Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №528 від 24.11.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Сезон

Золоті краплини осіннього саду

Золоті краплини осіннього саду

Обліпиха - майже панацея. У ній зібрано чи не все краще, що є в природі: безліч вітамінів, мінеральних і біологічно активних речовин. Сьогодні, коли мало не половина населення країни зазнає величезні матеріальні труднощі, життєвий рівень різко впав, багато хто страждає від неповноцінного харчування, а охорона здоров’я знаходиться в системній кризі, роль такого невибагливої і найціннішої для здоров’я людей рослини, як обліпиха, надзвичайно висока. Кожен бажаючий може вирощувати обліпихові кущі у себе на дачній ділянці, а масло готувати у себе вдома. І завдяки цьому обходитися практично без ліків.

Перш ніж рекомендувати обліпиху як засіб майже від всіх хвороб, вважаємо за необхідне обумовити ті протипоказання, які все-таки є. Їх два: панкреатит (запалення підшлункової залози) і гострий холецистит (запалення жовчного міхура), крім того, при бронхіальній астмі та в інших рідкісних випадках трапляється алергія на каротин (а обліпиха - чемпіон за вмістом бета-каротину).

Обліпиха - одна з рідкісних рослин, що містить майже всі основні водо- і жиророзчинні вітаміни або їх попередники (провітаміни). За нинішнього життя в більшості міських жителів з хронічною нестачею фізичних навантажень, руху, кисню, засвоєння вітамінів та інших біологічно активних речовин різко знижується. Кілька ложок соку обліпихи, обліпихової олії, чай, заварений з листя обліпихового куща, повертають організму більшість відсутніх життєво важливих речовин.

Обліпиха - той рідкісний продукт, який стирає межу між профілактикою та лікуванням хвороб. Один з бичів людства - серцево-судинні захворювання. Найкращий спосіб профілактики інсультів та інфарктів - регулярне споживання обліпихи, що стимулює роботу всіх м’язів, включаючи серцевих.

В обліписі міститься велика кількість аскорбінової кислоти (вітаміну С). Добова норма аскорбінки - від 70 до 150 мг. З віком, а також за високих навантажень вона зростає до 500 мг. 50 - 100 г обліпихи забезпечують цю норму. Вітамін Р, що міститься в обліписі, взаємно посилює вітамін С, вони допомагають зберігати один одного. Спільна дія двох цих вітамінів підвищує еластичність наших судин. Цьому також сприяє філлохінон (вітамін К), що міститься в обліписі і від якого залежить згортання крові.

Обліпихова олія містить бета-ситостерин - антагоніст холестерину, затримує його відкладення на стінках судин та утворення бляшок, здатних призвести до утворення тромбів. За ішемічної хвороби серця, гіпо- та гіпертонії застосовують листя, гілки та сік обліпихи. Сік приймають дрібно: 1 г на 1кг ваги на день при гіпертонії і 2 г при гіпотонії. Найцінніший вміст обліпихи - токоферол (вітамін Е), що стимулює роботу всіх внутрішніх органів і залоз внутрішньої секреції. За браку цього вітаміну нічого розраховувати на активне довголіття, на чоловічу й жіночу силу, репродуктивну здатність. Спільно з вітаміном А вітамін Е стимулює імунну систему. Ось чому майбутню матір дуже добре про запас “заправляти” цими речовинами, ідеально - ще до настання вагітності. Якщо вітаміну Е в організмі вагітної жінки не вистачає, існують небезпеки мимовільного викидня, недоношеності або генного зсуву, що призводить до народження неповноцінної дитини. 20 -30 г (4 - 5 чайних ложок) у день обліпихової олії забезпечує добову норму вітаміну Е. Обліпиха підстрахує як вагітну жінку, так і новонародженого. У молоко матері-годувальниці сік обліпихи рекомендується додавати вже з місячного віку немовляти. По кілька крапель соку додають у прикорм грудничка, за нормального засвоєння соку швидко нарощуючи дозу.

Найпопулярніші різні захворювання шлунково-кишкового тракту лікуються за допомогою обліпихи буквально від входу до виходу: від порожнини рота до “чорного ходу”. Більшість хвороб порожнини рота і носоглотки, хвороби органів дихання лікуються обліпиховою олією.

Обліпиха унікальна ще тим, що в корі її гілок міститься серотонін - рідкісна і чи не найцінніша для організму речовина. Вона поряд з янтарною кислотою, нещодавно відкритою в обліписі, регулює діяльність центральної нервової системи. Серотонін використовують для полегшення стану хворих шизофренією, для виходу з депресій. А бурштинова кислота застосовується при лікуванні розсіяного склерозу, атеросклерозу судин мозку, епілепсії. Відомо, що в природному вигляді (взяті з рослини) ці речовини засвоюються організмом набагато краще, ніж у синтезованому.

Обліпиха неоціненна при лікуванні очних хвороб: курячої сліпоти, кон’юнктивіту, запальних процесів очей, вік, судин. Олія обліпихи може допомогти розсмоктуванню передньокамерної катаракти. Для цього в око закапують по 2 краплі олії по 2 рази на день. А щоб не було сильного печіння, попередньо слід закапати 1 краплю аптечного гліцерину. Паралельно посилиться гострота зору і збільшиться кут зору.

Отит (запалення вуха) швидко виліковується обліпиховою олією. Її і закапують у вухо, нею і змочують зігріваючий компрес.

Обліпиха - природний антибіотик, що не викликає так званої лікарської хвороби. При пневмонії, туберкульозі, затяжному кашлі, коли лікарі зазвичай прописують антибіотики, краще приймати обліпиховий сік, обліпихову олію, а також розтирати нею місце бронхів і легенів. Ефект лікування посилить чай, заварений з червневого бактерицидного листя обліпихи.

Багато з жіночих хвороб лікуються за допомогою обліпихової олії. Всі запалення зовнішніх і внутрішніх геніталій, аж до шийки матки, лікуються тампонами, змоченими в обліпиховій олії (до 12 процедур) і, як правило, не мають рецидивів. Фіброма і мастопатія лікуються аплікаціями з масла обліпихи.

Допомагає обліпиха і при лікуванні таких важких недуг, як хвороби суглобів, наприклад, поліартрит. Олія, листя, гілки обліпихових дерев і шрот (залишки від виробництва вершкового масла) застосовують у сильно нагрітому розчині у вигляді щоденних ванночок - 20 хвилин, ще раз підігрівають - ще 20 хвилин. І так по 2 місяці з десятиденною перервою. Спочатку настає загострення, але на 4-5-й день біль зникає.

Обліпиха прекрасно взаємодіє з багатьма іншими продуктами, лікарськими засобами, не погіршуючи їх якостей.

Рецепт приготування обліпихової олії в домашніх умовах

Спочатку необхідно віджати з ягід обліпихи сік. М’якоть, що залишилася, потрібно висушити, подрібнити і залити соняшниковою олією 1:1,5 (по масі) і настояти за кімнатної температури, помішуючи періодично протягом 3-х тижнів. Рідку частину олії - акуратно злити. Зберігати обліпихову олію потрібно в холодильнику.

24.11.2011Підготувала Тетяна ХВИЛЬ



Рівне-Ракурс №10 від 24.11.2011p. 
На головну сторінку