Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №238 від 04.05.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Влада

Нова Рада - новий голова

Нова Рада - новий голова

Суботній вихідний виявився плідним для новообраних депутатів обласної ради: на першій сесії і мандати отримали, і керівників обрали. Причому, навіть дещо здивували присутніх простотою сценарію. І хоча всі вже звикли до політичних баталій, та цього разу вдосталь розгарячитися не довелося. Майстерно розкладений депутатський пасьянс розставив усі крапки над “і”.

Паспорт ради

Знайомство з обласною радою п’ятого скликання, а це 80 депутатів (у попередньому було 60), розпочнемо з офіційних даних. Оприлюднив їх за традицією на початку сесії голова обласної територіальної виборчої комісії Едуард Дроздик. Зокрема, він зазначив, що середній вік ради 53 роки:

до 40 років – 11 депутатів, 40-50 років – 29 депутатів, 50-60 років – 37 депутатів, 60-70 років – 3 депутати

Серед народних обранців – 16 працівників бюджетної сфери, 26 бізнесменів, 22 держслужбовці, 16 – представники інших сфер діяльності. Депутатами обласної ради попереднього скликання були 19 чоловіків. Окрім того, серед депутатського складу є п’ять представниць прекрасної статі.

Нагадаємо, що до нинішньої ради ввійшли представники семи партій (блоків), що подолали на виборах тривідсотковий бар’єр: БЮТ – 28 депутатів, НСНУ – 23, Блок Костенка Плюща – 11, Народний блок Литвина – 6, Соціалістична партія України –5, Партія регіонів – 4, партія “Відродження” – 3 депутати. Варто зазначити, що п’ятеро з них написали заяви про складення повноважень депутата Рівненської обласної ради: це Левко Лук’яненко, Василь Берташ, Світлана Богатирчук-Кривко, Інна Гвізда, Микола Добриднік, Юрій Луценко. Водночас, посуваючись за партійним списком, замість них депутатське місце посіли Олександр Данильчук, Юрій Кічатий, Михайло Кривко, Ігор Воляник, Олександр Корнійчук, Ігор Пшеюк.

На жаль, у цьому скликанні представництво багатьох віддалених територіальних громад буде обмеженим, адже переважна більшість депутатів обласної ради – жителі Рівного. А це ще раз свідчить про те, що нове виборче законодавство, яке базується на пропорційній, тобто партійній системі, потребує суттєвого вдосконалення. Втім, імовірний варіант так би мовити партійного кураторства над районами, тобто згідно із закріпленням кожним населеним пунктом буде опікуватися хтось із депутатів. Наскільки цей спосіб відстоювання інтересів виборців буде дієвим, покаже час. А поки що познайомимося ближче з новообраним керівництвом.

Керівники -

хто є хто

Для обрання голови обласної ради було внесено лише одну кандидатуру. І хоча впродовж місяця після виборів точилися найрізноманітніші чутки з великою кількістю “стовідсоткових” претендентів на посаду, в сесійній залі у відповідальний момент прозвучало лише одне прізвище. Жодної альтернативи ніхто з політичних сил не висунув. Отже, таємним голосуванням визначали майбутнє представника БЮТ, киянина Олександра Данильчука, який волею долі, після заяви Левка Лук’яненка про відмову від обласного депутатства, потрапив до складу Рівненської ради. За нього проголосували 51 депутат, не підтримали 17.

Олександр ДАНИЛЬЧУК (на фото) народився у 1959 році у с.Білка Березнівського району. Закінчив Українську сільськогосподарську академію та Івано-Франківський університет нафти та газу. Народний депутат України третього скликання (1998-2002рр.) від Сарненського виборчого округу. З 2002 року працював заступником генерального директора державних підприємств “База МТЗ”, “Дніпро”, ВАТ “Укрнафта”, заступником Міністра оборони України, директором ТОВ “Т-Транс”. Одружений, має двох синів та доньку. Виступаючи перед присутніми у сесійній залі, він акцентував на тому, що знайде спільну мову з кожним депутатом.

Щоправда, до тріумфальної перемоги нового голови ради додалася і ложка дьогтю. Фракція УНП на чолі з головою облдержадміністрації Василем Червонієм відмовилась брати участь у голосуванні, аргументуючи свої дії порушенням процедури ведення сесії. Втім, після невеликої перерви, під час якої територіальна виборча комісія провела екстрене засідання, депутати затвердили протокол лічильної комісії, таким чином підтверджуючи результат голосування.

З аналогічним бойкотом від УНП були обрані перший заступник голови обласної ради та заступник з питань управління комунальною власністю. Відповідно ними стали Валентин Королюк (блок НСНУ) – та Леонтій Самчук (Соціалістична партія України).

Валентин КОРОЛЮК народився у 1963 році в с.Тучин Гощанського району. Закінчив Рівненський державний педагогічний інститут. Нині навчається у Міжрегіональній академії управління персоналом. Засновник відомого в Рівному підприємства ЗАТ “Речовий ринок”. Із 1999р. – член Народного Руху України. Депутат Рівненської міської ради двох скликань. У 2002р. обраний головою Рівненської обласної організації НРУ. Одружений, має сина.

Леонтій САМЧУК. Народився у 1946 році в с.Богданівка Корецького району. Закінчив Український інститут інженерів водного господарства. Заслужений енергетик України. Перший секретар Рівненського обласного комітету Соціалістичної партії України. До цього часу працював помічником-консультантом народного депутата України в апараті Верховної ради. Одружений, має доньку.

Принагідно зауважимо, що депутати ради п’ятого скликання обрані на п’ять років. А це означає, що часу для знайомства з ними буде достатньо. Друге ж пленарне засідання першої сесії заплановане на 4 травня. Прийматимуть рішення про Регламент обласної ради, склад та голів постійних комісії, план роботи на другий квартал та інше.

04.05.2006Світлана ЗАМКОВЕЦЬ



Рівне-Ракурс №10 від 04.05.2006p. 
На головну сторінку