Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №470 від 21.10.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На замітку

Виборче право має бути захищеним

Під час проведення виборчої кампанії надзвичайно важливою умовою є дотримання вимог законів усіма її учасниками. Адже порушення виборчих конституційних прав громадян можуть мати дуже серйозні правові наслідки - аж до визнання голосування на певній дільниці недійсними, а також притягнення винних до встановленої законом відповідальності.

З огляду на це, органи прокуратури Рівненщини роз’яснюють виборче законодавство для мешканців регіону.

Організація проведення місцевих виборів

Виборчий процес здійснюється на засадах законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес. Контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори на всій території України здійснює Центральна виборча комісія. Організацію і проведення місцевих виборів забезпечують територіальні виборчі комісії.

Виборче право

Голосування здійснюється виборцями на підставі документів, які посвідчують особу, підтверджують громадянство та засвідчують місце проживання. Такими документами є:

1) паспорт громадянина України;

2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

Військовослужбовці строкової служби, громадяни України, що проживають за кордоном, а також особи, визнані судом недієздатними, та громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, вважаються такими, що не належать до жодної територіальної громади та не мають права голосу на місцевих виборах.

Організація і порядок голосування

Голосування у день місцевих виборів проводиться з 8 до 22 години.

Виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності, що стосуються місцевих виборів

Право на звернення до суду зі скаргою, що стосується місцевих виборів, мають лише суб’єкти виборчого процесу та їх довірені особи. Будь-які скарги, що стосуються підготовки і проведення виборів можуть бути подані на рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій та їх членів, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, їх посадових і службових осіб. Такі звернення розглядаються виключно відповідною виборчою комісією або судом.

Якщо порушення мало місце під час голосування, скарга може бути подана до відповідної дільничної виборчої комісії не пізніше закінчення голосування.

Відповідальність за порушення законодавства

Особи, винні в порушенні законодавства про місцеві вибори, притягуються до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності у порядку, встановленому законом.

Участь органів прокуратури у розгляді скарг про порушення виборчого законодавства

Відповідно до статті 121 Конституції України органи прокуратури забезпечують нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина під час виконання вимог виборчого законодавства органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Участь органів прокуратури у розгляді скарг про порушення виборчого законодавства регламентована статтею 88 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради АР Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”. Якщо виборча комісія при розгляді скарги визнає необхідним проведення перевірки зазначених у скарзі обставин правоохоронними органами, відповідні правоохоронні органи за зверненням виборчої комісії перевіряють ці обставини та вживають відповідних заходів щодо припинення порушення законодавства у дводенний строк з дня отримання звернення виборчої комісії, а якщо таке звернення отримано ними менш як за три дні до дня голосування, у день голосування чи наступного за ним дня, - невідкладно.

21.10.2010Прес-служба прокуратури області



Рівне-Ракурс №10 від 21.10.2010p. 
На головну сторінку