«На сьогодні ми видрукували 8 факсимільних копій Нобельського Євангелія. П’ять із них вже передали на Рівненщину. Кілька копій знаходяться в Зарічненському районі. Зокрема, примірник книги подарували місцевому духовенству. Якщо буде суспільний запит, то готові виготовити ще кілька копій цього унікального рукопису, який має неабияке історико-культурне значення для нашого краю», – розповів Василь Яніцький.
Нагадаємо, що саме Нобельське Євангеліє вважається найдавнішою писемною пам’яткою українського Полісся. І, як стверджують дослідники, на 41 рік старше відомого Пересопницького Євангелія. Створена ж книга у селі Нобель нині Зарічненського району в 1520 році.
Єдиний відреставрований екземпляр стародруку сьогодні перебуває у бібліотеці Академії наук Литви у Вільнюсі. Саме з нього благодійники і виготовили факсиміле.
Рік тому голова обласної ради Олександр Данильчук, аби підтримати ініціативу Василя Яніцького, звернувся листом до Міністра закордонних справ України з проханням клопотати перед керівництвом Республіки Литва щодо можливості повернення на Рівненщину цієї стародавньої пам’ятки книжного мистецтва або ж надати можливість виготовити її факсимільну копію. Адже саме цьогоріч книзі виповнюється 500 років.
«Рівненщина відома на увесь світ тим, що саме на наших землях з’явилися на світ Острозька Біблія, Пересопницьке Євангеліє. Але мало хто знає, що на Поліссі було написано ще одну духовну книгу – Нобельське Євангеліє! Це той факт, яким ми повинні пишатися та популяризувати. І я дуже радий, що вдалося повернути на Батьківщину якщо не оригінал, то принаймні факсимільну копію унікальної книги», – зауважив Олександр Данильчук.
Наразі ведуться перемовини, коли і як Рівненщина зможе відзначити півтисячолітній ювілей стародруку. Поки ж примірник зберігатиметься в управлінні культури і туризму облдержадміністрації. Після завершення карантину її планують розмістити в одному з обласних закладів, ймовірно це буде Рівненський обласний краєзнавчий музей або КЗ «Культурно-археологічний центр «Пересопниця».
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |