Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №529 від 01.12.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#День боротьби з курінням

“Курити - це тупо”

“Курити - це тупо”

2004 року британський медичний журнал оприлюднив результати найдовших досліджень впливу куріння на тривалість життя. Англійські медики розпочали свої дослідження ще у 1951 році, і тривали вони 50 років - до 2001. Їх очолив 39-річний лікар Річард Долл.

Команда спостерігала за 34 439 лікарями-чоловіками, які народилися з 1900 по 1930 р. Учасники експерименту розпочинали курити в середньому з 18 років і викурювали по 18 сигарет щодня. Коли на початку третього тисячоліття результати підсумували, то найкрасномовніший з них свідчив: дві третини курців померли передчасно від хвороб, викликаних тютюном. Але чим швидше людина кидала курити, тим менше років вона забирала в себе. У 1954 році у Британії курило 80% чоловіків, а у 2004 - вже 26%. Це дослідження відіграло важливу роль у скороченні кількості курців, адже у ньому брали участь майже три чверті всіх лікарів країни. Воно допомогло медичній спільноті чітко сформулювати жорстку корпоративну позицію щодо куріння і відповідаль-

но донести її до людей. “Якщо ви насолоджуєтеся життям, якщо ви думаєте, що життя у цьому світі чогось варте, тоді курити - неймовірно тупо. Цим ви собі не даєте жити по-справжньому”, - підсумував керівник досліджень сер Річард Долл.

Зазвичай люди, які не можуть заставити себе кинути курити вигадують різноманітні міфи про те, як тютюн позитивно впливає на їх життя. Наприклад, підвищує працездатність. Під впливом тютюнового диму і справді відбувається деяке розширення судин мозку, що сприймається людиною як приплив нових сил. Однак ця дія короткочасна і вже через кілька хвилин погіршується кровопостачання і працездатність стрімко знижується.

Чи, наприклад, “куріння знижує відчуття голоду”. Це зумовлено тим, що отруйні компоненти диму, всмоктуючись у кров, діють на нервові закінчення, розташовані на стінках шлунка і кишечника, і блокують передачу імпульсів, що сигналізують про голод. Але примарні результати такого схуднення - розлад вегетативної нервової системи і всі хронічні захворювання, що з цим пов’язані.

І стрес сигарети не знімають, позаяк це лише ілюзія курців зі стажем, яким потрібні дедалі більші дози нікотину, а щойно вміст нікотину в крові знижується, вони відчувають гостре бажання закурити, що викликає стрес.

Сигарети - небезпечні. І якщо врахувати, що серед негативних “подарунків” цивілізації - порушена екологія; як наслідок - забруднені продукти, захворювання невідомої етіології та ритм життя, що веде до постійних стресів, кожен із нас має право вибирати для себе спосіб життя. Для людей мудрих стрілка терезів схиляється у бік здорового способу життя. А ви як вважаєте?

Факти про куріння

• На початку ХХ-го століття вагітним жінкам, щоб не гладшати, лікарі радили курити.

• У 1588 році житель Вірджинії Томас Харріет почав пропагувати щоденне куріння тютюну як шлях до загального оздоровлення організму. На жаль, він сам незабаром помер від раку.

• 10% курців хворіють і згодом гинуть від злоякісних пухлин.

• У 1571 році іспанський доктор Ніколас Мондарес написав книгу про цілющі рослини Нового Світла. Там він написав, що тютюн може виліковувати 36 хвороб.

• У світі налічується до 120 способів лікування тютюнової залежності.

• За 5300 доларів пішов з Інтернет-аукціону недопалок сигарети, викуреної в останні секунди перед тим, як у Новій Зеландії вступила в силу заборона на куріння в громадських місцях.

• Після довгої конкуренції з “Coca Cola” торговельна марка “Marlboro” визнається найдорожчою маркою серед товарів повсякденного попиту у 80-90-х роках.

• 95% курців після перенесеного інфаркту міокарда відразу кидають палити.

• У 1965 році забороняється телевізійна реклама тютюнових виробів у Великобританії (минуло 50 років, доки до цього дійшла Україна).

01.12.2011



Рівне-Ракурс №10 від 01.12.2011p. 
На головну сторінку