Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №203 від 01.09.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На допомогу батькам

Не вимагайте від школяра «12»,

або Час іти до школи!

Більше двох тисяч першокласників цьогоріч розпочнуть навчання у школах обласного центру. За результатами медико-педагогічних обстежень, у близько 70 відсотків шестирічок виявлено хронічні, інфекційні захворювання та інші відхилення у стані здоров’я. Як зауважив заступник головного лікаря обласної дитячої лікарні Віктор Садовець, значна частина дошкільнят потерпає від хронічних тонзилітів, бронхітів. Тривогу медиків викликає також те, що у багатьох дітей доводиться діагностувати зниження гостроти зору, слуху, а також дефекти мови. Майже кожна дитина, за словами Віктора Садовця, потребує допомоги лікарів. Далеко не всі шестирічки можуть адаптуватися до навчання в школі. А порушення в режимі занять, надмірне навантаження стає причиною того, що здоров’я школярів щороку помітно погіршується. Внаслідок цього зростає кількість дітей-інвалідів...

Дитина пішла до школи. в черговий раз, а хтось - і вперше. І тут у батьків може виникнути з нею чимало проблем, - вона не хоче прокидатися вранці, вередує, капризує, відмовляється від сніданку тощо. У вас не витримують нерви, у дитини - теж. Між вами виникають взаємні образи, дратівливість, лайка, а часто і шмагання дитини. Як же прожити бодай один день без нервових зривів?..

Про це знає лікар Рівненського обласного центру здоров’я Віктор МЕЖОВ, який охоче ділиться порадами з читачами “РР”, які мають удома школярів:

1. Будити дитину треба спокійно. Прокинувшись, ваш син чи донька мають побачити вашу усмішку і почути лагідний голос. Не смикайте через дрібниці, навіть якщо “вчора попереджували”.

2. Не підганяйте. Вміло розраховувати час – це ваша турбота.

3. Не відправляйте дитину до школи без сніданку.

4. Не прощайтесь, даючи настанови: “Гляди, не бешкетуй!”, “Принеси тільки хороші оцінки”. Проведіть хоча б до дверей, побажайте удачі, знайдіть кілька лагідних слів. У вашої дитини попереду важкий день.

5. Після школи спокійно зустріньте, обійдіться без лавини запитань. Якщо дитина хоче чимось поділитися, не відмахуйтеся, не відкладайте “на потім”. Присядьте у затишному куточку і вислухайте, це не відбере багато часу.

6. Якщо вас викликають до школи (а краще навідуватися самому), зробіть так, щоб ваша розмова з учителем відбулася без дитини. А вдома не поспішайте влаштувати сварку.

7. Кращий час для підготовки уроків - з 15-ої до 17-ої години. Під час виконання домашніх завдань не сидіть “над душею”. Однак підтримка потрібна: ”Не хвилюйся, тобі все вдасться” або “Давай поміркуємо разом”.

8. Протягом дня знайдіть півгодини, коли будете належати тільки дитині. В цей час ні на що не відволікайтесь.

9. Майте на увазі: навіть “дорослі діти” люблять казку перед сном, спокійну цікаву оповідь. Не нагадуйте перед сном про неприємності, не з’ясовуйте стосунків. Напруги за день після цього ніби й не було – дитина засне здоровим, міцним сном.

Головний лікар Рівненського обласного центру здоров’я Микола ЮЗВЕНКО нагадує батькам про те, що діти, які постійно снідають, менше хворіють, краще встигають у школі та відповідальніші за тих, хто вранці обходиться без їжі. Злакові та хліб багаті на речовини, які так необхідні для організму, що росте. Тому на сніданок віддавайте перевагу кашам – вівсяній, гречаній, житній, кукурудзяній, пшеничній, рисовій.

Вечерю краще приготувати не менш ніж за три години до сну. Вона не повинна бути дуже поживною – це має бути молочно-рослинна їжа, а на ніч краще дати дитині фруктів.

У другій половині дня не давайте дитині збуджуючі напої: шоколад, какао, колу. Перегляд телевізора після восьми вечора краще замінити на читання книг, спокійну гру (шахи, шашки, настільні ігри). Можна дозволити дитині перед сном поніжитися у ванні із заспокійливими травами: валеріаною, ромашкою, хмелем, мелісою. Вранці, навпаки, привчати до прохолодного душу, зарядки, обов’язкового сніданку.

Щоб підтримати високу активність ензимів у організмі, які є джерелом енергії для організму, варто щоденно вживати свіжі продукти й овочі, побільше моркви, гарбуза, редьки, капусти, яблук. Ферментами багаті горіхи, насіння, мед, цибуля, часник, хрін. Ці продукти містять вітаміни, мікроелементи та антибактеріальні речовини, такі необхідні для школяра.

Якщо дотримуватися цих порад, ваша дитина буде гармонійною особою, а, отже, ростиме на радість вам та суспільству.

01.09.2005Підготувала Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 01.09.2005p. 
На головну сторінку