Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №535 від 13.01.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Колишні

Про екс-гравців “Пульсара” та “Регіни”

Про екс-гравців “Пульсара” та “Регіни”

Свого часу за провідні баскетбольний та волейбольний клуби Рівного “Пульсар” та “Регіна-МЕГУ” виступало чимало спортсменів, які своїми ігровими або ще якимись якостями вкарбувалися в пам’ять місцевим уболівальникам. Тож багатьох прихильників спорту цікавить питання: де зараз виступає той чи інший екс-гравець рівненського клубу? Тож ми вирішили поцікавитися подальшою долею деяких спортсменів - екс-гравців “Пульсара” та “Регіни-МЕГУ”, про яких інформації в місцевих ЗМІ майже немає.

Баскетбол

Уболівальники баскетболу добре пам’ятають перших легіонерів в історії БК-93 “Пульсар”: серба Далібора Дьяпу та росіян, Володимира Бєлова та Сергія Строїлова. Наразі скандальний форвард із Сербії після трьох років відсутності повернувся до української баскетбольної Суперліги. Важкий нападник доволі вдало вписався в ігровий малюнок одного з аутсайдерів першості, криворізького “Кривбасбаскета”, де набирає в середньому 11,3 очки. Вихованець московського ЦСКА Володимир Бєлов так і не зміг найти команду, де б він продемонстрував свої лідерські амбіції. Форвард тепер виступає в Російській Суперлізі (аналог нашої вищої ліги) за скромний “Атаман” (Ростов-на-Дону), який посідає друге місце в турнірній таблиці. Щодо Сергія Строїлова, то останнім клубом “худого” нападника був казахський БК “Барси Атирау”, де росіянин також зірок із неба не хапав. Щодо цього клубу, аутсайдера Казахської Національної ліги, то наразі його кольори захищає низка баскетболістів, які свого часу були гравцями БК-93 “Пульсар”. Так, виконують функції снайперів два Дмитра, Антонець (у середньому 12 очок за гру) та Дятловський (9,3). Дещо гірше йдуть справи у лідера рівнян минулого сезону, центрового Сергія Сабутського - всього 7,2 очки за гру. Також не клеїться гра в естонському “Калеві” (друге місце в турнірній таблиці) у найкращого легіонера “Пульсара” за всю історію, білоруса Павла Улянка. Екс-лідер рівнян та івано-франківської “Говерли” після феєрії в українській Суперлізі тепер набирає в середньому 5,3 пункти в чемпіонаті Естонії. Так і не зумівши стати основним у складі рівнян, Вадим Коваль минулого сезону грав у першоліговому білоруському “Борисфені”. Одесит Юрій Фрасенюк, улюбленець рівненських уболівальників у сезоні 2007-2008 років, тепер пробує найти свою гру в складі “Черкаських мавп”, Олександр Рихлюк (лідер “Пульсара” 2005-2006) так і не потрапив до лав “Політехніки-Галичини”, де був на оглядинах. Після того, як Сашко залишив склад БК-93 “Пульсар”, прославився виступами в білоруських командах та тим, що успішно цього літа зіграв у новій баскетбольній дисципліні 1 на 1. Лише прикра травма завадила екс-“пульсарівцю” здобути перемогу в цих змаганнях.

Волейбол

Уболівальники волейболу навіть з невеликим стажем зараз часто згадують екс-гравців “Регіни”, порівнюючи з нинішніми волейболістками команди. Мабуть, найчастіше задають питання про те, де ж наразі грають сестри Валерія та Наталія Гончарови. Без привабливих львів’янок шість років тому було важко уявити тодішню “Регіну-АРТ”. Утім, радували око рівненських убо лівальників цього виду спорту вони недовго, адже їхня гра привернула увагу гранда європейського волейболу, московське “Динамо”. Уже там, виступаючи за москвичок, українські дівчата прийняли російське громадянство й стали виступати за збірну цієї країни. Значно гарніше справи пішли у молодшої з сестер, 22-річної Наталії (зріст - 196 см), яка є однією з кращих у Європі нападниць. У 2010 році Наталія Гончарова в складі збірної Росії стала чемпіонкою світу. Валерія ж хоч і регулярно викликається на збори із національною командою, проте поки що забронювати місце в основі їй не вдається.

Багато хто із рівнян пам’ятає фактурну нападницю Ірину Ледовську, яка після Рівного зникла з поля зору уболівальників. Говорили навіть про завершення ігрової кар’єри 25-річної спортсменки. Утім, Ірина наразі успішно захищає кольори казахської “Караганди”, яка посідає четверте місце в елітному дивізіоні цієї країни. На думку багатьох фахівців, найкраща ліберо в десятирічній історії “Регіни-МЕГУ”, Оксана Підгурська, наразі успішно виступає за суперлігівський “Континіум-Волинь-Університет” із Луцька. Оксана зовсім нещодавно стала володаркою Кубка України. Світлана Чуріна, яка прийшла на зміну Оксані, є одним із лідерів одеської “Джинестри”. Ще одна волейболістка, кар’єра якої цікавить багатьох уболівальників - симпатична блондинка Любов Альошко. Наразі вона поки що в пошуках команди. Останнім клубом Люби був южненський “Хімік”, з яким вона стала чемпіонкою України торік.

13.01.2012Андрій ЄЩЕНКО



Рівне-Ракурс №10 від 13.01.2012p. 
На головну сторінку