Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №463 від 27.08.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Освіта

Рівненські школи переповнені

Через те, що міські школи переповнені учнями освітянам доводиться й надалі запроваджувати другу зміну навчання, внаслідок чого виникає низка проблем та незручностей для дітлахів.

У першу чергу, друга зміна негативно впливає на здоров’я дитини - порушується її усталений біологічний ритм: після декількох років дообіднього навчання (як мінімум - усі початкові класи) їй доводиться повністю перебудовуватися. Всі позашкільні заняття, гуртки, спортивні секції відбуваються у другій половині дня, тобто учні другої зміни не можуть їх відвідувати. Таких школярів у наших навчальних закладах чимало: у минулому році у школах міста навчалося 24 тисячі дітей, з них 2300 - учні другої зміни.

Щоб вистачило навчальних класів для проведення першого та другого уроків, коли перша зміна ще вчиться, на початок занять ставлять фізичне чи трудове виховання.

До навчального року готові!

- У нас недосконала система комунальної служби закладів освіти, - наголошує начальник міського управління освіти Віталій НОВАК. - У всьому світі директори навчальних закладів без відволікань ви-конують свій головний обов’язок - організовують освітній процес, а у нашій країні левову частку свого робочого часу керівники віддають відповідальності за комунальне господарство закладу. На мою думку, це повинні робити комунальні організації. Тим не менш, усі школи нашого міста вже повністю готові до нового навчального року. На підготовку навчальних закладів (капітальні ремонти, тепловодопостачання тощо) було виділено 1 мільйон 700 тисяч гривень. Єдина проблема - готові ще не всі спортивні зали. Однак до 1 жовтня роботи мають бути завершені, до цього часу погода ще дозволяє займатися фізичним вихованням на стадіонах. Щодо поточних ремонтів у школах - їх зробили за рахунок батьківських коштів. Болючою темою залишається добудова школи №14 та НВК “Престиж”, на які увесь час бракує коштів.

Що турбує освітян

За словами Віталія Новака, найбільшою цьогорічною проблемою є відсутність підручників для 10-тих класів: згідно з Постановою Міністра освіти, учні повинні вчитися за новими посібниками, яких ще немає у друкованому вигляді. Тому завдання вчителя - “скачати” підручник з Інтернету та якимось чином донести до учнів знання.

Ще одна проблема - шкільні форми: згідно з законодавством, кожна школа повинна обрати для себе єдиний фасон та колір форми для учнів. Однак це нереально втілити у життя: комусь форма може не подобатися, комусь не вистачає грошей, щоб її придбати.

Також батькам учнів початкових та середніх класів постійно радять купляти сертифіковані щоденники, оскільки придбані у приватних торгових точках можуть містити аморальні картинки чи не мати усіх необхідних граф, а вчитель швидше за все вимагатиме заміни. До речі, у багатьох школах є практика, коли батьківський комітет збирає гроші та купує щоденники та зошити на весь клас.

Надзвичайні досягнення звичайної школи

У 2007 році школа №1 виграла конкурс від корпорації “Samsung” на кращий твір на тему “Як цифрові технології впливають на розвиток дитини” та отримала у подарунок сучасний комп’ютерний клас. У поточному році - здобула перемогу у конкурсі від корпорації “Intel”, за що була премійована 31-м новим нетбуком. Таким чином у школі обладнали цілий клас за новітніми технологіями. Наразі у користуванні учнями знаходиться 67 (!) комп’ютерів. І це ще не все… Школа тісно співпрацює з приватним підприємством, яке є сертифікованим виробником навчальних мультимедійних продуктів. Відповідно, школа №1 першою отримує у користування нову мультимедійну продукцію, а нещодавно підприємство подарувало їй чотири мультимедійні проектора. Надзвичайні, погодьтеся, досягнення звичайної школи, абсолютно власними силами.

27.08.2010Дмитро ГУБАНОВ



Рівне-Ракурс №10 від 27.08.2010p. 
На головну сторінку