Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №934 від 10.10.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Цікаве про лікарські засоби і не тільки

Цікаве про лікарські засоби і не тільки

Давньоримському філософові Луцію Сенеці належить наступний афоризм: “Певні ліки небезпечніші, ніж самі хвороби”. З цим складно не погодитися, але тільки шляхом перевірок і помилок людство створює високоефективні медичні препарати, які рятують життя. А в процесі таких відкриттів відбувається немало курйозних випадків, цікавих подій і оригінальних рішень.

Цікаве

1. Вазелін – рідина, що чистить і укріплює.

Вазелін став відкриттям хіміка Роберта Августа Чезбро і спочатку рекламувався, як засіб для виведення плям і послаблювальний засіб. Незабаром винахідник зробив висновок, що вазелін – це прекрасні ліки від багатьох хвороб і рекомендував їсти його кожен ранок по 1 ч. л. Що цікаво, Чезбро сам дотримувався цієї поради і дожив до 96 років.

2. Кетчупом лікували екзему і облисіння.

У 1820-1830 роках кетчуп в США продавався в аптеках як ліки від облисіння, екземи і болів у шлунку і навіть був запатентований як лікарський препарат. Каротиноїдний пігмент лікопен, що входить до складу томату, дійсно корисний для здоров’я, а в кетчупі його вміст вищий, ніж у свіжих помідорах. Сьогодні кетчуп вже не вважають ліками, а купити лікопен можна у будь-якій аптеці.

3. Obecalp – ліки для дітей.

При скаргах на легке погіршення здоров’я у дітей американські лікарі іноді призначають засіб Obecalp (“Обецалп”), активною речовиною якого є цукор. Про незвичайний лікувальний ефект засобу легко здогадатися, прочитавши назву препарату навпаки – placebo (плацебо).

Ідея створення такого препарату належить австралійському лікареві Майклу Акстенсу, а сама назва уперше згадується в рецептах, які виписували псевдо-хворим лікарі з Каліфорнії.

4. Розчин барвника діамантового зеленого або зеленка – тільки в країнах колишнього СРСР.

Розчин барвника діамантового зеленого (так звана зеленка) в якості антисептика застосовується лише на пострадянському просторі. У Європі зеленка не заборонена, але її не використовують, оскільки ніхто не провів наукових досліджень щодо її канцерогенних властивостей. Зеленку в США зараз пов’язують швидше з політичними акціями, ніж з антисептичними властивостями, а порізи і рани у дітей часто змащують бепантеном.

Втім, цитрамон, корвалол, валідол і арбідол теж навряд чи вдасться знайти в аптеках за межами країн колишнього СРСР.

5. Coca-Cola і Dr Pepper теж родом з аптеки.

Фармацевт з Атланти Джон Пембертон отримав поранення на громадянській війні. Прагнучи вилікувати свою нервозність і головні болі, він створив напій, який змішувався з газованою водою. Мікстуру визнали ефективною і почали продавати в аптеках. Так в 1886 році була винайдена Coca-Cola.

Інший фахівець, Чарльз Олдертон, в 1885 році винайшов Dr Pepper. Він любив запахи аптеки і фруктові аромати і змішуючи різні сиропи з газованою водою з фонтану у своїй аптеці, він створив всесвітньовідомий напій.

6. Смішні побічні ефекти від прийому ліків.

• Фармацевтична компанія “ГлаксоСмітКляйн” повідомляє цікавий факт: побічними ефектами від прийому ліків “Ропінірол”, який використовують при лікуванні хвороби Паркінсона, можуть стати підвищений сексуальний потяг і пристрасть до азартних ігор.

• Лікарський препарат “Мефлохін”, яким лікують малярію, може викликати побічні ефекти у вигляді галюцинацій і бажання вчинити суїцид.

• Побічним ефектом від дії снодійного “Золпідем” є бажання готувати їжу під час сну, а також керувати автомобілем у сонному стані.

• Антидепресант “Кломіпрамін” має украй цікавий побічний ефект: 5 % людей, що приймають цей препарат, відчувають оргазм коли позіхають.

7. Цікаві факти про контрацептиви.

Використовувати гормони для перешкоджання небажаній вагітності в 1931 році уперше вирішив австрійський біолог Людвіг Хаберландт. При створенні перших контрацептивів джерелом гормонів були тварини. Приміром, для вироблення етилестрадіолу використовувалися яєчники свиней. Незабаром гормон прогестерон навчилися синтезувати штучно.

У одній пігулці перших контрацептивів було стільки ж гормонів, скільки зараз в цілій упаковці на один цикл прийому. Страшно уявити, яким це було ударом для ендокринної системи жінки.

Бонус: неймовірний випадок з життя царя

Те, як боялися в давнину людей, що підсипали отрути, як і самих отрут, наочно демонструє історія царя Понта Мітридата VI. Побоюючись бути отруєним ворогами, він з дитинства привчав свій організм до різних отрут, регулярно приймаючи їх в невеликих дозах.

Коли ж Мітридату захотілося покінчити з життям, він спробував отруїтися, але у нього нічого не вийшло. До кінця невідомо, правда це або вигадка, але і до цього дня звикання до отрут в токсикології називають мітридатизмом.

Незвичайні хвороби світу

Мабуть, кожному з нас хочеться вірити в те, що незабаром будуть створені ліки від усіх хвороб, але такого поки немає. Існує величезна кількість захворювань, з якими бореться людство – ВІЛ, рак, ЗІК та багато інших. І напевно в найближчому майбутньому ліки будуть створені, адже на це витрачаються величезні ресурси.

Деякі хвороби можна подолати самому – це слабкі форми ГРВІ чи інші неважкі хвороби, а щоб побороти інші, більш серйозні хвороби, доводиться дуже постаратися, як Валентин Іванович Дикуль, який з самого дитинства мріяв бути циркачем, а коли його мрія здійснилася і кар’єра повинна була піти в гору, в віці 14 років, виконуючи черговий трюк на канаті на висоті 13 метрів він впав і пошкодив хребет, після чого його ноги паралізувало. Перед ним постав вибір: або залишатися інвалідом на все життя або знайти вихід з даної ситуації – він вибрав друге і не маючи жодного уявлення про анатомію людини, став тренувати м’язи спини, шиї, рук, плечей. Потім він вирішив задіяти паралізовані ноги і за допомогою спеціального пристосування став качати м’язи ніг. Яке було здивування, коли його ноги стали відновлюватися, а в 21 він вже знову виконував на ногах карколомні номери в цирку, піднімаючи неймовірний вагу.

Але така воля дана не кожному, тому при будь-яких пошкодженнях необхідне копітке лікування і спостереження у фахівців.

Існують хвороби, з якими бореться весь світ, які можна перебороти вольовими зусиллями і над якими краще боротися під контролем фахівців. А є хвороби, якими хворіють лише 1-2 людини на планеті, і ліки проти них не придумано і швидше за все придумано не буде, про них-то і піде мова.

1. Синдром вибухаючої голови – хвороба з такою назвою не тягне за собою вибух голови по справжньому, а супроводжується постійно не больовими відчуттями, в основному – це людина чує різні звуки тріска, шуму, клацань і інше. Ця хвороба не постійнодіюча – зазвичай людина, що страждає на цю хворобу, поспавши, перестає їх чути.

2. Синдром розладу мови – людина, яка отримала травму мозку – починає говорити з іншою інтонацією, швидкістю, тому складається відчуття, що вона іноземець і намагається розмовляти нашою мовою. За всю історію відзначено лише 5 десятків людей, які страждали на це захворювання, після терапії деякі повернули собі колишню мову, а більшість все життя страждають від цієї хвороби.

3. Сімейне безсоння – насправді страшна хвороба, яка передається з генами. Людина починає з року в рік спати менше, поки сон не пропадає повністю. Людина починає страждати галюцинаціями і незабаром помирає. Всього відомо близько 40 таких сімей, які страждають даним безсонням.

4. Існує хвороба, при якій люди не відчувають болю. Здається як добре – життя без страждань і болю, але насправді все зовсім навпаки, адже біль – це сигнал небезпеки життєдіяльності людини. Адже без болю людина просто не помітить обжога, подряпини, а часом і більш серйозних ушкоджень, які в подальшому можуть призвести до летального результату. Даною хворобою страждають близько 100 чоловік.

5. Гіпертріхозіс – це хвороба, при якій волосся безконтрольно росте по всьому тілу людини, в тому числі й на обличчі. Відомо 50 випадків з таким захворюванням. В основному ця хвороба генетична. У 2008 році вчені виявили, що при введенні тестостерону – він заморожує зростання волосся на тілі, що може стати ідеальними ліками для таких хворих.

6. Існує хвороба, при якій людина не може визначити розміри предмета – маленькі здаються гігантськими, а величезні – крихітними. Така хвороба називається – синдромом Аліси в країні чудес. Він виникає при прийомі галюциногенів або при пухлинах.

7. Дуже незвичайна і досить складна хвороба – це синдром Мебіуса – при ньому людина геть не може керувати своїми м’язами обличчя: не може посміхатися, плакати, сміятися і інше. Людей, які страждають таким синдром на Землі дуже мало.

8. Існує хвороба, яка в тій чи іншій мірі допомагає людині – це синестезія, людина, що страждає на цю хворобу може бачити звуки, відчувати предмети мистецтва. Даною хворобою «страждають» люди, що втратили слух або зір, або творчі особистості: музиканти, художники, скульптори.

9. Прогерія – хвороба, при якій шкіра і внутрішні органи людини передчасно старіють. Основними формами є у дітей – синдром Гетчінсона (Хатчінсона) -Гілфорда і у дорослих – синдром Вернера.

10. Громадянка Британії Ланкашир Менді Селларс страждає хворобою, при якій її ноги збільшуються в розмірах. Дану хворобу, на думку лікарів, неможливо вилікувати, єдиний вихід ампутація ніг, адже в її 33 роки її вага досягає 125 кг, з яких вага ніг 95 кг., що створює навантаження на серце та інші органи.

10.10.2019


Переглядів: 1951

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1165 від 17.04.2024p.
¤ 
Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

П’ятого квітня близько 18 год до поліції повідомив 34-річний житель села Зірне, що в дендрологічному парку міста Березне, невідомий чоловік раптово почав нецензурно висловлюватися в його адресу, а потім – побив металевою палицею та втік....

¤ 
Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР та релокований ДЗ «Луганський державний медичний університет» уклали тристоронній договір про співпрацю із Литовським університетом медичних наук....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21169)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17326)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14555)
• Допомога під час карантину [967] (14479)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14313)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14126)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14000)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13974)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13962)
• Живи до ста! [965] (13948)
• Бюджет і ми… [965] (13884)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13878)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13751)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13660)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13655)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13600)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13213)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13185)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному вперше люди з інвалідністю отримають безкоштовне оздоровлення (347)
• Які шкідливі речовини можуть містити вологі серветки? (66)
• Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід (64)
• Тонкощі заварювання кави (61)
• Побив в парку чоловіка телескопічною палицею (60)
• Небезпека вологих серветок (58)
• Пиріг «Чорний ліс» (58)
• Рідні брат та сестра з бабусею загинули у ДТП (55)
• Часникові стрілки корисніші за часник (51)
• Особливості вживання видів води (50)
• Чому варто їсти кабачки, особливо жінкам? (49)
• А ваш шампунь безпечний? (48)
• Про стан печінки «розповість» ваш вказівний палець (45)
• Нецукровий діабет (43)
• Водій напідпитку пропонував хабар поліцейським (36)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"