Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №479 від 16.12.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#У пошуку статків

Зробили крайнім

Пенсіонерка Клавдія Іванівна влаштувалася на так звану надомну роботу, де треба було приймати дзвінки, записувати і передавати інформацію. Протягом місяця вона сумлінно працювала, а коли прийшла по зарплату, виявилося, що фірма вже з’їхала. Через деякий час пенсіонерці почали телефонувати також обдурені люди з вимогою заплатити гроші: з’ясувалося, що її номер телефону був єдиним для них способом контакту з недобросовісними роботодавцями.

Диспетчерська вдома

Часто у рекламних оголошеннях пропонують роботу на домашньому телефоні. Ви маєте обдзвонювати за списком абонентів, пропонуючи їм придбати який-небудь товар або послугу. Щоправда, нерідко таким чином реалізують свою продукцію фірми, товар яких не відрізняється високою якістю. А обдурений споживач знає тільки номер телефону посередника, тобто ваш. Таких випадків, коли шахраї-роботодавці просто хочуть використати того чи іншого фахів-ця, не приймаючи його на роботу, на жаль, досить багато.

Упаковка подарунків

За упаковку подарунків до свята або наклеювання марок на конверт фірма обіцяє заплатити від одної до двох тисяч гривень. Ідеальна робота для пенсіонерів, студентів і всіх тих, для кого нормований робочий день не дуже зручний. Сидиш удома, в теплі, сам розподіляєш свій робочий час, до того ж ще й гроші отримуєш. Що може бути краще? Багатьом це підходить, тому оголошення про надомну роботу зазвичай затребувані. Переступивши поріг фірми, працівник розуміє, що за можливість заробити “у теплі” доведеться поборотися: конкурентів, які бажають взяти роботу додому, зазвичай багато. Врешті-решт, вам пояснюють правила.

На словах підприємство дбає про кожного свого співробітника, тому вміст подарунків і упаковку фірма доставляє на машині відразу додому. Зрадівши, що не доведеться нести важкі сумки, здобувач готовий викласти 100 гривень за доставку. “Ще вам потрібно внести заставу. Знаєте ж, як буває: людина наобіцяє з три короби, а сама нічого не зробить. А у нас зобов’язання перед партнерами. Виконайте роботу - отримаєте назад свої гроші”. Якщо ви не зупинитеся піс-ля подібної фрази, вам доведеться викласти ще 200-300 гривень. Договір виглядає цілком солідно, з печаткою та реквізитами фірми.

У вказаний день ніхто з товаром так і не приїжджає.

- Не хвилюйтеся, - заспокоюють співробітники, яким ви відразу телефонуєте. - Водій просто не встиг за всіма адресами. Чекайте, сьогодні він обов’язково приїде. Але і цей день проходить даремно. Роботи в результаті ніякої немає, а на вимогу віддати гроші за доставку та заставу з’ясовується, що договором повернення не передбачене. Мало того, ніде в документі не говориться, що вам повинні надати комплектуючі для пакування подарунків.

Дійсно, коли ви перечитуєте договір, виявляється, що упаковка подарунків там не згадується. Мова йде виключно про надання фірмою інформації про вакансії на ринку праці. Ви самі поставили підпис, засвідчуючи, що така інформація вами отримана і претензій до фірми у Вас немає.

За словами фахівців, звинуватити шахраїв у порушенні чинного законодавства, як правило, дуже складно. Договори, які вони укладають зі своїми клієнтами, продумані до дрібниць досвідченими юристами. І якщо ви підпишете документ, в якому, наприклад, фірма зобов’язується надати інформацію про вакансії, то можете не розраховувати, що менеджери візьмуть вас за ручку і відведуть до роботодавця, який чекає з розпростертими обіймами. У кращому випадку ви отримаєте список вакансій і будете їх самостійно обдзвонювати. А в гіршому - не побачите і цього: ви ж самі відмовилися від претензій до фірми.

Що робити?

Щоб не потрапити в історію, рекомендуємо ретельно вивчати будь-який документ перш, ніж його підписати. Намагайтеся ніколи не погоджуватися на передоплату. Віддавати свої кровні незнайомим людям за одні лише обіцянки, гарні слова - це, щонайменше, несерйозно.

16.12.2010Дмитро ГУБАНОВ



Рівне-Ракурс №10 від 16.12.2010p. 
На головну сторінку