Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №520 від 29.09.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуально

Опалення - 2011: газ, верба чи бадилля?

Якщо найближчим часом температура повітря опуститься до +80С і протримається упродовж трьох днів, опалювальний сезон у дитсадках, школах, лікарнях та інших соціальних закладах краю повинен розпочатися негайно. До цього комунальників зобов’язав голова ОДА Василь Берташ під час засідання колегії.

Загалом до зими підготували усі житлові будинки (а їх налічується 3524), а також навчальні заклади та заклади охорони здоров’я області. Тепловики модернізували та підготували до роботи 780 котелень, змінили майже 8 тисяч кілометрів теплотрас та 40 котлів. За результатами оглядів найкраще оцінили підготовку об’єктів теплопостачання у Березнівському, Костопільському та Радивилівському районах. Також відремонтували 27,5 кілометра водопровідних і 9,5 кілометра каналізаційних мереж.

Отож у загальному, на підготовку житлово-комунального господарства області до зими спрямовано 78,3 мільйони гривень. У десятки разів більше нам обійдеться і сам опалювальний сезон, адже ціна на газ, відповідно до Держбюджету на 2012 рік, суттєво підніметься.

Енергорозсада

Зима-зимою, газ-газом, а на Рівненщині продовжують шукати шляхи енергоекономії. Так би мовити, і в хатах тепло, і для гаманця не скрутно. Наприклад, у нас і досі триває реалізація програми вирощування “енергетичної верби”. Цим займаються фахівці Інституту аграрно-промислового виробництва, що у селі Шубків. Висаджена цьогоріч верба займає 4 гектари, які у наступному році збільшать під промислову розсаду лози. Цьогоріч працівники інституту лише підрізають саджанці, щоб весною було більше пагонів. Саме від цієї культури Рівненщина матиме неабиякий зиск. Справа у тому, що ця лоза може стати альтернативою газу, вугілля, торфу - вона слугує сировиною для виготовлення пеллетів, які використовують як паливо. До того ж “енергетична верба” невибаглива, тому її можна вирощувати на ґрунтах, які не використовують через низьку родючість.

Економія

Про максимальну відмову від імпортного палива, замінивши його відновлювальними джерелами енергії, говорили і іногородні експерти, які з’їхалися до Рівного на І міжнародну науково-практичну конференцію “Автоматизовані системи тепло-, енергопостачання. Енергосервіс. АСТЕПЕС. (ASHESES’11)”. Це перший форум такого рівня. Втім для Рівненщини, яка тримає курс на енергоощадність, він є перспективним. Не новина, що всі новозбудовані соціальні заклади Рівненщини опалюють котли, що працюють на відходах деревини. Водночас для краю, який багатий на поклади торфу, перспективним вважається і використання торфобрикетів. Більше того, для Рівненщини як аграрної області актуальними є й екологічні системи опалення, які працюють на відходах сільськогосподарської продукції. Тож в області вже послуговуються таким альтернативним паливом, як солома, бадилля соняшників і кукурудзи. Такі інвестиційні проекти окуповуються за два роки, запевняють практики, готові продемонструвати вітчизняним та іноземним експертам власний досвід.

29.09.2011



Рівне-Ракурс №10 від 29.09.2011p. 
На головну сторінку