Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №567 від 06.09.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Абетка здоров’я

Вітамін F

Вітамін краси й здоров’я включає в себе цілий комплекс поліненасичених жирних кислот, які відіграють незмінну роль у багатьох важливих процесах, що відбуваються в організмі людини. Ці поліненасичені жирні кислоти, у свою чергу, поділяються на дві групи: омега-3 і омега-6, хоча, потрапляючи в організм людини, вони легко можуть перетворюватися один на одного.

Для здоров’я людини дуже важливо мати в організмі достатню кількість вітаміну F. Адже він сприяє нормальному функціонуванню більшості органів і систем організму, а також запобігає появі багатьох важких захворювань. Зокрема, вітамін F:

• допомагає організму перетравлювати і засвоювати жири, нормалізуючи тим самим обмін речовин і запобігаючи розвитку ожиріння;

• посилює загальний імунітет людини, оберігаючи його від багатьох захворювань, у тому числі і від банального грипу;

• сприяє виведенню з крові зайвого холестерину, що допомагає запобігти атеросклерозу судин;

• має протизапальну дію, зменшуючи гострі і хронічні запальні процеси у тканинах всіх органів;

• допомагає печінці знешкоджувати і виводити з організму багато шкідливих токсичних речовин, перешкоджаючи появі таких важких захворювань, як ревматоїдний артрит, злоякісні пухлини, екзема, алергія, фурункульоз тощо;

• нормалізує роботу всіх залоз внутрішньої секреції;

• покращує стан шкіри і волосся;

• при вагітності запобігає розвитку токсикозу;

• розріджує кров і покращує кровотворення, перешкоджаючи розвитку різних хвороб серцево-судинної системи: ішемії серця, гіпертонії, тромбозу, інсульту і інфаркту міокарда.

Крім того, вітамін F, як і вітамін Е, вважається вітаміном молодості і краси. Він здатний чинити омолоджуючу дію на організм людини, набагато покращуючи стан шкіри і волосся. Шкірі він допомагає зберегти пружність, а волоссю надає блиску і здорового вигляду, перешкоджаючи випадінню. Саме тому вітамін F широко використовується в сучасній косметології. Його додають у креми, лосьйони, маски для волосся і шампуні.

Поповнити необхідні організму запаси вітаміну F, на щастя, нескладно, тому що він у достатній кількості міститься в таких продуктах: бобових, соняшниковому насінні, горіхах, пророслих зернах пшениці, морській рибі, креветках, рослинній олії, чорній смородині і вівсяних пластівцях. Норма добового прийому всередину вітаміну F ще не визначена точно. Але, можна сказати, що для того, щоб забезпечити організм вітаміном F, у день досить з’їдати не так вже й багато продуктів, багатих вмістом цього вітаміну. Добова норма вітаміну F міститься у склянці насіння, 7-8 волоських горіхах, 3-4 ложках будь-якої рослинної олії, 200-300 грамах будь-якої морської риби.

Нестачу вітаміну F в організмі бажано намагатися не допускати, позаяк він може вкрай негативно відбитися на стані здоров’я людини, спровокувавши розвиток таких неприємних симптомів, як:

• швидке набрання ваги тіла;

• сухість, в’ялість і передчасне старіння шкіри;

• порушення серцевої діяльності: аритмія, тахікардія, брадикардія;

• поява захворювань печінки і жовчного міхура;

• всілякі захворювання шкіри: гнійники, фурункули тощо.

Але й переборщувати з вживанням усередину вітаміну F теж не варто, оскільки його надлишок не потрібен організму і може викликати появу висипань на шкірі, розлад шлунка, а також посилення кровотечі при місячних. Якщо при виникненні подібних симптомів обмежити вживання продуктів з високим вмістом вітаміну F, то всі ці неприємні явища дуже швидко пройдуть.

06.09.2012



Рівне-Ракурс №10 від 06.09.2012p. 
На головну сторінку