Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №237 від 27.04.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Закон і ми

Сек’юриті під міліцейським прицілом

Охоронна діяльність: ліцензування забезпечує УМВС

У “РР” вже неодноразово публікувалися статті про роботу найбільшої на території Рівненщини охоронної структури – Державної служби охорони, відділ якої діє при обласному управлінні МВС України в Рівненській області. В той же час, право на існування, згідно з Конституцією України, мають і приватні охоронні фірми, які також забезпечують певний спектр послуг для громадян: охорону житла, майна, особи.

У зв’зку зі зверненнями суб’єктів підприємницької діяльності щодо можливості надання ними охоронних послуг, роз’яснення надає провідний спеціаліст ВДСО при МВСУ в Рівненській області Микола ДЯЧУК (на фото):

- Порядок надання охоронних послуг затверджений цілим рядом нормативних документів, основним з яких є Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». А, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року, органом ліцензування з надання цих послуг є Міністерство внутрішніх справ України, яке, згідно ст.6 Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, видає та переоформлює ліцензії, видає дублікати ліцензій на зазначений вид господарської діяльності, приймає рішення про визнання ліцензій недійсними. На управління внутрішніх справ, знову-таки, покладений контроль за додержанням охоронними фірмами ліцензійних умов, видача розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов, анулювання ліцензій і т.п.

Нормативними документами визначені організаційні, кваліфікаційні та особливі вимоги провадження господарської діяльності з надання послуг, пов’язаних з охороною державної та іншої власності, надання послуг з охорони громадян.

Як правильно оформити документи для отримання ліцензії на охоронну діяльність?

Відповідно до чинного законодавства, суб’єкт господарювання, який має намір займатися охоронною діяльністю, що ліцензується, особисто або через уповноважений ним орган чи особу звертається до МВС (УМВС) із заявою встановленого зразка про видачу ліцензії.

У заяві про видачу ліцензії повинні міститися такі дані:

- відомості про суб’єкта господарювання - заявника:

- найменування, місцезнаходження, банківські реквізити,

- ідентифікаційний код - для юридичної особи;

- прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов’язкових платежів - для фізичної особи;

- вид господарської діяльності, вказаний згідно з статтею 9 цього Закону (повністю або частково), на провадження якого заявник має намір одержати ліцензію.

У разі наявності у заявника філій, інших відокремлених підрозділів, які провадитимуть господарську діяльність на підставі отриманої ліцензії, у заяві зазначається їх місцезнаходження.

До заяви додаються також засвідчені нотаріально або органом, який видав оригінал документа, копії

• статуту підприємства,

• установчого договору підприємства,

• свідоцтва про державну реєстрацію суб ’єкта підприємницької діяльності,

та засвідчені в установленому порядку копії

• документа про освіту особи, яка буде очолювати напрямок охоронної діяльності,

• трудової книжки особи, яка буде очолювати напрямок охоронної діяльності,

• послужного списку особи, яка буде очолювати напрямок охоронної діяльності.

Для отримання додаткової інформації із зазначених питань пропонуємо звертатися

за адресою: м.Рівне,

вул.С.Бандери, 58,

тел.: 23-61-36, 23-03-08, тел.»гарячої лінії» ДДСО при МВС України

8-800-50-22-200.

27.04.2006



Рівне-Ракурс №10 від 27.04.2006p. 
На головну сторінку