Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №483 від 13.01.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Інтерв’ю

Культура повинна заробляти на себе

Культура повинна заробляти на себе

Традиційно у час кризи в нашій країні важче всього доводиться найбільш незахищеним галузям бюджетної сфери, зокрема культурі. Про стан справ у цій галузі ми попросили розповісти депутата Рівненської міської ради, директора найбільшого в обласному центрі культурного закладу - Рівненського міського палацу культури “Текстильник”, Тараса МАКСИМЕНКА.

- Ситуація в нашій галузі взагалі та в МПК “Текстильник” зокрема, дійсно є доволі складною. На мою думку, головною і досить застарілою проблемою є стан самих будівель. Фактично всі наші міські заклади культури збудовано за радянських часів і вони вже давно підлягають капітальному ремонту. На жаль, він не проводився. Звідси і їх сьогоднішній стан, який би я назвав просто жалюгідним. У приміщеннях закладів культури холодно, незатишно, часто протікають дахи. У таких умовах говорити про нормальне функціонування творчих колективів просто не доводиться.

За таких ум-ов зростає значення найбільшого осередку культури обласного центру - міського палацу культури “Текстильник”. Я вважаю, що в нашому палаці за умови ефективного менеджменту та підтримки міської влади вже в найближчому майбутньому вдасться поновити активну творчу діяльність. Вже сьогодні без серйозних інвестицій ми відшукали можливість відновити опалення великого залу, розробляємо план з налагодження систем опалення та вирішення головної проблеми закладу - ремонту даху. Всі керівники закладів культури повинні усвідомити, що на часі стоїть проблема заробітку коштів комунальними закладами. Тут, на мою думку, потрібно брати приклад з приватних закладів культури. Чому приватні галереї можуть заробляти на виставках, презентаціях та інших заходах, а комунальні - ні. Чекати, що міський бюджет зможе повністю профінансувати потреби культури сьогодні не варто, тому керівники закладів повинні стати менеджерами і знаходити способи заробітку. Не секрет, що зарплата працівників культури завжди була мізерна і сьогодні потрібно покращити фінансовий стан людей, які зберігають нашу культурну спадщину, однак за рахунок прибутків від діяльності закладів.

Іншу складову виходу з кризи керівництво міста вбачає в оптимізації витрат. Насамперед, це стосується адміністративних витрат. Що я маю на увазі: традиційно кожен заклад культури є самостійним комунальним підприємством. На мою думку, це було виправдано в минулому. Сучасність диктує інші умови. Об’єднання кількох закладів культури обласного центру в одну структуру дозволить досягнути суттєвої економії коштів і підвищення якості праці. Буде можливість маневру кадрами та технікою при проведенні заходів, за рахунок економії коштів з’являться гроші на поточні ремонти та утримання приміщень, врешті-решт буде менше бюрократизму в роботі, що також піде тільки на користь галузі.

13.01.2011Записав Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 13.01.2011p. 
На головну сторінку