єдині хто виготовив, і мав 40 державних прапорів. Це була принципова позиція у підготовці проведення акції. На жаль, більшість партій демонстрували свої прапори, а не державні.

- Чому представники від “Сильної України” не були на мітингу після покладання квітів до пам’ятника полеглим козакам?

- Це також наша позиція. Як правило, на мітингу не відзначають важливість самої дати, немає історичної доповіді, а є хаотичні взаємні звинувачення. Через це ми не захотіли брати участь у цій процедурі. Виступи, як правило, відбуваються на емоціях, відсутній глибокий політичний аналіз, - а це не наш рівень.

Тому ми проводили акції на облаштованих нами майданчиках. Крім цього наші заходи проходили у козацькому таборі і у базовому таборі, де лунали патріотичні козацькі пісні, виступи відомих політичних оглядачів, у тому числі голови Рівненської обласної організації партії “Сильна Україна” Юрія Супрунюка, заступника голови партії “Сильна Україна” Кость Бондаренка.

- На мітингу було чимало представників від націоналістичних сил. Чи співпрацює партія “Сильна Україна” з націоналістичними політичними партіями?

- “Сильна Україна” - це національно-демократична партія, про що чітко відображено у програмі і у самій політиці. Зокрема мовне питання: державна - українська. Я б сказав, ми права партія нової формації. Ми не орієнтуємося на політизацію тих чи інших питань, а акцентуємо свою увагу на розвитку національної економіки, національних інтересів. У назві партії “Сильна Україна” закладений відповідний ґрунтовний зміст.

Україні потрібна серйозна, сильно організована, структурно-міцно побудована ідеологічна партія, яка ґрунтується на аналізі економічних, соціальних, політичних процесів, а не на емоціях. Досвід підказує, що тільки така партія, з врівноваженою, прогнозованою і чіткою національною ідеологією здатна дати раду, виправити ситуацію у державі. Емоції, елементи фанатизму - це вже вчорашній день.

- Чому, на Вашу думку, приділяється увага саме цій битві, адже під час національно-визвольного руху Б.Хмельницький неодноразово здобував перемогу?

- Колись я сам собі задавав це запитання. Думаю, що це прояв великого героїзму простого козацтва, селян. Сторінка подвигу простих козаків. Була зрада татар, зрозуміла для істориків, але незрозуміла для мене поведінка Богдана Хмельницького. Саме тут виражено героїзм козацтва, його поведінка. Це є прикладом для сучасного суспільства, молоді. Хоча нинішнім політикам цей урок не пішов на користь, у чому ми переконалися на мітингу.

Уже майже два десятки років, від дня Незалежності України, тривають взаємні звинувачення, немає об’єднання. Сьогодні ми зібралися на такому місці, де має єднати дух патріотизму, має бути серйозна аналітика, віче, прийняття певних загальних рішень, обов’язкових для виконання.

- Як Ви вважаєте, чим можна пояснити підсилену увагу до організації річниці битви під Берестечком, адже дата не “кругла” - 359 років?

- Я б так не сказав. Людей було багато, але ж, так званих, вождів не було. Не було керівників держави, політиків найвищого рівня, не було письменників, були присутні лише декілька народних депутатів. Порівняно з минулими роками, то цьогоріч все проходило дещо тихіше. Однак сьогодні було значно більше бажаючих доторкнутися до історії.

При цьому, у 90-х роках за участі президента Кучми, коли відкрився музей на території заповідника після реконструкції, людей було значно більше, і краще організовано. Тому не можна сказати, що відзначення було особливе. Люду приїхало багато, однак не було матеріально-технічного забезпечення, спеціально обладнаної сцени, відповідної апаратури.

- Які уроки минулого України варто було б перейняти для наших днів?

- Наскільки я пам’ятаю з історії, після цієї битви була підписана невигідна для України угода з Польщею. Внаслідок політичних процесів, що відбуваються сьогодні в Україні, і при цьому не є результатом збройних сутичок, аналогічні невигідні угоди підписуються з тією ж Росією. От вам і паралель.

Паралель ще й у тому, що під проводом Богдана Хмельницького українці здобували національну незалежність України, маючи на той час багато зовнішніх ворогів, і одночасно вони не були єдині настільки, щоб протистояти військовій, економічній, духовній інтервенції ззовні. Сьогодні аналогічна ситуація. За двадцять років держава сформована, але сказати, що Україна економічно, енергетично чи інформаційно захищена - не можна. Це уроки, які потрібно взяти до уваги і нашим політикам.

10.06.2010Спілкувалася Наталія Малиновська


Переглядів: 1018

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21067)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17208)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14464)
• Допомога під час карантину [967] (14379)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14223)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14032)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13907)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13877)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13859)
• Живи до ста! [965] (13849)
• Бюджет і ми… [965] (13784)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13776)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13655)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13566)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13564)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13503)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13115)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13097)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (758)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (85)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (78)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (77)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (77)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (75)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (75)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (74)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (73)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (73)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (72)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (72)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (72)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (68)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (66)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"