Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №369 від 06.11.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#З перших уст

Доступне житло – це реконструкція “хрущовок”

Доступне житло – це реконструкція “хрущовок”

Масове будівництво п’ятиповерхівок розпочалося під керівництвом Микити Хрущова, який восени 1955 року підписав постанову ЦК КПРС і Ради міністрів СРСР “Про ліквідацію надмірностей у проектуванні й будівництві”. Під “надмірностями” розумілися навіть високі стелі та великі кухні. Цей документ на багато років визначив стиль радянського містобудування. Були розроблені типові проекти, що мали різко здешевити житло, - все для того, щоб до 1980 року кожна радянська родина мешкала у власній квартирі. У ті роки передбачалося, що до нашого часу всі п’ятиповерхівки першого покоління будуть знесені. Але немає нічого більш постійного, ніж тимчасове...

Ставши колись для багатьох сімей порятунком від комуналок, сьогодні “хрущовки” становлять загрозу для жителів, оскільки термін експлуатації будинків закінчується (75 років - для цегляних, 50 років - для панельних будинків).

- Місту потрібно оновити старе житло, - впевнений начальник управління капітального будівництва Рівненського міськ-виконкому Сергій ПО-ЛОЦЬ-КИЙ (на фото). - Реконструкція “хрущовок” дозволить вирішити одразу двi проблеми: омолодити стан будинкiв, якi доживають свого вiку, та сприяти вирiшенню проблеми доступного житла.

- З чим пов’язана необхідність оновлення житла?

- Справа у тім, що сьогоднішні п’ятиповерхівки, побудовані в 60-ті роки, створюють певні проблеми, які давно набули соціального значення. Оскільки такі будинки мають високий рівень зношення й потребують значної бюджетної підтримки, утримувати цей сектор житла стає дедалі складніше і для місцевої влади, і для самих мешканців.

Крім того, у кінці 80-х минув термін придатності першої серії будинків такого типу. Вони перестали бути економічно вигідними - через стіни, вікна та горища виходить утричі більше тепла, ніж у новобудовах. З’явилося безліч дефектів: труби та покрівлі протікають, панелі у верхній частині промерзають, балкони ослаблені, майже всі мережі потребують заміни.

- Певно, існує кілька способів зробити будинок кращим?

- Вирішити проблему “хрущовок” можна у декілька способів, а саме: реконструкція, модернізація, капітальний ремонт і знесення. Оскільки кожен будинок, кожен район, мають свої особливості, існує три основні способи реконструювання п’ятиповерхівок: без відселення (приклад - Німеччина), з відселенням, і знесення (приклад - Москва).

- А звідки брати на це кошти?

- Кошти можуть бути виділені з державного бюджету, місцевого бюджету, а також приватними структурами. У перших двох випадках держава чи місто можуть самі продати реконструйоване житло за цiнами, нижчими вiд ринкових. За рахунок цього буде вирішене питання доступного житла.

Реконструкцію може проводити й забудовник, але тодi немає ніякої гарантiї, що цiна цих квадратних метрiв надто вiдрiзнятиметься вiд ринкових.

- Відомо, що більшість “хрущовок” розміщені в центрі міста (вул.С.Бан-дери, Набережна, проспект Миру тощо). Тож будинки мають інвестиційну привабливість і цікавлять бізнесменів…

- Кількість інвесторів зумовлена не лише фінансовими чинниками. У Києві, наприклад, зіткнулися з тим, що коли постало питання про переселення, у столичних квартирах стрімко зросла кількість мешканців - відтак коефіцієнт переселення зріс у півтора рази. Враховуючи ще й той факт, що у відреконструйованих будинках 50 відсотків житла потрібно віддавати місту, інвестору економічно невигідно братися за такий проект.

Проблеми створює й недосконалість законодавства та будівельний ризик. Отож, аби зацікавити інвестора, потрібно пропонувати йому не лише певні гарантії, але й надавати пільги.

- Схоже, що справа не з легких…

- Реалiзацiя цієї програми залежить вiд багатьох факторiв. Та, головне, що вiдповiднi змiни давно затверджені в генеральному плані мiста. Наразі встановлено механізми визначення вартості і виплати компенсацій власникам нерухомого майна. Варто наголосити на тому, що процес реконструкції буде проходити лише за згодою жителів мікрорайонів старої забудови та за умов справедливої компенсації.

- Які права мають мешканці будинків, які підлягають реконструкції?

- По-перше, вимагати нове житло у своєму ж районі. Якщо мешканці переселяються у меншу квартиру, то їм сплачують “неустойку”, а якщо у більшу - мають сплатити різницю за ринковими цінами. Умови переселення обговорюються у спеціальному договорі. Якщо власник хоче повернутися у стару квартиру, він змушений заплатити за ремонтні роботи.

- Що являтиме собою процес реконструкції?

- Для мешканців зазначених будинків будуть створенi спецiальнi умови, облаштованi безпечнi проходи. Будинок фактично “одягнеться” у своєрiдну сітку - металоконструкцiю, яка оточить його з усiх бокiв. Таким чином, стара будівля матиме новий сучасний скелет.

- Які переваги реконструйованих будинків?

- Крім покращення теплового комфорту в кімнатах та рівня енергозбереження, поліпшення умов проживання мешканців за рахунок додаткових підсобних приміщень, ліфтів, облаштування балконів, значно зміниться архітектурна виразність будинку.

Передбачається заміна всіх віконних столярних виробів на енергозберігаючі з термічним опором відповідно до нових норм з теплозбереження, і, можливо, встановлення вхідних броньованих дверей у кожній квартирі.

Планується також заміна внутрішніх комунікацій та мереж. Водночас проводитимуться роботи з енергозбереження, що призведе до скорочення споживання води та тепла. Окрім естетичного позитиву, з’явиться ще й комерційний: за рахунок верхніх поверхів збільшиться житлова площа, а на перших поверхах можна буде розмістити магазини, офіси, аптеки. А комерційний зиск - це копійка до місцевого бюджету.

Отож, завдяки реконструкції старого житла можна вирішити цілий ряд проблем: оновити місто, підняти його економіку, та, головне, зробити житло більш доступним для мешканців міста.

- Зараз часто піднімається питання доступності житла. Наскільки це реально для нашого міста, - адже на державному рівні Закон України “Про забезпечення громадян доступним житлом” так і залишився проектом?

- Сьогодні проблема купівлі житла, як ніколи, актуальна для Рівного. Пересічний мешканець просто не може дозволити собі житло вартістю тисяча доларів за квадратний метр. Виплачувати ж кредити за ставками комерційних банків можуть лише сім’ї з високими прибутками.

Доступне житло - це державна допомога громадянам, які потребують поліпшення житлових умов за державні кошти та державні іпотечні житлові кредити. Доступне житло створюється шляхом нового будівництва, розширення, реконструкції, капітального ремонту житла, переобладнання нежитлових будівель у житлові, у тому числі на пайових засадах, а також придбання житла. От тільки на державному рівні ця програма й досі залишається на папері.

Варто відмітити, що Рівне - єдине місто в Україні, де програма “доступне житло” вирішується на місцевому рівні, без державної фінансової підтримки. Ми не стали чекати на врегулювання законодавства у цій сфері, а почали діяти на базі існуючого. У місті створюються кооперативи, члени яких особисто контролюють використання коштів, вкладених у будівництво. Зі свого боку управління капітального будівництва веде технічний нагляд за цим процесом і контролює ціни. Таким чином, власники майбутнього житла не лише отримають його за собівартістю, але й не будуть ошукані.

06.11.2008Любов РОМАНЮК


Переглядів: 1757

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1165 від 17.04.2024p.
¤ 
Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

П’ятого квітня близько 18 год до поліції повідомив 34-річний житель села Зірне, що в дендрологічному парку міста Березне, невідомий чоловік раптово почав нецензурно висловлюватися в його адресу, а потім – побив металевою палицею та втік....

¤ 
Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР та релокований ДЗ «Луганський державний медичний університет» уклали тристоронній договір про співпрацю із Литовським університетом медичних наук....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21180)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17329)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14557)
• Допомога під час карантину [967] (14480)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14316)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14131)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14004)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13976)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13966)
• Живи до ста! [965] (13951)
• Бюджет і ми… [965] (13887)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13881)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13754)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13662)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13658)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13604)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13215)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13187)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному вперше люди з інвалідністю отримають безкоштовне оздоровлення (435)
• Які шкідливі речовини можуть містити вологі серветки? (68)
• Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід (68)
• Тонкощі заварювання кави (65)
• Побив в парку чоловіка телескопічною палицею (64)
• Небезпека вологих серветок (61)
• Пиріг «Чорний ліс» (60)
• Рідні брат та сестра з бабусею загинули у ДТП (60)
• Часникові стрілки корисніші за часник (58)
• Особливості вживання видів води (58)
• Чому варто їсти кабачки, особливо жінкам? (56)
• А ваш шампунь безпечний? (54)
• Про стан печінки «розповість» ваш вказівний палець (53)
• Нецукровий діабет (51)
• Водій напідпитку пропонував хабар поліцейським (47)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"