Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №655 від 08.05.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Серпень 2020p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Вересень 2020p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Новини Рівне

#Проблема

Три місяці без зарплати…

Три місяці без зарплати…

Більше 50 рівнян, працівники рівненського ПП “АЛЬФА-СЕК’ЮРІТІ” (адреса приватного підприємства: Рівне, вул. Гетьмана Мазепи, 4а/6а), прийшли до головного корпусу НУВГП та вимагали у керівництва виплати заробітної плати або можливості поновлення на штатні посади у ВУЗі. Люди вже майже три місяці не отримують чесно зароблених коштів. Працювали вони в НУВГП, охороняючи майно університету. А кілька місяців тому їм запропонували написати заяви на звільнення з університету і перейти до київської охоронної фірми “Альфа-Щ”. Після переходу їм, нічого не пояснюючи, не дали розрахунків, таким чином, на їхню думку, зекономивши кошти. І якщо київська фірма ще виплачувала людям хоча б якісь мінімальні кошти, то після переходу в рівненську фірму ПП “АЛЬФА-СЕК’ЮРІТІ” вони взагалі перестали отримувати навіть цей мінімум. Так, не маючи зарплати, люди відсвяткували і 8 березня і Пасху. Але врешті-решт їхній терпець увірвався, і вони звернулися до керівництва НУВГП з вимогою розібратися в ситуації, повернути їм зароблені кошти і вирішити питання з подальшим їхнім працевлаштуванням, повернувши на посади, які вони займали до переходу в приватну фірму.

Ситуацію, що склалася, прокоментував в.о ректора НУВГП Віктор Степанович Мошинський.

- Перш за все хочу заспокоїти, що та інформація, яка пройшла в мережах Інтернету – не стосується наших працівників. Тобто розпущена, неправдива інформація про те, що нібито наші викладачі не отримують заробітної плати, що вони щось десь пікетують. Такого немає. Зар­плата нашим працівникам виплачується в необхідному обсязі і за графіком. Що ж стосується піднятої сьогодні проблеми, то вона вже досить давня. Їй вже приблизно три місяці з “гаком”. Вона виник­ла в фірмі “Альфа-Щ”, яка надає нам послуги з охорони наших корпусів. Це стороння приватна структура, яка працевлаштувала наших колишніх працівників після того, як наша служба охорони була ліквідована попереднім керівництвом ВУЗу. Зараз існують проблеми з перерахуванням коштів цій приватній структурі, але ці проблеми стосуються не лише цієї проплати, а взагалі всіх проплат по університету, окрім захищених статей. Тому виникли заборгованості перед тією фірмою, і тепер люди справедливо вимагають зароблених коштів.

Прийшовши на цю посаду, в мене одразу виникла думка повернути цих працівників назад у наш ВУЗ, але справа в тому, що існують певні перешкоди, які не дозволяють цього зробити. І в першу чергу - це постанова Кабінету Міністрів України № 65 “Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету”, яка забороняє відкривати нові вакансії, а ці 95 вакансій якраз і були скорочені. Якщо ця постанова буде змінена, тоді в нас з’явиться така можливість. Але поки що вона не змінилася.

Після короткої розмови в кабінеті виконуючого обов’язки ректора, журналісти разом із керівником університету перейшли до актової зали, де вже зібралися обурені працівники.

Щоб роз’яснити ситуацію, першим слово взяв в.о ректора НУВГП Віктор Мошинський.

- Нове керівництво ВУЗу вже протягом місяця займається вашою проблемою. І проблема ця наступного характеру. Попереднім керівництвом було прийнято рішення про ліквідацію служби охорони університету з передачею цих функцій приватній структурі. Ця приватна структура і працевлаштувала всіх працівників, які були в службі охорони ВУЗу. Тобто юридично так мало бути. З того часу обов’язки служби охорони не змінилися, ви виконуєте ті ж функції, тобто охороняєте наші корпуси та інші об’єкти. У мене і в адміністрації університету до виконання вами безпосередніх обов’язків претензій немає. Але мої обов’язки стосовно вас обмежені, адже ви не рахуєтеся працівниками нашого закладу.

З чого виникла ситуація, яка нині вас турбує? Ви вже декілька місяців не отримуєте заробітної плати. Єдиною причиною, яка призвела до того, що приватна охоронна фірма не виплачує своїм працівникам заробітну плату – є те, що ми не можемо провести платежі через казначейство на цю охоронну структуру. Зараз казначейство, в зв’язку зі скрутним фінансовим становищем, проплачує тільки захищені статті. У нас це є заробітна плата наших працівників і деякі інші поточні фінансові виплати. А охоронці приватної фірми не є нашими працівниками, тому ви і не підпадаєте під цю захищену статтю. Отже, всі питання стосовно виплати вам заробітної плати ви повинні ставити своєму керівництву, а не нам.

Головний бухгалтер Матвієнко Галина Дмитрівна повідомила, що в казначействі знаходиться платіжне доручення №147 із зареєстрованою кредиторською заборгованістю в сумі 198147 гривень. У відповідь працівники-охоронці запитали, то до кого ж їм звертатися з вимогою виплати заборгованості, до казначейства чи, може, обласної ради. Голов­ний бухгалтер на це відповіла: “В деякій мірі так, адже для університету - це так звана плата за послуги, яка не відноситься до захищених статей і не є заробітною платою працівників ВУЗу, а тому казначейство на це грошей не виділяє. Взагалі, університет грошей не перераховує – це в компетенції казначейства. Гроші на рахунку ВУЗу є, але виплата цієї заборгованості від нас не залежить”.

Поцікавилися працівники-охоронці і економічною доцільністю передачі служби охорони ВУЗу в руки приватного підприємства.

Ось якою була відповідь на це питання Віктора Мошинського.

- Складне питання. По-перше, я його не готував, маю на увазі в ті часи, коли воно готувалося. Але скажу так. Перед тим, як приймається такого рівня рішення, проводиться певний аналіз, який напевно показав, що в цьому є якісь вигоди. Я зараз не готовий сказати, які вони і для кого. Проте таке рішення попереднім керівництвом було прийняте.

Після обурення працівників і невдоволення отриманими відповідями слово взяв начальник служби охорони НУВГП Олійник Юрій Миколайович.

- Я, як і всі тут присутні, не є ні представником цього приватного підприємства, ні його власником. Я лише звичайний найманий працівник, призначений директором фірми на посаду начальника охорони. Що стосується працевлаштування, то всі трудові книжки здаються при працевлаштуванні в фірму, незалежно від того, державна вона чи приватна. Отримують люди книжку після звільнення і тоді в ній робиться запис про період роботи на фірмі, тобто час прийняття на роботу і звільнення та причини, з яких це відбувалося, це все затверджується печаткою відповідної установи (від автора: таку відповідь люди не сприйняли, зауваживши, що це неправда, адже всі трудові книжки знаходяться на руках у їхніх господарів). Я ще раз всім пояснюю, що я на роботу не приймаю і не звільняю, я такий самий найнятий працівник, як і ви.

Згодом прозвучали запитання, а чи не краще було б розірвати договір з приватним підприємством “АЛЬФА-СЕК’ЮРІТІ” і повернути охоронців назад до ВУЗу?

У відповідь виконуючий обов’язки ректора зауважив, що таке питання розглядалося. Але, за його словами, розірвання контракту з фірмою не принесе жодної користі працівникам-охоронцям і не вирішить їхньої проблеми. Тому він вважає, що потрібно шукати якісь інші шляхи. І, з його слів, керівництво НУВГП шукає ці шляхи, адже ситуація досить складна і має цілий вузол невирішених проблем. Це і кадрові питання, і питання оплати праці, і інші, які дісталися в спадок від поперед­нього керівництва. Проте можливостей їх вирішення поки що не знайдено. Єдине, в чому запевнив людей Віктор Степанович, це те, що керівництво ВУЗу продовжить працювати з казначейством стосовно того, щоб воно розглядало платіж на ПП “АЛЬФА-СЕК’ЮРІТІ”, як соціально-важливий. І все ж керівник університету порадив працівникам звертатися до структури, в якій ті працюють з вимогою виплати зар­плати, адже навіть у разі оплати боргу приватній фірмі він не може гарантувати, що дане підприємство розрахується зі своїми працівниками. Тому перш за все самі працівники повинні організуватися і захищати свої законні права.

Перепалки між керівницт­вом ВУЗу і обуреними працівниками врешті-решт завершилися. Віктор Мошинський запропонував працівникам скласти колективного листа на адресу казначейства і якщо їм потрібні юридичні консультації, то вони завжди можуть звернутися до юристів університету, які не відмовлять в пораді, а зі своєї сторони пообіцяв надіслати казначейству лист і від НУВГП з проханням все ж таки ввійти в становище і забезпечити вирішення питання з погашенням боргу позитивно.

P.S. Як вдалося дізнатися редакції газети “Рівне Ракурс”, заборону на заповнення вакансій у ВУЗах скасовано. Так Кабінет Міністрів України скасував заборону на заповнення вакантних посад науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів III і IV рівня акредитації, яку було введено постановою № 65 “Про економію державних коштів та недопущення втрат бюд­жету”. Про це повідомили в ЦК Профспілки працівників освіти і науки. Відповідні зміни внесено постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2014 № 99, яка вже набрала чинності з 17 квітня 2014 року.

08.05.2014Георгій ПАВЛОВСЬКИЙ


Переглядів: 154

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 982 від 17.09.2020p.
¤ 
Чому чорніють і сохнуть кінчики листя у квітів

Чому чорніють і сохнуть кінчики листя у квітів

Сухе повітря та спека Спекотні дні дуже згубно діють на кімнатні рослини. Сухе повітря й низька вологість у приміщенні, не дають змоги рости та розвиватись повноцінно квітам....

¤ 
45 кілограмів бурштину вилучили поліцейські

45 кілограмів бурштину вилучили поліцейські

Автомобіль поліцейські сектору реагування патрульної поліції зупинили 15 вересня близько 16 години поблизу селища Володимирець під час відпрацювань у протидії незаконному видобутку бурштину-сирцю....

¤ 19 вересня – День фармацевта
ОЛЬГА САДОВНИК: «Фармацевт – остання лінія захисту пацієнта»

ОЛЬГА САДОВНИК: «Фармацевт – остання лінія захисту пацієнта»

Корпоративний девіз фармацевтичної династії Синяків: «КОЖЕН ДЕНЬ ДОПОМАГАТИ ЛЮДЯМ»

Моїй співрозмовниці із самісінького дитинства здавалося, що найрозумніші люди працюють в аптеці. Для неї вони були оповиті ореолом таємничості та благородства. З тих пір пройшло вже багато років, а продовжувачка фармацевтичної династії Синяків, заступниця генерального директора ТДВ «Рівнефармація», кандидат фармацевтичних наук, професор КЗВО «Рівненська медична академія» Ольга САДОВНИК (на фото) в обраній професії жодного разу не розчарувалася....

¤ 
Олександр Данильчук відкрив XX Всеукраїнську нараду-семінар з актуальних питань децентралізації

Олександр Данильчук відкрив XX Всеукраїнську нараду-семінар з актуальних питань децентралізації

Розпочала роботу XX Всеукраїнська нарада-семінар з актуальних питань децентралізації. Захід традиційно відбувається в Затоці Одеської області за ініціативи Української асоціації районних та обласних рад за участі міжнародних партнерів. Відкрив захід голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, який очолив делегацію з Рівненщини....

¤ 
Створення системи екстреної медичної допомоги опинилося під загрозою

Створення системи екстреної медичної допомоги опинилося під загрозою

МОЗ не реагує на запит депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» про ймовірну корупцію під час закупівлі обладнання

У Міністерстві охорони здоров’я України обмежились звичайною бюрократичною відпискою на депутатський запит групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» щодо ймовірних зловживань при закупівлі обладнання для понад 200 лікарень по всій країні....

¤ 
Олексій Муляренко: “Рівне стає комфортнішим для проживання людей з інвалідністю”

Олексій Муляренко: “Рівне стає комфортнішим для проживання людей з інвалідністю”

В Рівному проживає близько 13 тисяч людей з інвалідністю. Чимало зусиль для привернення уваги до їхніх потреб, вже декілька років підряд докладає депутат Рівнеради, голова Рівненської ОДА (2016-2019 рр.) Олексій Муляренко. Він є ініціатором проєктів, що роблять Рівне доступним для усіх людей, незалежно від їх фізичних можливостей....

Найпопулярніші статті:

• Як позбутися шпори на п’яті [850] (2157)
• Бюджет і ми… [965] (1908)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (1858)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (1832)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (1827)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (1822)
• Живи до ста! [965] (1819)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (1814)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (1805)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (1802)
• Допомога під час карантину [967] (1748)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (1655)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (1597)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (1597)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (1571)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (1564)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (1523)
• Гостра бюджетна пандемія… [964] (1517)

ТОП-15 свіжого номера:

• Біля Радіозаводу впорядковують стадіон «Форт» (169)
• Олександр Данильчук відкрив XX Всеукраїнську нараду-семінар з актуальних питань децентралізації (169)
• Створення системи екстреної медичної допомоги опинилося під загрозою (167)
• Чому чорніють і сохнуть кінчики листя у квітів (161)
• ОЛЬГА САДОВНИК: «Фармацевт – остання лінія захисту пацієнта» (157)
• Олексій Муляренко: “Рівне стає комфортнішим для проживання людей з інвалідністю” (151)
• 7 засобів, які усувають неприємний запах у шафі (146)
• 45 кілограмів бурштину вилучили поліцейські (141)
• Тісто на пельмені, вареники, хінкалі, манти (135)
• Літо… (135)
• Аферистів із Луганщини, які ошукували рівнян затримали (133)
• Вбивство через необережність (133)
• «Я тобі зрадила… подумки» (132)
• 17 цікавих способів використання кавової гущі в побуті (131)
• Який вазон кому дарувати (126)


 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2020 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс