Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №468 від 30.09.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#З перших уст

Ващук радить “звьоздам” сумніватися

Третього жовтня у залі камерної та органної музики відбудеться відкриття 70-го ювілейного сезону. Про цю та інші заплановані події детальніше розповів заступник директора Рівненської обласної філармонії Василь ВАЩУК.

- Вітаю з початком нового сезону! Як проходить підготовка до концерту?

- Всі готують щось неймовірне! (задоволено посміхається - авт.). Камерний оркестр та колективи представлятимуть нову програму, хороші цікаві твори, які досі в нас не звучали. А перед цим, 1 жовтня у День музики, відбудуться урочистості з нагоди 70-річчя філармонії. Запрошені керівники, колективи з інших міст, діячі культури та всі, хто мають відношення до управління культури і туризму області. У цей день нагороджуватимуть кращих працівників та ветеранів праці.

- Які колективи глядачі побачать у новому сезоні? Можливо, представники естради гастролюватимуть?

- Зараз естрадні колективи користуються послугами продюсерських центрів, тому філармонія зосередила свою увагу на класичних виконавцях. Та й зала для таких цілей найбільше підходить, не вимагає додаткового підсилення. Наразі з багатьма виконавцями ведуться перемовини про гастролі. Імена поки не називаю - нехай буде невеличка інтрига.

Взагалі, всі, хто співпрацювали з нашим камерним оркестром, задоволені. Відзначають його високий професійний рівень. Наприклад, у серпні ми відвідали Польщу, де грали разом з польським скрипковим дуетом. Причому підготовка твору відбувалася у різних країнах, а зігралися разом буквально за одну репетицію. Так що, запрошувати іменитих виконавців нам не страшно.

- А як справи з фінансуванням, є труднощі?

- Нарікати на недостатнє фінансування не буду, адже на плаву тримаємося. Певні кошти держава виділяє, щось самі заробляємо. Але є певні речі, які потребують додаткового залучення коштів, причому негайно. Споруда органного залу не піддавалася капітальному ремонту з середини 80-их років. Сам орган вимагає ремонту. Це дуже важливо, адже не кожна область має такий інструмент! Також є потреба придбання нового концертного роялю. Це все великі гроші. Ми писали відповідні листи (розводить руками - авт.), але поки ніяких відгуків.

- Як мені відомо, про рівненську публіку гарно відгукуються артисти, яким доводилося виступати в органному залі. Хто ж цей, такий вдячний глядач?

- У місті з роками склалася така категорія людей, яка постійно відвідує наші концерти. Приємно, що приходять молоді люди, цікавляться. Постійна публіка - це люди середнього і старшого віку, які виховані на кращих зразках музики. Зала не буває порожньою. Звичайно, багато залежить від твору, що виконується. Якщо це знана композиція, наприклад, як “Реквієм” В.А.Моцарта, то і людей багато.

- Ви обмовилися, що молодь почала цікавитися. Чим, на вашу думку, це пояснюється і чи потрібно певними методами заохочувати молодих людей до таких заходів?

- Спеціально молодь ми не заохочуємо. Приходять у силу того, що у місті є музичне училище та інститут культури, де готують виконавців, педагогів. Тому вчаться й цікавляться. Я дивуюся, чому вони повним складом до нас не йдуть. Хоча добре, що хоч частина відвідує.

- Можливо, це не по кишені студентам?

- Ціни на квитки не лякають! Ми намагаємося їх утримувати на максимально доступному рівні, адже публіка різна. Наприклад, для тих же студентів квиток коштує 10 грн, для дітей - 5 грн. Дорослі відвідують концерти в середньому за 30-40 грн.

Це на естрадні концерти можна поставити високу ціну і не хвилюватися, що хтось не зможе прийти. Ми ж за своїх глядачів дбаємо. Нехай приходять всі бажаючі, а не тільки ті, хто можуть.

- Василь Тарасович, а як ви потрапили у філармонію?

- Заступником директора я працюю з 2008 року… Але до філармонії потрапив ще у

90-х роках. На той час мені набридло бути за ширмою у театрі ляльок, а у філармонію якраз потрібен був актор у театр естрадних мініатюр “Шалантух”, куди я і перейшов. Потім колектив розпався, доля мене взагалі занесла на телебачення. Тобто була певна перерва.

- За яку ви встигли стати знаним шоу-меном Рівного?

- Навчили і такому (сміється - авт.). Але як я кажу молодим “звьоздам” - піддавайте сумніву свої заслуги! Був зі мною один випадок. Мене визнали кращим ведучим року. Додому прийшло багато журналістів, я гордо їм все розповідав. А потім пригадав, що цього року всі визначні події фактично вів лише я, тому не було більше кого нагороджувати. Тобто взяв кількістю, а не подолав конкуренцію. Тому потрібно все піддавати сумніву і бути до себе вимогливим.

- Ви людина, яка має пряме відношення до музики. Які ж ваші музичні вподобання?

- У мене є улюблені окремі твори, наприклад, вже згадуваний “Реквієм”. Хоча… з композиторів Астор П’яцола мені до вподоби найбільше, він дуже цікавий. Взагалі я вихованець старої формації, для мене головне розуміти текст, чути хорошу мелодію, а не якийсь шум. Дратують мої однолітки на сцені, які співають про “дєвчьонок”, ніби застигли у розвитку.

Подобається класичний шансон, особливо французький. З російських виконавців імпонує Григорій Лепс. А ще вражає творчість Володимира Висоцького. Геніально те, що вона досі актуальна.

- Дякую за розмову, бажаю відомих артистів і вдячних глядачів.

Чекаю всіх бажаючих на концертах у новому сезоні!

30.09.2010Ольга ГРИНЕВИЧ



Рівне-Ракурс №10 від 30.09.2010p. 
На головну сторінку