Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №477 від 03.12.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#З перших уст

Кадрові зміни заступників не зачеплять

Неоднозначна поведінка депутатів Рівнеради під час першого та другого пленарних засідань з різницею в один день наштовхувала громадськість та ЗМІ на думку про закулісні домовленості партійців з міським головою. Аби розвіяти чутки, які поповзли містом, про можливе звільнення Галини Кульчинської і з’ясувати основні причини зміни поведінки депутатів у роботі, ми звернулися за відповідями до міського голови Рівного Володимира ХОМКА.

- Володимире Євгеновичу, як можна пояснити кардинально різний перебіг двох засідань першої сесії Рівнеради?

- Скажу лише одне - вони пройшли адекватно з точки зору прийняття питань. При цьому усе вирішили так, як і хотіли. Принаймні, як цього хотів я.

- Як можна оцінити якість роботи депутатів нової каденції?

- Оцінювати ще рано, бо жодного важливо для міста рішення на сесії допоки не розглядали. Потрібен час аби зрозуміти, на що готові окремі депутати, а також фракції. Знаю, як виглядає ситуація ззовні; вже знаю, що деякі фракції фізично сильніші, але що стосується інтелекту і бажання працювати - поки оцінити депутатів не мав можливості.

- Наскільки важлива для роботи сформована більшість у міській раді? І чи буде вона?

- Вважаю, що вона вже є і це показала сесія.

- Чи відбудуться зміни в апараті міськвиконкому?

- Зміни будуть, але які саме, розголошувати завчасно не буду. Після того, як буде сформована система управління радою, відбудуться зміни і у виконавчих ланках.

- Наразі ходять чутки і про ймовірне призначення двох нових ваших заступників, і про зміну двох старих…

- Скажу відверто, що із пропозицією провести ротацію заступників до мене ніхто не звертався. Чутки щодо заміни на посадах Галини Кульчинської та Сергія Васильчука до мене також доходили, але вони безпідставні. Передовсім, хочу сказати, що Галину Кульчинську я не віддам, бо з усіх заступників, вона мені найближча за духом. Що ж до Васильчука, то попри всі нюанси, я не бачу на горизонті людини, яка могла б гідно його замінити.

- Коли вже стануть відомі імена тих, хто увійде до комісій Рівнеради і очолить їх?

- За два тижні ми сформуємо всі органи управління радою. Треба зрозуміти наступне: комісії нічого аж такого не вирішують, щоб за них точилася боротьба. Це простий піар - кожна партія хоче довести свою значимість, очоливши ту чи іншу комісію. І мені просто смішно дивитися на цю колотнечу. Насправді ж, голова комісії має такий самий дорадчий голос, як і будь-який інший член комісії. Скажу чесно - я створив одну комісію, бо були бажаючі її очолити. І я сформував би ще з десять, але не вистачає депутатів, щоб їх наповнити.

На сесії виникла суперечка, що одна з партій має більше голосів, а відтак має право увійти і очолити більшу кількість комісій. Це дурниці і повне незнання регламенту. Партія, яка набрала найбільше голосів може вп-ли-вати на процес у відповідності до своїх голосів при проходженні самого питання через сесію. Комісія ж готує питання, вивчає і виносить на сесію. Тому і вимагати пропорційної кількості комісій - абсурдно. Лише на сесії партія може вплинути на те чи інше питання і визначитися, голосувати за нього чи ні. Така логіка подій.

До того ж у раді є частина депутатів, які не налаштовані на будь-яку роботу. Вони тримаються на протестному електораті і будуть лише бити у барабани і виступати із заявами, не маючи нічого позитивного. Це відбиток тієї частини населення України, які налаштовані радикально.

- Шкода, що не ввели стовідсоткову мажоритарку…

- Найгірше, що зараз відбувається - це те, що партійні боси з Києва мають можливість впливати на дію рад на місцях. Це заважає працювати. Як на мене, я б прийняв такий закон - між каденціями заборонити партійним босам в’їжджати на територію міста. Нехай тарабанять у Києві, де справді є політичні проблеми та боротьба на рівні Верховної Ради. У місті ж на копійку немає політичних питань. Прийняли заяву, та й годі. Але ж кожна партія хоче, аби прозвучало, що це запропонувала саме вона!

Яка сміхота була на другому засіданні сесії, коли я запропонував створити комунальні ринки. Вибіг представник однієї з фракцій і заявив, що це пункт їх передвиборної програми. Їх не цікавить ані результат, ані сам ринок - головне що це саме їхня ініціатива.

Ця вся мішура заважає працювати, особливо дорікання, на кшталт - хто під кого ліг, хто від кого залежить. Я, вочевидь, буду докладати зусилля, аби у мене були хороші стосунки і з обласною владою, і з Кабінетом Міністрів - з усіма структурами, які можуть допомогти місту фінансово або ресурсно. Така доля міського голови, і якщо цього не розуміти - біда буде для міста. Я маю їхати до Києва, бо будується ЗОШ №14, стоять в очікуванні зрушень будинок культури, стадіон тощо. Грошей у міста дуже мало і нам пощастило, що можна домовитися про допомогу з обласною владою. Що хорошого, крім задоволення свого особистого его, дала б моя радикальність? Нічого позитивного для міста.

- Незабаром відбудеться перше засідання нового складу виконкому. За яким принципом формувався його склад?

- По-перше, є три особи, які автоматично входять до складу виконкому: міський голова, секретар Рівнеради та керуючий справами міськвиконкому. Вони організовують роботу. Друга група - керівники важливих управлінь міста, міських служб та підприємств. Третя - представники від кожної партії. Виключення зробили на прохання “Батьківщини”. Оскільки вони набрали найбільше голосів, їм ввели дві представницькі одиниці. Мені дуже важливо, щоб виконком не перетворювався на базар. Це робочий колегіальний орган, де потрібно швидко і чітко вирішувати господарчі проблеми. Вважаю, що нинішній склад виконкому дозволить нам це роботи.

- Відсутність представника від ЗМІ - випадковість чи продуманий крок?

- Не випадковість. Не думаю, що у преси можуть бути відмінні від пересічного громадянина завдання. Тим більше, що представники ЗМІ присутні на всіх засіданнях, як спостерігачі і головні інформатори подій. Ви ж розумієте, що коли когось запрошуєш з преси, то породжуєш ще більше конфліктів. Виникає запитання: чому саме цей представник. Тому довго думали і вирішили не робити такої диференціації. Адже тоді завтра, таким самим чином, до складу потрібно буде ввести представників культури, спортсменів тощо. А кількість виконкому складає лише 20 чоловік.

03.12.2010Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 03.12.2010p. 
На головну сторінку