Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №549 від 26.04.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Виробництво

Продукцією Рівненського Льонокомбінату зацікавилися іноземні посли та торгові радники

Продукцією Рівненського Льонокомбінату зацікавилися іноземні посли та торгові радники

Минулого тижня Рівненщину відвідали представники посольств іноземних країн у рамках “Міжнародного Трейд-клубу”. Посли та торгові радники амбасад п’ятнадцяти країн світу подивилися найкращі підприємства регіону. Щоправда, не може не дивувати той факт, що разом із представниками іноземних посольств не було видно представників нашої влади. Може наша область вже не потребує іноземних інвестицій? Як би там не було, але захід відбувся цікавий. Завітали вони і на відроджений Льонокомбінат, де його власник Олег Червонюк показав іноземним гостям підприємство та відповів на численні питання дипломатів. Останніх особливо цікавило, чому успішний підприємець Червонюк вирішив вкласти кошти, сили та час у відродження “мертвого” промислового гіганту, який довгі роки був нікому не потрібний.

Олег Червонюк пояснив іноземним гостям, що коли наша промисловість опинилася на самому дні і вітчизняний ринок був заповнений іноземною продукцією, у нього і з’явилися ідеї, як змінити цю ситуацію.

- Український ринок продукції легкої промисловості сьогодні експерти оцінюють приблизно в десять мільярдів доларів щорічно, - сказав Олег Казимирович, - і тому у вітчизняних виробників є всі шанси посісти вагоме місце, особливо враховуючи той факт, що за наявності новітнього обладнання, яке дозволяє випускати конкурентноздатну продукцію та виходити на гуртові ринки з продажу трикотажних виробів, наша продукція є дешевшою та якіснішою, ніж в іноземних конкурентів.

Так, дві швейні фабрики, які відкрив пан Червонюк, працюють прибутково, що дозволило інвестувати кошти у відродження Льонокомбінату, який вже забезпечує тканинами багатьох вітчизняних виробників. Найближчим часом планується подвоїти випуск тканин і невдовзі вже у Рівному запустити швейну фабрику, на якій працюватимуть двісті чоловік. Наступним кроком є експорт українських тканин та готових швейних виробів в інші країни, у тому числі і до Євросоюзу. Оскільки ми не є членами цього об’єднання і навряд чи найближчим часом до нього увійдуть наші виробники не зв’язані обмеженнями ЄС та, враховуючи більш низьку вартість робочої сили в Україні, нічого не заважає вітчизняним підприємствам почати освоєння сусідніх ринків товарів легкої промисловості. Якщо у свій час це вдалося китайцям, то чим ми - українці, гірші?

Не можна не погодитися із паном Червонюком - скільки ми ще збираємося продавати за кордон сировину, або напівфабрикати, аби завозити в державу готову продукцію. Набагато вигідніше продавати іноземним фірмам недорогу та якісну українську продукцію і таким чином створювати нові робочі місця та збагачувати власний бюджет. Поки що більшість підприємців боїться вкладати кошти у виробниц-тво, вважаючи що в Україні це невигідно та й просто небезпечно. Олег Червонюк на своєму прикладі показує - виготовляти готову продукцію в державі можливо та вигідно. Конкурувати із іноземними промисловими гігантами за наявності сталого ринку збуту продукції теж можливо. Не треба боятися брати розвалені промислові гіганти і вкладати кошти у придбання найновішого обладнання - ці витрати повер-нуться доходами від виробництва. Для нашого бізнесу настав час згадати про те, що в усьому світі давно вже відомо - найбільші прибутки приносить не видобування сировини та торгівля, а саме виробництво.

26.04.2012Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 26.04.2012p. 
На головну сторінку