Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №554 від 01.06.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#По факту

Літали-літали і залетіли

Під час чергової сесії Рівнеради депутат Олексій Бучинський попросив озвучити прізвища тих посадових осіб, які під час проведення аерофотозйомки допустили порушення на 168 тисяч гривень, і проти яких була порушена кримінальна справа.

Секретар Андрій Грещук, який був головуючим на сесії за відсутності міського голови Володимира Хомка зазначив, що про порушення цієї кримінальної справи сам дізнався із газет. Але кримінальна справа була порушена прокуратурою не проти особи, а по факту. “Я відразу зателефонував до начальника міського управління земельних відносин Василя Парчука”, - зазначив він. І ввів присутніх у курс справи.

- Ми замовили аерофотозйомку міста, - розповів Андрій ГРЕЩУК. - Коли правоохоронні органи перевіряли документи, то затребували в управління земельних відносин довідку про те, що літак справді літав над містом, тобто мав дозвіл на здійснення польотів для проведення аерофотозйомки. Такої довідки в управлінні не було. Ба більше, воно і не повинно її мати, є спеціальні органи, які цим займаються. Це по-перше. А по-друге, управління земельних відносин не в праві вимагати у виконавця робіт подібних документів.

Але, через відсутність цієї довідки, документи, які передали в управління, а саме аерофотозйомка, були оголошені фікцією. І по факту порушили кримінальну справу. Міліція дійшла висновку, що відбулося нецільове використання бюджетних грошей, аерофотозйомку скачали з Інтернету і подали в управління земельних відносин як документ.

Між тим, на думку Андрія Грещука, з якою важко не погодитися, якщо виконавці подали документи, що підтверджують факт проведення зйомки, і за це були сплачені кошти з міської казни, то, можливо, правоохоронним структурам доцільно запитати про їх правдивість у самих виконавців, а не звинувачувати місцеву владу в розбазарюванні і змові.

Запит з прокуратури приходив і на ім’я начальника ГУ Держкомзему в Рівненській області Світлани Богатирчук-Кривко. Намагалися з’ясувати, чи було включено місто Рівне у проект Світового банку, який торік робив аерофотозйомку території Рівненської області.

- Я однозначно заявила, що ні, - зазначила Світлана Кирилівна. - Моя відповідь була така: Світовий банк літав над територією області, крім міста Рівне. А я взагалі, вважаю неетичним без проведення слідства “викидати” подібну інформацію назовні.

- Звинувачувати управління земельних ресурсів у тому, що воно прийняло невідповідні документи чи брало участь у змові для того, щоб вкрасти бюджетні гроші… - Обурювався Андрій Грещук. - А як же з тими документами, якими володіє управління земельних відносин.

Подібні відповіді не задовольнили Бучинського, і він у чергове наполягав назвати прізвища винуватців.

- Хто відповідав за аерофотозйомку, за фактом якої порушено кримінальну справу?

- Торік сесією Рівненської міської ради було внесено зміни до Програми соціального розвитку міста Рівне і включено 300 тисяч гривень на виконання аерофотозйомки, - більш детально аргументував Василь Парчук. - Управління земельних відносин на виконання даного рішення провело тендерну закупівлю. З-поміж трьох заявників, обрали за найнижчою ціною - ТзОВ “Авіаційний розрахунковий центр”. А торік підприємство здало акти виконання робіт по факту. І от у міліції з’явилися сумніви, що підприємство не отримало відповідних дозволів на переліт у Рівному, а відтак не провело зйомку. Але це не парафія управління земельних відносин, а виключна компетенція виконавця робіт.

- Як ви собі уявляєте, якщо міський голова підписує договір на аерофотозйомку, він що, повинен на літаку літати і контролювати процес? - Риторично запитав Андрій Грещук.

Відтак депутати зійшлися на тому, що якщо у правоохоронців є якісь сумніви, вони повинні питати з тих, хто ці роботи виконував, а не з представника бюджетної структури, який підписував документи.

01.06.2012Любов РОМАНЮКРівне-Ракурс №10 від 01.06.2012p. 
На головну сторінку