Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №535 від 13.01.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#А ви знаєте, що…

Розсіл не тільки від похмілля

Розсіл не тільки від похмілля

Розсіл, який залишається від солоних огірків, дуже багато хто, не знаючи, як спожити, просто виливають. Або принаймні знають тільки одну його корисну властивість - полегшення похмільного синдрому. Тим часом у старовину різні розсоли - від огірків, помідорів, мочених яблук, квашеної капусти - обов’язково подавали до овочевих і м’ясних страв. У такі розсоли переходить значна частина поживних речовин, що містяться у свіжих овочах і фруктах.

Огірковий розсіл - чудовий харчовий і цілющий продукт, дешеве і всім доступне джерело різних мікроелементів, у тому числі такого дефіцитного, як мідь. Краще, звичайно, якщо розсіл не занадто солоний. Тому при приготуванні домашніх огіркових заготовок намагайтеся використовувати менше солі, краще додавати побільше всіляких прянощів. Виливати такий продукт, якщо, зрозуміло, він не запліснявів - недозволена розкіш. Ну а як тоді зберегти його на тривалий час? Та зовсім просто.

Закрийте банку з розсолом гірчичною пробкою, для чого замісіть із сухої гірчиці густе тісто і загорніть його в чисту тканину. Накриту гірчичною пробкою банку помістіть у холодильник. А можна вчинити ще простіше: заморозити огірковий розсіл у морозильній камері холодильника так само, як ми заморожуємо воду у вигляді кубиків з льоду, і використовувати його потім, розморожуючи за необхідності потрібну кількість.

Розсіл можна просто пити, якщо він дуже солоний, його розбавляють кип’яченою водою, приправляють товченим часником і дрібно нарізаною пряною зеленню. Можна додавати огірковий розсіл у коктейлі з овочевих соків. Використовувати його як замінник оцту в салатах, борщах і т.п.

За всієї своєї популярності на побутовому рівні, хімічно розсоли ще до кінця не вивчені. Розсіл - це екстракт соків із законсервованих солоною водою капусти або огірків, кавунів чи яблук, витягнутий з них на клітинному рівні. Згодом розсоли здатні змінити свій склад. Умовно кажучи, вони народжуються, дозрівають і, нарешті, старіють.

Лікувальні властивості розсолів у практиці народного цілительства відомі давно. Наведемо деякі з них.

Камені в жовчному міхурі

Якщо камінці тільки почали утворюватися і невеликого розміру, то потрібно взяти 1 л капустяного розсолу, 400 г оливкової олії і сік від 4 лимонів - все змішати. За добу до початку лікування нічого не їсти. Потім кожні 25 хвилин приймати по 100 г суміші. Незабаром у вас почнуться напади болю і розлад шлунка, але через 4-5 годин камені вийдуть разом з калом. Після лікування протягом 10-15 днів потрібно пити 10% настій ромашки і фенхелю до зникнення болю. У порівнянні з хірургічним, цей метод хоч і болючіший, проте безпечніший.

Гнійна ангіна

Очищені зубці часнику (350 г) розрізати вздовж і залити літром огіркового розсолу. Банку щільно закупорити і залишити в темному місті протягом двох тижнів. Для лікувального використання частину розсолу відлити в невелику пляшку. Давати (особливо дітям) по 0,5-1 ст. ложці 3 рази на день після їжі. Квашений часник можна додавати до сиру, хлібу з маслом. Дітям до двох років настій часнику на розсолі необхідно розбавляти водою. Цикл лікування - 3 тижні.

Гіпоацидний гастрит

Розсіл квашеної капусти (1 склянка) випивати зранку натще, потім пити ще два рази протягом дня за 20 хвилин до їжі по півсклянки. Цикл лікування 1-1,5 місяці, один місяць перерви, потім цикл повторити.

13.01.2012



Рівне-Ракурс №10 від 13.01.2012p. 
На головну сторінку