Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №500 від 12.05.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ситуація

Гребля на Рівненщині несе екологічну катастрофу?

Гребля, що знаходиться у Рівненській області за 50 кілометрів від Луцька, починає руйнуватися. Допоки тріщини невеликі. Але якщо нічого не зробити, в майбутньому це може обернутися справжньою екологічною катастрофою.

Це найбільше у Рівненській області водосховище. Штучна водойма в Хрінниках на річці Стир - улюблене місце рибалок та туристів. Але з недавніх пір відпочивати тут небезпечно. Проблема - в тутешній греблі. У її опорах з’явилися тріщини.

Сергій Васильєв, заступник начальника Рівненського обласного управління водного господарства, наголошує, що це “може призвести до того, що буде просто прорив, руйнування цих биків, може хвиля хлинути”.

Ось вже 4 роки, як дамба нікому не належить. Місцева гідроелектростанція її не обслуговує. А комунальне підприємство, що відповідало за безпеку греблі, - збанкрутувало.

Ці бетонні конструкції стримують близько тридцяти мільйонів кубометрів води. У разі їх руйнування в лічені години затопить кілька сіл і навіть сусідній обласний центр.

Річкою звідси до Луцька - близько п’ятдесяти кілометрів. Більшість городян про проблему Хрінницкого водосховища навіть не підозрюють. Вперше про небезпеку греблі чують і жителі навколишніх сіл. Новина їх бентежить: адже якщо дамбу прорве, багато хто залишиться без даху над головою.

В управлінні водного господарства підрахували: на ремонт греблі потрібно півмільйона гривень. Цих грошей у місцевої влади немає. На державну допомогу розраховувати теж не доводиться - водойма у комунальній власності.

Микола ГУСАРЕВИЧ, перший заступник голови Демидівської райдержадміністрації, розповідає, що “мають намір створити комунальне підприємство району, яке й слідкуватиме за дамбою, і також утримуватиме її”.

Чиновники розраховують, що для ремонту дамби гроші знайдуться в бюджеті області. Просити про їх виділення обіцяють на найближчій сесії. Фахівці із водного господарства прогнозувати, скільки часу протримаються бетонні конструкції, не беруться. Адже для виникнення надзвичайної ситуації досить, щоб зруйнувалася навіть одна опора.

12.05.2011



Рівне-Ракурс №10 від 12.05.2011p. 
На головну сторінку