Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №494 від 31.03.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Зарплата

Отримуємо… По-білому

Отримуємо… По-білому

На Рівненщині сума загальної заборгованості з виплати зарплати становить 3 мільйони 700 тисяч гривень. Натомість ще рік тому підприємства були винні жителям області майже 20 мільйонів гривень.

На щастя, працівників авторемзаводу нещодавно і їм погасили заборгованість. Цьому посприяла обласна влада, адже за словами голови облдержадміністрації Василя БЕРТАША, сьогодні одним із пріоритетних завдань є виплата заборгованої заробітної плати для жителів краю. Йдеться як про економічно активні підприємства, так і про банкрути. До обласної влади надходило чимало звернень з цього приводу. Серед тих, хто просив допомоги у вирішенні питань, були й працівники ДП “Рівненський автомобільний ремонтний завод”.

Донедавна саме це підприємство залишалося найбільшим боржником в області. Сума боргу становила вже трохи більше, ніж 4 мільйони гривень. Наразі ж там здійснили всі виплати, заявив перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхи-менко, який напередодні зустрічався з працівниками авторемзаводу й обіцяв допомогти повернути зароблене. Мінімальна сума заборгованої зарплати, яку отримали працівники, становила 1600 гривень, максимальна - понад 50 тисяч гривень.

Крім цього, станом на 1 березня повністю погасили заборгованість із виплати заробітної плати у Березнівському, Володимирецькому, Гощанському, Демидівському, Дубровицькому, Здолбунівському, Корецькому, Острозькому, Радивилівському районах.

Нині в області найбільшими боржниками залишаються ВАТ “Сарненський хлібозавод” (574 тисячі гривень), КДП “Ізумруд” (331,8 тисячі гривень), УКБ РАЕС (216,5 тисячі гривень), Рівненський інститут МАУП (260 тисяч).

Статистика

За словами начальника управління статистики праці Головного управління статистики у Рівненській області Лариси МЕЛЬНИК, середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників у січні-лютому 2011р. (по підприємствах з кількістю працюючих 10 і більше осіб) становила 1896 грн та у 2 рази перевищувала прожитковий мінімум для працез-датної особи (941 грн).

Номінальна заробітна плата зросла на 16,1%, реальна - на 8,4%.

Залишається значною диференціація рівнів оплати праці за сферами зайнятості. Найбільше заробляють фінансисти, лісівники, транспортники, газовики тощо. Найменше - працівники соціальної сфери: охорони здоров’я, культури та спорту, освіти.

Роз’яснення

За інформацією управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому, відповідно до ст. 23 Закону України “Про оплату праці” заробітна плата працівників підприємств на території України виплачується у грошових знаках, що мають законний обіг на території України. Виплата заробітної плати у формі боргових зобов’язань і розписок або у будь-якій іншій формі забороняється.

Заробітна плата може виплачуватися банківськими чеками у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням з Національним банком України.

Колективним договором, як виняток, може бути передбачено часткову виплату заробітної плати натурою (за цінами не вище собівартості) у розмірі, що не перевищує 30 відсотків нарахованої за місяць, у тих галузях або за тими професіями, де така виплата, еквівалентна за вартістю оплаті праці у грошовому виразі, є звичайною або бажаною для працівників, крім товарів, перелік яких встановлено постановою КМУ.

31.03.2011



Рівне-Ракурс №10 від 31.03.2011p. 
На головну сторінку