Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №235 від 13.04.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На присадибній ділянці

Весна прийшла у ваш квітник

Не кожен аматор-квіткар знає, коли і як сіяти квіти, яке насіння садити відразу у відкритий ґрунт, щоб потім без клопотів з розсадою вийшла гарна клумба, та ще й з безупинним цвітінням. Саджати в ґрунт під зиму, а також до закінчення весняних заморозків можна тільки насіння зимостійких рослин. Насіння теплолюбних квітів саджають трохи пізніше. Головне, дотримуватися порад, які містяться на пакетиках з насінням: які терміни рекомендуються для посівів, яка відстань і глибина потрібна для посіву в ґрунт, якою буде висота квітів тощо.

Так, навесні сіють бартонію, чорнобривці, в’юнок триколірний, гібіскус однолітній, запашний горошок, декоративні соняшники, гвоздику китайську, ромашку, резеду, рудбекію однорічну, красолю, квасолю декоративну, майорець. Як навесні, так і на зиму можна сіяти такі морозостійкі квіти: адоніс, амарант, волошку, календулу, льон, мак-самосійку, фацелію, хризантему, шавлію, синець. Насіння дворічних рослин (рожу, маргаритки, дзвіночки, лакфіоль, гвоздику турецьку, наперстянку, лунарію, матіолу, незабудки, Анютині вічка), зазвичай, висівають влітку.

• Щоб досягти раннього і тривалого цвітіння, багато квітів вирощують з розсади. Це, наприклад, чорнобривці, айстра, запашний горошок, сальвія, кальцеолярія, запашний тютюн, красоля, петунія, целозія, жоржина, іпомея, левкой, флокс однолітній, вербена й інші. Але, зауважте, що розсада цих квітів висаджується в ґрунт не раніше, ніж пройдуть весняні заморозки. За бажанням, впродовж літа деякі квіти можна живцювати (наприклад, агератум, бегонію, геліотроп, бальзамін, петунію, портулак, віолу).

• Вирощена розсада теплолюбних багаторічних рослин (бегонії, бальзаміни, жоржини й ін.) висаджується тільки після заморозків, а викопується (увага!) до настання перших морозів.

Мрієте про буйне цвітіння на своїй клумбі? Скористайтеся порадою. Перш ніж посадити рослини, розпушіть ґрунт, додайте мінеральні, органічні добрива в потрібних пропорціях та кількості. Ґрунт у саду можна поліпшити при внесенні в нього сидератів, тирси, що перепріла гноєм, а також компосту, піску, торфу, мінеральних добрив (столова ложка гранульованої речовини N, P, K на один квадратний метр). А ще важливо приготувати поживний субстрат для заповнення горщиків вазонів та підвісних кошиків, щоб потім і там висадити дорогі вашому серцю квіти.

• Аби рослини виросли красивими, підтримуйте необхідну вологість субстрату, щоб у ґрунті могли існувати корисні для рослин та їхніх коренів бактерії, які переробляють гній у більш дрібні часточки. Земля, у якій ростуть квіти, не повинна бути пересохлою і розсипатися.

• Зверніть увагу, що нині у продажу з’явилися добавки, які дозволяють рідше проводити поливи. При внесенні вони спочатку накопичують у собі вологу, а потім поступово віддають її субстрату. Це особливо актуально в посушливе літо та при зайнятості квіткарів. З природних матеріалів такі властивості має глина, а зі штучних речовин-кондиціонерів вологи - спучений вермикуліт, гідрогель.

Зауважте, що частота поливів рослин обов’язково регулюється з урахуванням властивостей ґрунту та погодних умов. Так, вологолюбні рослини для гарного росту і цвітіння потребують більше вологи, тому поливайте їх частіше, але не забувайте, що при великій кількості вологи виникає ризик грибкових захворювань, тому садіть рослини на певній відстані.

13.04.2006Підготувала Ангеліна Росоловська



Рівне-Ракурс №10 від 13.04.2006p. 
На головну сторінку