Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №479 від 16.12.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Як нас дурять

Шахраї збирають черги

Шахраї збирають черги

До Ірини - власниці магазину, яка вже понад 10 років працює у сфері торгівлі й дотепер вважала себе професіоналом, звернувся постачальник фірми з виробництва алкогольних напоїв. Чоловік запропонував збільшити асортимент товарів за рахунок нової марки горілки. Для початку Ірина погодилася придбати декілька пляшок, щоб подивитися, як вони будуть продаватися. Та події, які почали відбуватися після першої поставки, просто приголомшили жінку.

Через годину до магазину прийшов чоловік і скупив усі пляшки з новою горілкою. При цьому обурювався, що їх у магазині так мало: “Така хороша горілка, я б купив пляшок 20, бо у мене саме День народження”. Продавці надзвичайно здивувалися - новий товар, а вже користується популярністю. Та коли протягом дня до них тільки й встигали підходити люди і запитувати саме про цю марку горілку, відгукуючись про неї як про найкращий продукт, здивуванню не було меж.

Наступного дня власниця магазину Ірина не стала довго роздумувати і замовила товару по максимуму... Тільки згодом стало зрозуміло, що всі охочі придбати цей товар - підставні люди, які за грошову винагороду створили штучний ажіотаж. Насправді ж горілка була жахливої якості та й за високою ціною.

Подібне шахрайство засноване на тому, що створюється шалений попит на предмет торгівлі, штучно завищується його цінність, хоча насправді йому, як-то кажуть, “грош ціна”. На таку вудку можуть потрапити і власники крамничок. Уявіть собі таку ситуацію: хтось бажає купити в антикварному магазині книгу. Але не має з собою грошей. Він залишає продавцеві під заставу картину і просить книгу деякий час не продавати. Після цього випадковий відвідувач бачить картину і вже без неї жити не може, просить продати. Продавець, як правило, запитує: “А за скільки ви б її придбали?”, і у відповідь чує: “Більше 10 тисяч не дам!”. І зазначає, що зараз не має з собою необхідної суми, і принесе її через годину. Через хвилин 20 з’являється власник картини, сплачує гроші за книгу і вимагає полотно. Продавець благає його поступитися і після довгих вмовлянь, але у зв’язку з тяжким матеріальним становищем, той погоджується її продати за 5 тисяч.

Продавець віддає гроші, натомість отримує в аферистів полотно, за яким, звичайно, ніхто не приходить. Згодом з’ясовується, що ціна цього придбання не більше ста гривень.

Дешеві дорогі речі

Продаж таких речей проходить за принципом розповсюдження чуток. При цьому блеф використовується по-різному: той, хто розголошує про переваги товару, може нічого не знати про шахрайство. І ось ваша балакуча знайома хвалиться своїм новим діамантовим кольє, придбаним за смішні гроші. Ви та інші подружки за рекомендацією приходите до продавців цієї дешевої розкоші й одержуєте вже висококласну підробку. За цією ж схемою може відбутися і продаж дорогих автомобілів, меблів тощо.

Нерухомість також під прицілом

Тут вас знову ж обводить навколо пальця людина, якій ви довіряєте. Але вона і сама може не знати, що та квартира, яку радив зняти, вже багато разів орендована. Трапляються і небезпечніші ситуації. Коли ви, наприклад, купуєте квартиру в якоїсь фірми, яка нібито розпродає квартири у новобудові за низькими цінами. У фірми-продавця працюють юристи, які оформляють документи цілком офіційно. У підсумку, коли операція вже зроблена й гроші заплачені, виявляється, що ви підписали документи неіснуючої фірми. Навіть до суду подати ні на кого.

Що робити?

Всі покупки під впливом вищезазначених шахрайств швидше імпульсні чи емоційні. Щоб не стати їх жертвою варто не поспішати, навіть якщо здається, що це надзвичайно вигідна пропозиція. Не все добре, що дешево, тому купуйте цінну річ тільки після того, як ви на 100 відсотків впевнені у дійсності товару. До речі, притягнути до кримінальної відповідальності за створення штучного ажіотажу практично не можливо.

16.12.2010Дмитро ГУБАНОВ



Рівне-Ракурс №10 від 16.12.2010p. 
На головну сторінку