Нову модель адміністративно-територіального устрою Рівненщини пропонують експерти Центру політико-правових реформ. Замість 16 районів радять створити чотири. Експерти відвідують регіони, аби почути пропозиції нового районного поділу безпосередньо на місцях.
Візити до областей з метою обговорення децентралізації здійснюються в рамках проєкту «Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного (повітового) поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України» та завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії.
«Міністерство розвитку громад та територій України розробило певну методику субрегіонального поділу. У документі розроблені моделі адміністративно-територіального устрою. Проте, не можна так математично підходити до укрупнення районів, адже є певні регіональні особливості. Тож, ми спілкуємося з експертами на місцях, аби отримати зворотній зв’язок стосовно удосконалення адмінустрою», – розповів регіональний координатор проєкту Орест Микита.
Загалом Міністерство запропонувало скоротити мережу районів в області до трьох – Дубенського, Рівненського та Сарненського.
Втім, як зазначив науковець Інституту регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України Петро Жук, є ризик, що така модель призведе до надмірного укрупнення районів.
«У проєктованому Сарненському районі значна кількість населених пунктів буде надмірно відділеною від його центру. Тому, на наш погляд, необхідно виокремити ще один район – четвертий. Це Дубровицький. Сюди увійдуть Зарічненський, Володимирецький, Дубровицький райони та місто Вараш. Такий варіант згладить надмірне укрупнення, що передбачене методикою Міністерства», – пояснив Петро Жук.
З такою думкою абсолютно погоджується директор Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий. Зараз в області створено 46 громад. За пропозиціями Міністерства на Рівненщині має бути 38 ОТГ. Таким чином, вже є певні розбіжності. Саме тому важливо завершити реформу на базовому рівні – громад. А нові райони формувати по межах уже сформованих ОТГ.
З усіх реформ, які за останні майже три десятиріччя переживала Україна, поки що лише територіальна реформа, а саме створення об?єднаних територіальних громад є найбільш успішною. Хоча і вона проходить важко. Створення великих районів є її логічним продовженням. Однак, наразі не до кінця зрозуміло, коли ж реально запрацюють нові три, або чотири великі райони, і чи встигнуть провести цю реформу до найближчих місцевих виборів. Якщо встигнуть, то ми будемо мати у вигляді нових районних рад і їх голів нову силу, яка зможе суттєво вплинути розвиток ситуації в області. Якщо ж ні, то тоді постане питання, про позачергові вибори до нових районних рад вже після чергових (або позачергових) місцевих виборів, які пройдуть в 2020 році.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |