Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №477 від 03.12.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Нагорода

“Мати-героїня” - не статус, а почесне звання

“Мати-героїня” - не статус, а почесне звання

Рівненщина завжди була лідером із народжуваності. З 25-ти тисяч матерів-героїнь, що проживають на території України, 9 тисяч мешкають на теренах нашого краю.

Минулого тижня голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ вручив звання “Мати-героїня” 31 жительці краю. Насамперед, Василь Михайлович подякував жінкам за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей та забезпечення умов для всебічного їхнього розвитку. “Вручені нагороди є маленькою подякою за Ваш материнський подвиг, - звернувся до героїнь очільник краю. - Найбільшою відзнакою для вас є їхня любов та щаслива доля. Тож нехай радують Вас діти, хай своїми успіхами і прагненнями вони примножують славу рідної землі та нашої держави”.

Сьогодні усім мамам-героїням вже виписали та вручили посвідчення. Протягом листопада в область надійшло майже шість мільйонів гривень, цю суму коштів розподілили між 959 жінками Рівненщини.

“Нині в область надійшла решта коштів - 33 мільйони 651 тисяча гривень. Всі ці кошти є на рахунку казначейства і до кінця цього року одноразову допомогу отримають усі, кому її призначили. І у кожної із цих жінок буде у сім’ї свято”, - пообіцяв Василь Михайлович.

Почесне звання матерям-героїням присвоюють за народження та виховання до восьмирічного віку п’яти і більше дітей, у тому числі й усиновлених. Серед нагороджених матерів, були ті, які виховують п’ятеро і більше дітей. У жительки Рокитнівського району Надії Брички 14 дітей: 12 - власних та двоє прийомних.

Жителька Сарн Аліна Захарчук - мати п’яти дітей, на цю допомогу чекала чотири роки, і от каже, що нарешті дочекалася. “А виховувати таку кількість діточок неважко - головне, аби все робилося із любов’ю”, - каже щаслива жінка.

На запитання до багатодітних мам про те, як вони наважилися на таку кількість дітей, вони з усмішками на вустах говорили: “Бог дав - і я народила”.

Тож, жінки, яким присвоєно почесне звання у 2009 році одержать одноразову допомогу у розмірі 6 тисяч 690 гривень, а ті, хто став “героїнями” цього року - 8 690 гривень. Всього виплату отримають 3 982 жінок. Це звання також дає можливість багатодітним матерям на п’ять років раніше отримувати пенсійне забезпечення, доплату у 5 відсотків від розміру зарплати (для матерів, які працюють в державних установах) чи доплату у разі виходу на пенсію та одноразову допомогу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів. Також для сім’ї матері-героїні встановлено 50-відсоткові пільги при оплаті комунальних послуг, опалювання, телефонних послуг і позачергове встановлення телефону.

Крім цього, дітям у таких сім’ях надано право безкоштовного проїзду у всіх видах транспорту, безкоштовне навчання у ВНЗ, пільгове медичне обслуговування. Матерям-героїням збільшено пенсію до 35-40 відсотків прожиткового мінімуму, а також збільшено додаткову відпустку до 10-17 днів (було 7-14 днів).

У Головному управлінні праці та соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації ще раз наголошують, що починаючи з 1 січня 2008 року в державі передбачено надання одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня” у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Так, розмір одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня” у 2009 році становить 6 690 грн. Органами праці та соціального захисту населення області постійно проводиться значна робота, спрямована на забезпечення виплати одноразової винагороди.

Для забезпечення своєчасної виплати вказаної винагороди Урядом 9 червня 2010 року прийнято постанову, якою затверджено Порядок використання у 2010 році коштів, передбачених у Державному бюджеті для виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”.

Зазначеним Порядком передбачено протягом першого - третього кварталу 2010 року провести виплату винагороди жінкам, яким почесне звання присвоєно у 2004 - 2009 роках та які не отримали винагороду в 2008 і 2009 роках; протягом четвертого кварталу - жінкам, яким почесне звання присвоєно у 2010 році.

При цьому необхідно звернути увагу, що у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму, розмір одноразової винагороди жінкам, яким почесне звання присвоєно у 2010, збільшено і становить 8 690 грн.

Для отримання винагороди жінка, якій присвоєно почесне звання, або уповноважена нею особа подає органу соціального захисту за місцем реєстрації такі документи:

- заяву про виплату винагороди із зазначенням способу виплати (через державне підприємство поштового зв’язку або шляхом перерахування коштів на особовий банківський рахунок);

- копію сторінок паспорту з даними про прізвище, ім’я по батькові, місце реєстрації;

- копію посвідчення “Мати-героїня”.

Питання виплати винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Ма-ти-героїня”, знаходиться на особливому контролі в Рівненській області.

Наразі, на розгляді в Адміністрації Президента України перебуває 4 531 матеріал на присвоєння почесного звання. 869 уже погоджено Міністерством сім’ї, молоді та спорту і готуються для направлення в Адміністрацію Президента України. Наразі вже надійшло 5 400 заяв на присвоєння почесного звання України “Мати-героїня”. “Починаючи з перших днів нового року, всі кошти цим жінкам почнуть виплачувати”, - дав слово голова ОДА Василь Берташ.

Василеві Михайловичу, як нікому іншому, відома доля багатодітної родини, адже сам зростав у такій сім’ї: “Я був шостою дитиною - найменшою. Тому знаю це на власному досвіді. І я вам обіцяю, що всі ваші проблеми буде вирішено”.

Наприкінці нагородження ке-рів-ник області подякував жінкам за їхній материнський подвиг та побажав, аби їхні діти завжди тішили своїх неньок увагою, добрим та щирим словом, віддаючи їм ту любов, з якою їх зростили та виховали.

03.12.2010Алла БІДЮК



Рівне-Ракурс №10 від 03.12.2010p. 
На головну сторінку