Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №555 від 07.06.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Поради лікаря

Відпочинок без наслідків

Щоб відпочинок на природі приніс вам справжню насолоду, візьміть на замітку декілька простих, але корисних порад.

Який обрати одяг?

Збираючись на пікнік, дуже важливо подбати про захист від комарів, кліщів, ос та інших комах. Одягніть закритий одяг, обробіть його репелентами. Щоб докучливі комарі не завадили вам насолоджуватися теплом і сонцем, краще мати при собі спеціальний протиалергенний гель. Він допоможе швидко позбавитись від свербіння і подразнення на шкірі.

Особливо ретельно слід підбирати взуття для пікніка: пам’ятайте, кліщі не падають з дерев, вони повзають по траві або сидять на низьких кущах, терпляче чекаючи на чергову жертву.

Що робити, якщо вас вкусила комаха?

Якщо уникнути укусу комахи не вдалось, насамперед огляньте ранку і витягніть жало (якщо воно є). Потім обробіть ранку антисептиком. Щоб зняти набряк, прикладіть холод.

Дуже рідко укуси комах (особливо бджіл) здатні викликати серйозні алергічні реакції - судоми, нудоту, блювання, втрату свідомості і навіть набряк Квінке. Якщо з’явились ці симптоми - негайно викликайте швидку!

Як видалити кліща?

Обережно витягніть його нитковою петлею або пінцетом, похитуючи в різні боки. В аптеці можна придбати спеціальний пристрій, що допомагає швидко видалити комаху.

Які ліки варто взяти з собою?

Перев’язувальний матеріал і будь-які антисептики, протиопіковий засіб, репеленти, антигістамінний препарат і гель після укусів комах, активоване вугілля, препарати від діареї і блювання, знеболюючі засоби.

Що робити, якщо ви порізались?

Порізи і забої на природі - нерідкісне явище. Якщо ця неприємність сталась з вами чи з вашими близькими, важливо правильно надати першу допомогу. Щоб через пошкоджену шкіру в організм не потрапила інфекція, промийте ранку чистою водою, обробіть будь-яким антисептиком (перекисом водню, йодом чи зеленкою) і перев’яжіть стерильним бинтом. При забої, до місця травми прикладіть щось холодне, наприклад, пластикову пляшку з холодною водою.

Будьте обережні:

- на свіжому повітрі продукти швидко псуються. Тому перед поїздкою на природу непогано було б придбати сумку-холодильник;

- не піддавайтесь спокусі спробувати недосмажений шашлик (у розрізі готовий шматочок не має бути рожевим);

- купуйте м’ясо та інші продукти в перевірених супермаркетах, де є контроль санітарних служб;

- ретельно мийте овочі і фрукти, для цього подбайте про достатню кількість питної води;

Якщо ж ви все-таки отруїлись, пийте більше мінеральної води без газу. У залежності від симптомів отруєння, прийміть засіб від діареї або блювання.

Можна випити 6-8 таблеток активованого вугілля. Дотримуючись наших порад, ви отримаєте від відпочинку лише позитивні емоції.

Галина Кашпер

07.06.2012



Рівне-Ракурс №10 від 07.06.2012p. 
На головну сторінку