Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №552 від 17.05.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Догляд

Газон боїться неправильної стрижки

Газон боїться неправильної стрижки

Газон слугує зеленим оазисом у створенні атмосфери особистого благополуччя, і є невід’ємною частиною живої природи в нашому сучасному житті. Газон запобігає ерозії ґрунту, зменшує пилоутворення, поглинає шум, регулює температуру, очищує повітря. Але це дещо більше, ніж просто трава.

Дотримуючись лише декількох важливих правил та порад, ви можете постійно отримувати велике задоволення і радість від розкішної зелені на своїх ділянках.

Провітрювання (проколювання)

Провітрюють газони спеціальними аераторами, або якщо газон невеликий, звичайними вилами. За допомогою цих інструментів проколюють верхній шар ґрунту, щоб відкрити шлях повітрю і воді до коріння. Все це стимулює утворення щільного дерну. Навесні і влітку газон проколюють неглибоко, а восени, у вересні, проколювання краще провести вилами на всю їх довжину (відстань між рядами проколів має бути близько 15 см).

Вапнування

Цю операцію проводять лише, якщо газон виростає на кислому ґрунті, і при очевидних ознаках браку вапна: тонкій і рідкій траві, поширенню по газону мохів і щавелка. При проведенні вапнування вносять приблизно 0,5 кг спеціального товченого вапняку або доломітової муки на 1 м 2 газону. Операцію ліпше проводити у жовтні-листопаді для кращого розкислювання ґрунту і раз на Р2-3 роки.

Стрижка газону

Жодна інша робота з догляду за газоном не займає стільки часу, скільки стрижка. Не дарма говорять, що ніщо не може так зіпсувати газон, як неправильна стрижка.

Секрет стрижки полягає в тому, що трава має бути настільки висока, щоб коріння отримувало достатню кількість живильних речовин, і досить коротка, щоб газон виглядав красиво. Ще грамотна стрижка сприяє вимиранню багатьох видів бур’янів, а також впливає на склад вашого газону.

Висота укосу може вагатися від 3 до 6 см. Звичайний газон зазвичай стрижуть на висоту приблизно 5 см, партерний газон підстригають на 3-4 см. Завищувати або занижувати висоту укосу, характерну для вашого газону, не треба.

Не бажано стригти мокрий газон, бо така стрижка його найбільше пошкоджує. Ще газону дуже шкодить стрижка трімером, а найбільше нешкідливою стрижкою є стрижка циліндровою газонокосаркою.

Газон стрижуть починаючи з квітня-травня по жовтень. Зазвичай в середині і кінці літа, а також ранньою осінню досить однієї стрижки на тиждень. На початку літа і навесні, коли зростання трави найбільш інтенсивне, необхідно стригти по 2 рази на тиждень.

Чистка газону

Зазвичай, якщо газонокосарка не забезпечена травозбиральником, чищення віяловими граблями проводять щоразу після стрижки. Це робиться для того, щоб уникнути утворення повсті.

Мульчування

Ця операція дуже корисна для газону тим, що покращує водно-повітряний режим, збільшує дерновою шар ґрунту і насичує його живильними речовинами, стимулює утворення молодих пагонів у газонних трав, вирівнює поверхню газону тощо.

Під кожен ґрунт потрібна своя суміш для мульчування:

• суміш для глинистих ґрунтів складається з однієї частини торфу, двох частин суглинку (можна узяти звичайну хорошу землю) і чотирьох частин піску;

• суміш для суглинних (звичайних) ґрунтів складається з однієї частини торфу, чотирьох частин суглинку і двох частин піску;

• суміш для піщаних ґрунтів - з двох частин торфу, чотирьох частин суглинку і однієї частини піску.

Мульчування проводять у вересні або жовтні. За день перед цим газон можна проколоти вилами, за рахунок цього ефективність мульчування сильно зростає. Перед самим мульчуванням необхідно ретельно почистити

газон граблями. Внести слід близько 1,5 кг суміші на 1 м2 газону. Потім, як можна рівніше, розподілити її по газону.

Полив газону

Будь-який газон потребує додаткового поливу. У середньому - раз на тиждень, в посушливий період - до двох разів. Дуже частий полив більше шкодить газону. Також шкідливе легке зволоження поверхні газону. Вода повинна проникати на 10 см у глибину ґрунту.

Щоб визначити, чи має газон потребу в поливі, досить пройтися по ньому: якщо після проходу прим’ята вами трава відразу не піднімається, значить час поливати. Ще вірною ознакою є зміна кольору трави. Ідеальний час поливу - вечір або ранок.

17.05.2012



Рівне-Ракурс №10 від 17.05.2012p. 
На головну сторінку