Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №233 від 30.03.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ветслужба інформує

Домашню птицю тримайте зачиненою

Як вберегтися від пташиного грипу

Поява пташиного грипу в Україні не була несподіваною, оскільки раніше хвороба була виявлена в сусідніх країнах. Щоб не допустити поширення вірусної інфекції, ветеринарна служба області проводить постійний моніторинг щодо виявлення можливих осередків спалаху хвороби, практикуються подвірні обходи в приватному секторі, санітарно-епідемічні та дезінфекційні заходи. Сьогодні на території Рівного та області інфікування птиці високопатогенним вірусом пташиного грипу не виявлено. Але, враховуючи ситуацію в світі, варто знати, що собою являє це захворювання.

Грип птиці – це висококонтагіозне захворювання, що характеризується пригніченням або ураженням респіраторних органів, системи травлення. Збудником пташиного грипу є вірус, який спорідний з вірусами грипу людини, коня, свині та має унікальну здатність змінювати свою антигенну й патогенну структуру. Джерелом інфекції є хвора та перехворіла на грип дика перелітна та інша (ворони, горобці, шпаки, голуби) птиця. Інкубаційний період – 2-7 днів. Смертність пернатих може досягати ста відсотків. Хвороба проявляється хрипами, а також посинінням видимих слизових оболонок птиці, гребеня, сережок, набряком голови та діареєю. Власникам господарств необхідно не допускати контакту домашніх птахів з дикими, зачинивши їх у пташниках, хлівах і на подвір’ї. Забороняється випускати на водоймища домашню водоплавну птицю, оскільки саме вона найбільш чутлива до низькопатогенних штамів вірусу грипу птиці і може бути не тільки носієм інфекції, а й резервуаром. У разі захворювання чи загибелі домашньої птиці вам необхідно терміново звернутися до спеціаліста ветеринарної медицини, котрий обслуговує територію, на якій ви живете, або до ветеринарної служби міста.

Державна ветслужба радить не купувати домашню птицю на стихійних ринках та у невідомих осіб. Йдеться про поголів’я, котре не пройшло ветеринарно-санітарну експертизу, на яке відсутні документи, що гарантують його якість та безпеку. Особливу увагу треба звертати при купівлі субпродуктів птиці. Обов’язково вимагати декларацію про відповідність та ветеринарне свідоцтво (форма №2). Ці документи гарантують якість продукції, засвідчують її виробника та благополуччя місцевості щодо інфекційних хвороб. Таким чином ви вбережете себе і знизите ризик можливості будь-якого захворювання. Дотримуйтеся цих вимог і ви завжди будете в безпеці.

Якщо у вас виникнуть запитання, телефонуйте

в міську ветеринарну службу Рівного: 63-30-93,

62-32-83, 22-15-12.

30.03.2006



Рівне-Ракурс №10 від 30.03.2006p. 
На головну сторінку