Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №566 від 30.08.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Свято

Не Гордість? Але чому?

Не Гордість? Але чому?

Днями, відвідавши активістів Рівненської обласної організації “Льонокомбінат”, почув досить цікаву історію. Вони висунули Льонокомбінат на щорічну міську премію “Гордість міста” у номінації “Найкращий інвестиційний проект”. Підготували усі необхідні документи, навіть фотографії тих руїн підприємства, які дісталися “у спадок” новій адміністрації Льонокомбінату надали.

Пройшло декілька днів, і активісти Рівненської обласної організації “Льонокомбінат” дізналися, що найкращим інвестором Рівного є “РівнеАЗОТ”. Нічого поганого про це підприємство автор сказати не може, навпаки, добре, що зберігся в нас велетень хімічної індустрії. Однак є один маленький нюанс - усі роки незалежності АЗОТ працював, Льонокомбінат був зупинений та фактично розвалений. Тобто, у випадку із Льонокомбінатом ми маємо справу не з придбанням працюючого підприємства, а інвестиціями у відродження виробництва. Це набагато важче і, що головне, важливіше для економіки обласного центру. На жаль, чомусь в одному ряду із Льонокомбінатом у номінації були відсутні Радіозавод, Газотрон, Молокозавод, М’ясокомбінат та десятки зниклих промислових підприємств Рівного. Чому? Можливо, тому що в нас інвестиції у створення підприємств реального сектору, які виробляють конкурентноздатну продукцію, є винятками. Справді, простіше відкрити супермаркет чи торговельний центр, ніж почати виготовляти продукцію. Приклад Льонокомбінату показує, що цю тенденцію можна змінити.

Ідею створення в Рівному центру легкої промисловості дехто поки що всерйоз не сприймає, а дарма. Адже вже сьогодні Рівненський льонокомбінат є лідером в Україні з випуску трикотажного полотна, яке на 10-15% дешевше імпортного. Бо іншої логічної програми повернення Рівному статусу великого промислового центру із заможним населенням та якісною інфраструктурою автор щось не чув. Якщо ми вже сьогодні не почнемо відроджувати в обласному центрі промисловість, де працюватимуть тисячі молодих рівнян, які щороку розпочинають доросле життя - як вони зможуть прогодувати свої родини? Не треба забувати, що трудова міграція в Італію, Іспанію та інші країни Євросоюзу через кризу сильно скоротилася. Не виключено, що десятки тисяч рівнян, які сьогодні нелегально або напівлегально там працюють, будуть змушені повернутися на Батьківщину. Де вони працюватимуть у рідному місті?

Відродження промисловості Рівного не можливе без вкладення коштів. Тут кожна гривня витрачена на купівлю обладнання та устаткування, ремонт цехів є на вагу золота, а кожен приклад вдалого створення виробництва - важливий усім нам - рівнянам, бо він показує, що у наших умовах можна створювати підприємства. Саме тому Рівненська обласна організація “Льонокомбінат” всіляко поширює успішний досвід Льонокомбінату та допомагає підприємству боротися зі штучними перепонами, які регулярно виникають на шляху цього підприємства. Тому зрозуміле їх розчарування рішенням щодо присудження міської премії. Однак, Льонокомбінат працює, розширює виробництво, запускає нове обладнання, збільшує чисельність працюючих - тобто живе.

У свою чергу тисячі активістів Рівненської обласної організації “Льонокомбінат” вміють не тільки захищати інтереси підприємства та усього реального сектору обласного центру, а й гарно святкують. Так, на День Незалежності колона активістів громадської організації першою прийшла на майдан Незалежності у Рівному, поклала квіти до пам’ятника Кобзарю та організовано пройшла на Театральну площу, де на сцені виступили перед рівнянами активісти Рівненської обласної громадської організації “Льонокомбінат”.

Коли ж прийшли представники влади, майже тисяча активістів Рівненської обласної організації “Льонокомбінат” демонстративно залишили майдан. Як сказав один із активістів: “Ми хочемо святкувати окремо від влади, бо вважаємо, що незалежна Україна не може нормально жити без процвітаючої промисловості, а сьогодні влада, на жаль, не дуже над цим замислюється”.

30.08.2012Володимир КОНЄВРівне-Ракурс №10 від 30.08.2012p. 
На головну сторінку