Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №553 від 23.05.2012p.
Передплатні індекси:
23429 (на 1-6 місяців)
08903 (на рік).
Тел. +38(0362) 62-31-31
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"

А що Ви скажете? Блог


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Жовтень 2017p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Листопад 2017p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30


#Слово професіонала

Потрібна радикальна революція в системі підготовки кадрів

Потрібна радикальна революція в системі підготовки кадрів

Віктор РУДИК: “Щоб підняти економіку, треба випускати одного спеціаліста з вищою освітою і трьох робітників”

Ринок освіти сьогодні багатий та різноманітний на будь-який, здавалося б, смак. Однак вибрати професію, що стане справою твого життя, досить складно. Не так давно найбільш популярними були професії менеджера, юриста, економіста. І всі кинулися здобувати дорогу й престижну освіту. Робітничі ж спеціальності користуються меншим попитом - не той імідж. Тож ринок освіти перестав орієнтуватися на кваліфікацію “робітник”. Натомість ринок праці б’є в усі дзвони - потрібні кваліфіковані робітники! А де їх узяти? “Проблема в тому, що в останні роки забули про професійно-технічну освіту, - говорить один із кращих професіоналів у сфері підготовки робітничих кадрів, директор Рівненського торгово-професійного ліцею Віктор РУДИК. - Сьогодні це очевидно для всіх, як і те, що головне завдання профтехосвіти - йти в ногу з часом. Тому ми прагнемо, щоб наші випускники опанували у стінах ліцею і на виробничій практиці всі сучасні технології”.

“Проблема номер один для економіки країни та її національної безпеки”

- Вікторе Леонідовичу, Президент Грузії Михайло Саакашвілі у листопаді минулого року заявив про намір стати директором технічного училища, яке цього року планується відкрити у Тбілісі. За словами грузинського лідера, керівництво училищем він хоче поєднувати з основною роботою. Якщо для маленької Грузії проблема підготовки робітничих кадрів набула такої актуальності, що керувати технічним училищем збирається її президент, то чи можна відсутність подібних намірів в очільників нашої держави вважати ознакою задовільного стану профтехосвіти в Україні?

- Скажу відверто: в Україні проблема підготовки професійних робітничих кадрів - проблема номер один для економіки держави та її національної безпеки. Адже склалася диспропорція у співвідношенні підготовки робітничих кадрів і спеціалістів ВНЗ. За даними статистики, в 2010-2011 роках число студентів на 10 тисяч населення країни становило 550 чоловік, а учнів профтехучилищ - майже в 6 разів менше. У Харкові на одного майбутнього робітника припадає 14, у Києві - 28 студентів. Хіба є майбутнє у держави, коли на одного учня ПТУ маємо в середньому шість студентів ВНЗ?! Щоб підняти економіку, треба випускати одного спеціаліста з вищою освітою і трьох робітників. Так у всьому світі. Якщо кардинально не реформувати систему професійно-технічної освіти, економічні наслідки будуть сумні. Доведено, що декваліфікація на один робітничий розряд у виробництві призводить до 10-відсоткового зменшення продуктивності праці.

- Що ж робити?

- Потрібна радикальна революція в системі підготовки кадрів. На кардинальні зміни у сфері профтехосвіти спрямований і підписаний Президентом України 12 січня 2012 року Закон України “Про професійний розвиток працівників”. Законом передбачено формальне і неформальне професійне навчання працівників у навчальному закладі або безпосередньо у роботодавця відповідно до вимог державних стандартів освіти. Роботодавці повинні активно співпрацювати з центрами зайнятості та професійно-технічними закладами, “замовляти” для свого підприємства працівників з тією чи іншою кваліфікацією. На думку екс-міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка, було б доцільно внести в Податковий Кодекс зміни, які дозволять бізнесу суми до 5 відсотків фонду зарплати спрямовувати на підготовку кадрів і, при цьому, включати їх у валові витрати підприємств.

“За рахунок внутрішніх ресурсів колектив став краще працювати”

- Три роки тому в області був започаткований рейтинг серед навчальних закладів профтехосвіти. Це досить складна система, яка враховує всі напрямки їх діяльності. Рівненський торгово-професійний ліцей двічі виборював перше місце в обласному рейтингу і один раз - друге. Взагалі, це - найвищий показник серед всіх закладів профтехосвіти області. Поділіться секретами Ваших здобутків.

- Передовсім, зазначу, що ми також ввели в ліцеї рейтингову оцінку навчальних груп, учнів, майстрів виробничого навчання та викладачів. Зрозуміло, що ніхто не хоче бути ні останнім у групі, ні останнім серед майстрів, ні останнім серед викладачів. Тобто, навіть не вкладаючи ніяких коштів, за рахунок внутрішніх ресурсів колектив став краще працювати, а учні - краще вчитися. Всі перестали бути безликими, кожен за своє ставлення до роботи або навчання зайняв певне місце і, якщо у нього є хоча б найменші амбіції, - намагається його покращити. Як наслідок, показники нашого внутрішнього рейтингу переросли у відмінні показники обласного рейтингу.

Ми знову підтвердили свою високу кваліфікацію у професійній підготовці. У Цього року, наприклад, виграли два обласні конкурси профмайстерності, а у всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед учнів випускних груп професійно-технічних навчальних закладів із професії “Пекар” наша учениця Ганна Новак зайняла друге місце. У жовтні торік ліцей уперше серед закладів ПТО області став учасником всеукраїнської виставки “Інноватика в сучасній освіті” і був нагороджений срібною медаллю. У березні цього року за участь у міжнародній виставці “Сучасні освітні заклади” наш колектив удостоєний бронзової медалі.

У нас сильні позиції в спорті. За останні три роки ліцей тричі був першим серед профтехзакладів Рівного, двічі першим та один раз другим - серед профтехучилищ області. Представляючи Рівненщину на всеукраїнських змаганнях із волейболу, команда ліцею здобула бронзові медалі. Також пишаємося своїми здобутками в художній самодіяльності. Гурт “Калинонька”, постійний учасник обласного етнофестивалю “Віфлеємська зірка”, двічі завойовував його найвищу нагороду - “Гран-прі”. Торік двоє наших юних талантів зайняли перше місце й отримали “Гран-прі” в конкурсі “Юна зірка”. А переможець цього конкурсу Ваня Купчишин на всеукраїнському фестивалі-конкурсі “Пісня над Бугом” отримав срібну медаль.

“Ми приклали багато зусиль для покращення матеріальної бази”

- Вікторе Леонідовичу, фахівців якого профілю готує Ваш заклад?

- Ліцей готує спеціалістів за такими професіями:

• продавець продовольчих та непродовольчих товарів;

• кухар, кондитер;

• бармен, офіціант;

• пекар, мармеладник, пастильник, цукерник;

• секретар керівника, оператор комп’ютерного набору.

До послуг учнів сучасні навчальні кабінети, зокрема: обчислювальної техніки та інформаційних технологій, обладнаний 20 комп’ютерами та мультимедійним екраном; пекарського виробництва та кулінарії; товарознавства; психології та професійної етики; лабораторії кулінарії та кондитерського виробництва; навчальний бар для офіціантів і барменів. Також є спортивний комплекс, актовий зал та гуртожиток.

- Які новинки в організації навчального-виробничого процесу сприятимуть наближенню підготовки ліцеїстів до реальних умов їх майбутньої роботи?

- Ми приклали багато зусиль для покращення навчально-матеріальної бази. За останні роки в ліцеї створено один з кращих серед закладів профтехосвіти методичний кабінет, комп’ютеризовано дві бібліотеки, де учні й педагоги можуть працювати з технічною літературою та в Інтернеті. Торік за власні кошти почали облаштовувати одну з кращих в Україні кондитерську лабораторію, її орієнтовна вартість - 600 тисяч гривень. Отримавши в рамках програми розвитку профтехосвіти області півтора мільйона гривень на осучаснення навчально-матеріальної бази, створюємо нову кулінарну лабораторію та навчальний ресторан. Протягом двох-трьох років ця програма буде повністю реалізована, що дасть нам можливість увійти в першу п’ятірку професійно-технічних закладів України торгово-кулінарного профілю.

За останні три роки ліцей закріпився на практиці на півдні. Почали з однієї бази, згодом їх було вже дві, а цьогоріч на три бази їдуть на виробничу практику три наші групи - майже 90 учнів кухарів та офіціантів. Наступного року плануємо освоїти ще й четверту базу. До речі, на півдні під час практики ліцеїсти не лише працюють і здобувають практичні навички, а й оздоровлюються. Також під нашою опікою перебувають оздоровчий табір “Корчагінець” в Острозькому районі, “Джерельце” та “Волошки” в Рівненському районі.

- Що, на Вашу думку, є запорукою якісної підготовки в ліцеї фахівців робітничих професій?

- У нас інтенсивно йде омолодження колективу. Молоді кадри переймають досвід старших та активізують навчально-виховний процес свіжим баченням проблем навчання і виховання, способів їх розв’язання та бажанням ефективно працювати, застосовуючи інноваційні технології підготовки робітничих кадрів. Ми вивчаємо досвід кращих закладів профтехосвіти України - Київського, Львівського та Івано-Франківського вищих професійних училищ нашого профілю. У кожному з них побували наші фахівці. Зокрема, у Львові троє майстрів ліцею пройшли курси підвищення кваліфікації. Наші майстри теж охоче діляться з колегами набутим досвідом. Наприклад, Надія Валеріївна Лемех нещодавно була учасником Всеукраїнського форуму майстрів виробничого навчання. Як делегат Рівненщини, вона презентувала і навчальний заклад, і область. Одним словом, у нас високопрофесійний колектив, а його командна робота, орієнтована на високий кінцевий результат, створює позитивний імідж навчальному закладу та є запорукою якісної підготовки висококваліфікованих робітничих кадрів. За ними - майбутнє!

Довідка “РР”

РУДИК Віктор Леонідович - директор Рівненського торгово-професійного ліцею.

В системі профтехосвіти працює майже 40 років, з них 28 - директором ліцею.

Закінчив Рівненський державний педагогічний інститут за фахом “Вчитель фізики і математики” та Український інститут інженерів водного господарства за фахом “Інженер-економіст”.

Член колегії управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, голова обласної асоціації Всеукраїнської асоціації працівників профтехосвіти, член президії ВАПП, голова ради директорів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.

Нагороджений Грамотою Міністерства освіти і науки України та знаком “Відмінник освіти України”.

Переможець першого обласного конкурсу директорів системи профтехосвіти, удостоєний звання “Кращий керівник професійно-технічного закладу Рівненщини”.

Рівненський торгово-професійний ліцей

33027, м. Рівне, вул. Д. Галицького, 13;

тел.: (0362) 23-72-09, 23-70-75, 23-72-18.

Спілкувався Олександр ОЛЬХОВИК

23.05.2012


Переглядів: 1012

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 836 від 16.11.2017p.
¤ 
Як зміцнити імунітет восени:

Як зміцнити імунітет восени:

4 дієвих способи, які вам сподобаються

Можна довго жалітись на погану погоду, холод та вічні застуди. А можна зміцнити власний імунітет і тоді осінь дійсно буде вам в радість!...

¤ Особливий погляд
«Вестагротех» завзято працює на молочний ренесанс в Україні

«Вестагротех» завзято працює на молочний ренесанс в Україні

Микола КОЗАКЕВИЧ: «Настав час виходити на світові продовольчі ринки не з сировиною, а з «паляницею»

За останні роки молочна галузь України переживає не найкращі часи. Причин цьому чимало: недостатня увага з боку держави, значне підвищення цін на електроенергію та паливо, яке впливає на ціну вироблен...

¤ 
Хто з Рівненщини отримає відстрочку від армії, вирішувала призовна комісія

Хто з Рівненщини отримає відстрочку від армії, вирішувала призовна комісія

На Рівненщині триває осінній призов на строкову службу. Всього до кінця листопада військкомати повинні закликати понад 300 новобранців у віці до 27 років. Більше половини призовників служитимуть у Збр...

¤ 
«Народний фронт» до виборів-2019 готовий

«Народний фронт» до виборів-2019 готовий

«Фронтовики» провели ГУЧНИЙ з’їзд

Здавалося б, банальна історія – партія провела з’їзд. Україна бачила сотні партійних заходів за час незалежності, проте цього разу спричинився справжній політичний фурор. 11 листопада півтисячі делега...


Найпопулярніші 15 статей:

1. Розклад руху приміських та пасажирських потягів [242] (21922)
2. Розклад руху автобусів [253] (19773)
3. Моє місто - найкраще [427] (16397)
4. Яйце-райце, в чому твоя сила? [257] (11331)
5. Догляньте мене до смерті [278] (11281)
6. Скрегіт зубами посеред ночі [312] (11094)
7. Коли розпочинати садити городину [599] (10718)
8. Не я б’ю, верба б’є За тиждень - Великдень! [235] (9182)
9. Душ для всіх [432] (8313)
10. Приваблюють і відлякують привиди Тараканівського форту [419] (8260)
11. Кульова блискавка: феномен, який не розгадано [462] (7965)
12. ПАТ “Волинь- Цемент”: [505] (7851)
13. За кордон можна вивезти не більше 50 тисяч доларів! - [205] (7819)
14. Тахінна халва зміцнює кістки та зуби [390] (7742)
15. “Тартак” закликав не бути байдужими [205] (7694)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Як зміцнити імунітет восени: (125)
2. Як пиво впливає на організм людини: (121)
3. Хто з ким «дружить» на городі (116)
4. «Ти зможеш, якщо зміг я!» знову на Рівненщині (114)
5. Виростити розсаду без ґрунту (114)
6. У Рівному вперше відбувся фестиваль з доджболу (112)
7. «Верес» U-21 – «Карпати» U-21 0:1 (111)
8. Євген Пасіч не зіграє у Запоріжжі, (110)
9. Рівненська дзюдоїстка отримуватиме стипендію Президента (110)
10. «Розминка від чемпіона» продовжує крокувати Рівненщиною (105)
11. Чого соромиться історія: великі люди, які хворіли ганебними хворобами (104)
12. Відомо, хто буде новою ведучою «Орла и решки» (102)
13. Пиріжки як пух (102)
14. Померла дочка Людмили Гурченко: причина смерті (101)
15. Як лікувати ячмінь народними засобами (100)

 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2015 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс