Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №492 від 17.03.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Як нас дурять

За тисячу - на смітник

Ж ертвами шахраїв, на жаль, часто стають непрацюючі громадяни у пошуках стабільного заробітку. Спокуса для багатьох із них - працевлаштування за кордоном із високою платнею, яку пропонують різноманітні кадрові агенції та фірми. Тільки не всі з них працюють на благо своїх клієнтів.

17 лютого 2011 року в чергову частину Рівненського міського відділу міліції надійшло дві письмових заяви від 52-річного Станіслава та 54-річного Якова, мешканців обласного центру, які за газетним оголошенням у грудні 2010 року звер-нулись до товариства із надання послуг з працевлаштування. Домовившись про зустріч, прийшли на співбесіду до директора фірми, з яким мали остаточно погодити всі умови для оформлення на роботу в Росії. Аби рушити справу з місця, керівник товариства запропонував оформити нібито офіційний договір та сплатити за послуги тисячу гривень. Омріяні майбутніми заробітками, рівняни без вагань погодилися віддати зазначену суму. Тільки от до сьогодні вони так і залишаються в категорії безробітних…

У рекламних оголошеннях повинна бути вказана ліцензія

Працівники міліції вкотре закликають громадян бути обачними і, звертаючись по допомогу у працевлаштуванні до кадрових агенцій, насамперед, аналізувати текст рекламних оголошень, де пропонують різноманітні послуги. Згідно з Законом України “Про ліцензування певних ви-дів господарської діяльності” суб’єкти господарювання мають право займатися посередницькою діяльністю у працевлаштуванні за кордоном лише за умови наявності у них відповідної ліцензії, котру видає Міністерство праці та соціальної політики України. Ця ліцензія є підставою для розміщення в засобах масової інформації пропозицій щодо роботи за кордоном. Посередник вказує в рекламі своє повне найменування, адресу, зазначену в ліцензії (ні в якому разі не поштову скриньку), номери телефонів, номер і дату видачі чинної ліцензії та орган ліцензування - Мінпраці.

Зовнішньоекономічний договір (контракт) про посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном, у тому числі агентська угода, не дає права суб’єкту господарювання надавати послуги з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном без наявності в нього відповідної ліцензії.

Що повинен містити договір?

Договір про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном повинен містити таку інформацію:

• номер, дату, місце укладення договору;

• найменування посередника, номер та дату видачі ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном, місце знаходження посередника;

• відомості про клієнта (прізвище, ім’я та по-батькові, місце проживання тощо);

• визначення предмету договору: які послуги пропонують з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном;

• місце підписання трудового договору з роботодавцем; права, обов’язки та відповідальність сторін;

• умови змін, розірвання та анулювання договору;

• порядок вирішення спірних питань;

• визначення форс-мажорних обставин та дії сторін при їх настанні;

• перелік додаткових послуг, що можуть бути надані посередником за плату;

• термін дії договору;

• реквізити сторін договору.

Цей договір укладається у двох примірниках: один видається клієнту, а другий залишається у посередника.

До остаточного укладення клієнтом трудового договору з іноземним роботодавцем посередник не повинен стягувати будь-які види попередніх оплат за послуги з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном.

Громадяни України, які уклали договір про посередництво у працевлаштуванні, в’їжджають на роботу до іноземної держави лише за робочою візою (за виключенням безвізового режиму). З прибуттям громадян України до роботодавця, іноземні компетентні органи оформлюють їм дозвіл на перебування у країні, працевлаштування.

Отже, щоб уникнути шахрайства та не бути ошуканими, громадянам України необхідно завжди пам’ятати про вищезазначене та бути обачливими при виборі посередника та запропонованих ним послуг.

17.03.2011Ірина МОВЧАНЮК, т.в.о. помічника начальника Рівненського МВ по взаємодії із громадськістю та ЗМІРівне-Ракурс №10 від 17.03.2011p. 
На головну сторінку