Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №467 від 23.09.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Охорона праці

Ефективне навчання – безпечна праця

Ефективне навчання – безпечна праця

Однією із причин нещасних випадків на виробництві є людський фактор. Біда, як правило, настає внаслідок помилкових дій працівника, який виконує роботу. “Саме людський фактор, а не застарілі технології та обладнання, дає дві третини нещасних випадків”, - наголошує начальник навчально-методичного відділу ДП “Рівненський експертно-технічний центр” Тетяна АНТОНЮК (на фото).

- Тетяно Василівно, за останні роки в Україні сталася низка гучних нещасних випадків, пов’язаних із грубим нехтуванням вимог безпеки праці. Як позначилося це на організації навчання працівників, зокрема, посадових осіб?

- За вісім місяців 2010 року в ДП “Рівненський ЕТЦ” пройшли навчання близько 3000 посадових осіб підприємств різних форм власності, передусім, посадових осіб, які організовують проведення робіт, занесених до “Переліку робіт із підвищеною небезпекою”: осіб, відповідальних за безпечну експлуатацію газового господарства, посудин, що працюють під тиском, котлів, вантажопідіймальних механізмів, електрообладнання і навантажувачів. Інтенсивно проводилося навчання осіб, відповідальних за безпечну експлуатацію балонів зі зрідженими газами. Особлива увага приділялася медичним закладам, що пов’язано з нещасним випадком, який стався у реанімаційному відділенні однієї з лікарень у Луганську. Переважна частина осіб, відповідальних за безпечну експлуатацію балонів у медичних закладах Рівненської області, пройшли навчання та перевірку “Правил безпеки систем газопостачання України”, “Правил будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском”, нормативних актів з охорони праці, які встановлюють вимоги до балонів.

- Яку методичну допомогу, зокрема у разі набуття чинності нових нормативних документів із питань промислової безпеки, надає навчально-методичний відділ фахівцям з охорони праці?

- Так, у зв’язку з виходом нових “Правил будови та безпечної експлуатації навантажувачів” цього року розпочато на-вчання з подальшою атестацією відповідальних осіб підприємств, які мають на балансі навантажувачі. Крім того, цьогоріч навчально-методичний відділ спільно з технічними експертами по технологічному транспорту випустив методичні рекомендації “Безпечна експлуатація навантажувачів”. Відділ по-стійно надає методичну допомогу підприємствам із питань безпечної експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки. Зокрема, розроблено наступні методичні рекомендації:

• “Безпечна експлуатація побутових газових приладів”;

• “Запровадження на підприємстві системи управління охороною праці”;

• “Посібник із питань охорони праці для посадових осіб та спеціалістів підприємств, установ та організацій”;

• “Безпечна експлуатація навантажувачів”;

• вахтовий журнал для машиніста самохідного стрілового, автомобільного, баштового, мостового кранів.

У 2010 році вийшли нові “Правила охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом”. На даний час близько 120 посадових осіб гірничорудної та нерудної промисловості пройшли навчання та перевірку знань даних правил. ДП “Рівненський ЕТЦ” також має ліцензію на професійно-технічне навчання, перепідготовку, підвищення кваліфікації по професії “Зварювання пластмас”. Зварники пластмас нашої області тепер мають можливість підвищити свою кваліфікацію, не виїжджаючи за її межі.

- Підприємства Рівного завжди відзначалися високим рівнем охорони праці, чого не скажеш про периферійні. Чи не обділені увагою центру підприємства, що працюють на теренах області?

- З метою допомоги підприємствам навчально-методичний відділ проводить навчання й на виїзді. У цьому напрямку ми тісно співпрацюємо з посадовими особами районних державних адміністрацій, які відповідають за стан охорони праці в районах. Так, у цьому році вже було організовано навчання посадових осіб підприємств різних форм власності у Кузнецовську, де ініціатором цієї роботи була Баранова Галина Василівна - головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення Кузнецовської міської ради. У Березнівському та Костопільському районах допомагав організувати навчання Кроль Аркадій Миколайович - страховий експерт Фонду соціального страхування від нещасних випадків та аварій на виробництві.

- Почався новий навчальний рік, що, безумовно, вимагає посиленої уваги до питань безпечної експлуатації електроустановок у закладах освіти. Чи є позитивні зрушення в цьому плані?

- Інженери з охорони праці Рівненського, Млинівського, Здолбунівського, Рокитнівського, Острозького та Костопільського районних відділів освіти, з якими ми провели відповідну роботу, професійно підійшли до цієї справи. Їм вдалося вперше за останні роки організували навчання осіб, відповідальних за безпечну та технічну експлуатацію електроустановок закладів ос-віти.

На завершення розмови зазначу, що Рівненський експертно-технічний центр запрошує до взаємовигідної спів-праці всі підприємства області. Ефективне навчання вашого персоналу - запорука безпечної праці ваших працівників!

ДП “Рівненський експертно-технічний центр”

33028, м. Рівне, вул. Лермонтова, 7;

тел. (0362) 26-25-37, факс (0362) 26-58-90;

e-mail: office@drop.rovno.ua

23.09.2010Олесь ДУБОВИК



Рівне-Ракурс №10 від 23.09.2010p. 
На головну сторінку