Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №992 від 26.11.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Червень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Липень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс політики

Громада, район чи область:

Громада, район чи область:

хто на Рівненщині будує школи, а хто ремонтує сільські дороги?

З нового року – у вільне плавання. З 2021-го усі 64 територіальні громади Рівненщини розпочинають самостійне життя. Місцеві вибори поставили крапку у децентралізації і нові правила стали однаковими для усіх – для досвідчених та тих, хто лише розпочинає свій шлях.

Стартові можливості хороші: влада на своїй території, фінансова незалежність та власне майно. Проте успішність громади визначається не лише цими показниками. Головний критерій – ефективне управління територією та її ресурсами. Голова громади наодинці справитися з цим завданням не може. Його партнерами мають стати депутати місцевої ради та й самі мешканці громади.

Тож, хто за що відповідає у громаді та до кого звертатися людям – читайте в нашому матеріалі.

Голова громади – в першу чергу це велика відповідальність

Бугринська громада – це одна із перших громад, що утворилася на Рівненщині шляхом об’єднання. Її керівник Сергій Пилипчук – вже вдруге обраний на посаду голови. Досвід в управлінні має понад 5 років.

«Голова громади – в першу чергу це велика відповідальність. Нам довелося прийняти на баланс громади усі соціальні заклади. Від нашого управління стала залежати доля садочків, шкіл, амбулаторій, клубів, місцевих доріг тощо»,–пригадує Сергій Пилипчук.

Закупівля харчування у дошкільні заклади, виплата зарплати для вчителів, нарахування субсидій, ремонт сільських доріг або ж будівель, облаштування майданчиків, освітлення вулиць, вивезення сміття, благоустрій тощо. Такі питання належать до повноважень громади.

За словами Сергія Пилипчука, самому керівнику важливо не лише вирішувати проблеми мешканців, а й йти до людей та розпитувати про їхні проблеми.

«Як один із прикладів, ми вирішили економити на опаленні. Перевели більшість соціальних закладів на альтернативні види палива. Створили комунальне підприємство, що заготовляє щепу для твердопаливних котлів завдяки дробилці. Це дало можливість самотужки постачати сировину для опалення закладів. Зекономили на блакитному паливі – з’явилася можливість закупити ноутбуки для шкіл або ж посуду харчоблоки»,–розповідає Сергій Пилипчук.

І таких першочергових питань в громаді – безліч. Тому важливо було вибудувати певну Стратегію розвитку громади. Треба чітко розуміти, які питання необхідно вирішити вже, а які – на перспективу. При цьому важливо, щоб території розвивалися рівномірно, треба враховувати й інтереси найвіддаленіших сіл.

Щоб вирішити важливі питання, громада напряму з державного бюджету отримуватиме кошти.

Розпоряджатися коштами керівник громади не може, рішення про фінансування приймають місцеві ради. Тому, для розвитку громади та комфортного проживання у ній мешканців, голова та місцеві депутати мають стати партнерами. При цьому, голова і депутати – підзвітні перед громадою.

Не залишила осторонь реформа децентралізації і райони

Замість 16 залишиться 4 райони – Рівненський, Вараський, Сарненський та Дубенський. Більшість функцій від районних адміністрацій передані до територіальних громад. В райцентрах залишаються поліція, прокуратура, різноманітні інспекції. Загалом таке укрупнення рівномірно навантажить роботу РДА, зменшить дублюючі функції, зменшить витрати на їх утримання.

Спільні інтереси громад Рівненщини мають вирішуватися на загальнодержавному рівні.

Що стосується більш дороговартісних проєктів, тут включаються обласні адміністрації. Наприклад, таке фінансове навантаження як будівництво шкіл, садочків бюджет громади не може потягнути. Тому голова спільно з депутатами мають лобіювати їх на рівні області, щоб отримати допомогу від держави завдяки різним програмам.

Окрім того, місцеві адміністрації слідкують за дотриманням законів та Конституції України на території громади.

Соціальний захист – важливе завдання децентралізації

На території громади мають повноцінно працювати органи соціального захисту, від чого залежить надання послуг для населення.

Влаштування на роботу, оздоровлення дітей, нарахування пенсій, субсидій, пільг та інших виплат. І це не повний перелік різних допомог для людей. Вкрай важливо, щоб вони надавалися за принципом «єдиного вікна». Це дозволяє мешканцям населених пунктів громади отримати адміністративні послуги соціального характеру без зайвого клопоту, за місцем проживання, та зекономити час, зусилля та кошти. Адже раніше доводилося для збору та подачі документів неодноразово подорожувати до районного центру. Це може бути ЦНАП або ж відділи соцзахисту. Такі структури можуть надавати послуги для двох-трьох громад. Це передбачено Законом України про співробітництво. Головне – щоб сервіс соціальних послуг був доступний та комфортний для людей.

«З 2021 року децентралізація на Рівненщині має запрацювати на повну,–відзначає голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.–Обласна адміністрація зацікавлена у цьому, адже громади мають розвиватися, а жителі області мають знати–до кого їм звертатися з тих чи інших питань. Для цього для голів громад ініціюємо семінари, а під час поїздок у райони будемо зустрічатися та спілкуватися».

Зараз децентралізація знаходиться в точці неповернення. Ніхто навіть не думає про вороття до старих радянських форм управління державою на місцях. Найголовніше завдання територіальних громад на сьогодні – це придивитися до власних можливостей, прислухатися до думки жителів та спільно розвивати власну територію.

Спільна взаємодія на місцях – і є головною метою реформи децентралізації.

26.11.2020


Переглядів: 1659

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1225 від 02.07.2025p.
¤ 
Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.

Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....

¤ 
Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Діяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.

Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....

¤ 
У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

На Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.

Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23340)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19281)
• Допомога під час карантину [967] (16410)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (16175)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15908)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15800)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15753)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15722)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15717)
• Живи до ста! [965] (15601)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15552)
• Бюджет і ми… [965] (15482)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15419)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15388)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15203)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (15161)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14990)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14859)

ТОП-15 свіжого номера:

• «Це відзнака всього народу України», – Кличко у Франкфурті отримав престижну премію за права людини (1192)
• ChampionCasino — Ліцензована Платформа для Українських Гравців (1155)
• Група «Гюрза» отримала чергову автівку для бойових завдань від волонтерів «Української команди» (1107)
• Віталій Кличко передав допомогу від столичної громади двом військовим підрозділам – понад 2300 дронів та системи РЕБ (947)
• У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів (346)
• Вартість манікюру: що входить у послугу та як не переплатити (324)
• Ексклюзивний Верифікаційний Бонус ChampionCasino - Дізнаємося Деталі (320)
• Як знайти якісні курси англійської мови: універсальні поради для вибору (304)
• Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…» (239)
• УДАР запропонував законопроєкт, який захищає демократію на рівні місцевого самоврядування (168)
• Векторна чистка зубів щадний спосіб догляду за яснами (148)
• Бізнес англійська чому це ключ до міжнародної кар'єри (137)
• Ремонт квартир під ключ: переваги та особливості (135)
• У Рівному консультуватимуть фахівці Інституту серця МОЗ України (123)
• Віталій Кличко передав на фронт ще 2400 дронів та 5 вантажівок (115)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"