Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №546 від 05.04.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Бліц

Всіх охочих запрошуємо до дискусії

Чи може електронна книга змінити звичайну?

Марія Літвінчук (студентка) - Я думаю, що ніяка електронна книга не змінить звичайну. Справді, у дорозі чи ще в якомусь іншому місці електронна книга зручніша, але більше задоволення ти отримуєш тоді, коли береш у руки живу книгу, і вона говорить до тебе із своїх жовтуватих сторінок тихим шурхотом, коли ти відпочиваєш десь вдома і у тихій атмосфері спокою гортаєш сторінки.

Вікторія Назарук (викладач)

- Людина - істота, яка здатна порівняно швидко адаптуватися до нових умов. Тому природно, що нові технології, зокрема, електронні книги, користуються все більшим попитом. Проте є декілька нюансів: 1. Ціна електронної книги. Далеко не кожна молода людина може її собі дозволити. 2. Програмне забезпечення, яке у цьому диві техніки поки знаходиться на стадії постійних змін, також коштує не гривню і не дві. 3. Безпосередньо текстівки, які треба також звідкись брати, теж або платні (якщо це офіційна версія), або крадені з певних ресурсів (тоді йтиметься уже про авторські права). 4. Знайомий психолог якось проводив невелике дослідження щодо рівня сприймання електронного тексту та книжного. Він виявив, що із групи у 30 осіб, 17 краще запам’ятали та опрацювали саме книжний (паперовий) текст, тоді як ті, хто працював із електронними версіями, значно більше читали по діагоналі, аби лише вловити основну думку.

Тетяна Кучерук (студентка)

- На початку ХХ століття довго точилися суперечки, чи змінить кіно, яке стрімко набувало популярності у той час, театр. Тепер ми бачимо, як паралельно існують театри і кінотеатри. Це дещо нагадує мені сучасні дискусії про те, чи може електронна книга змінити звичайну. Думаю, що і розв’язка буде схожою - обидва носії інформації залишаться і не зможуть у повній мірі змінити одне одного. Помізкуйте самі, e-book - компактна, зручна річ, яка може вмістити інформацію величезної бібліотеки, і коли б ви мали паперовий її варіант, то навряд чи змогли б носити її скрізь із собою та читати практично за будь-яких умов. З іншого боку, жодна e-book не дасть вам можливості відчути запаху книги та магії гортання її сторінок. Впевнена, що надалі зростатиме конкуренція між паперовим і оцифрованим варіантами книги. Можливо, навіть паперові видання відійдуть у царину мистецьких форм передачі інформації та коштуватимуть значно дорожче за теперішні книги, але так чи інакше текст, як спосіб передачі інформації, лишиться, існуватимуть тільки різні форми його передачі.

Ольга Гулько (випускниця)

- Як на мене, паперові книжки неможливо нічим змінити, адже вони відчиняють перед нами вікна у світ казки та фантазії, показують дорогу до знань та саморозвитку. Завдяки їхній підтримці ми набираємося досвіду, який допомагає відчувати красу у всій багатогранності її проявів. Електронні видання позбавляють нас усього цього, роблять процес читання сухішим, приземленішим, навіть, прагматичнішим. Я за те, щоб вдома та інших місцях (на роботі, в метро) намагалися якомога частіше читати паперові видання, але все-таки додатково та дозовано у часі можна користуватися електронними пристроями. Проте слід пам’ятати, що вони псують зір та шкодять здоров’ю.

Шановні читачі, якщо у вас є цікаві теми для обговорень, надсилайте їх на адресу редакції газети “Рівне-Ракурс”. Ми із задоволенням розглянемо ваші пропозиції та подискутуємо на запропоновані вами теми.

Юлія ГОЛИК

05.04.2012



Рівне-Ракурс №10 від 05.04.2012p. 
На головну сторінку